اپرا وینفری و 8 درس زندگی از تاثیرگذارترین زن دنیا

اپرا وینفری (Oprah Winfrey) مجری برنامه مشهور تلوزیونی شوی اپرا (Oprah’s Show) تنها یک مجری نیست… اپرا یک بازیگر، تهیه کننده، خیرخواه و بشردوست و بانی تحول در زندگی هزاران نفر است.

اپرا وینفری از خانواده ای فقیر در می سی سی پی دیده بر جهان گشود. او تا 6 سالگی نزد مادربزرگش نگه داری شد و بعد از آن تنها با مادرش زندگی کرد. اپرا کودکی سختی داشت، چند مورد آزاد جنسی باعث شد از درون دنیای زیبای کودکی اش تخریب شود اما او تا بزرگسالی این خاطره بد را با کسی در میان نگذاشت.

مادر اپرا تصمیم داشت او را به کانون اصلاح و تربیت بفرستد اما اینبار نیز شانس با اپرا نبود و ظرفیت تمام کلاس ها تکمیل شده بود، بنابراین به اجبار نزد پدرش در نشویل نقل مکان کرد.
نزد پدر نیز دوام نیاورد و در سال 1967 از خانه گریخت، او مجددا به علت آزارهای جنسی دیگر ناخواسته باردار شد و مجبور شد فرزندش را از دست بدهد و پسری مرده به دنیا آورد. این واقعه تلخ باعث شد با خود تصمیمی بگیرد که مسیر زندگی اش را تغییر دهد و با انضباط و سخت گیری خودش و پدرش بتواند زندگی اش را متحول کند.

اپرا به تحصیلاتش ادامه داد، شروع کرد هفته ای یک کتاب بخواند و درباره آن شروع به نویسندگی کند. در 17 سالگی گزارشگر رادیو نشویل شد و بعدها به دانشگاه تنسی راه یافت… در همان دوران ابتدایی کارش 2 جایزه به عنوان تقدیر از نمایش های اجرایی اش به او تعلق گرفت و باعث شد از مسیر انتخابی اش مطمئن شود.

 

اپرا وینفری ثروتمندترین زن سیاهپوست دنیا
اپرا وینفری ثروتمندترین زن سیاهپوست دنیا

 

وینفری شروع کرد به عنوان مجری در برنامه ی تلوزیونی مشغول به کار شود… برنامه ی صبحگاهی که کسی امید نداشت راه به جایی ببرد، اما اپرا، طوری این برنامه صبحگاهی را تبدیل به یک برنامه پرطرفدار کرد که تنها ظرف 1 سال تبدیل یکی از 10 برنامه پرطرفدار تلوزیون های آمریکا تبدیل شد و نام آنرا تغییر دادند به “شوی اپرا” (Oprah’s Show)

اپرا بعدها در فیلم مشهور رنگ ارغوان به کارگردانی استیون اسپیلبرگ نفش آفرینی کرد و نامزد جایزه اسکار نیز شد.

اما چه کسی واقعا میتوانست حدس بزند، دخترکی که از خانواده ی فقیر روستایی، بدون تحصیلات ابتدایی در دوران کودکی و یا چندین مورد آزار جنسی چنین موفقیت های عظیمی در زندگی بدست آورد؟ برای مثال :

 • اپرا وینفری به عنوان ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی تبار قرن بیستم شناخته شد
 • اپرا وینفری بزرگترین خیرخواه و نیکوکار سیاه پوست تاریخ آمریکا لقب گرفت
 • اپرا وینفری تنها میلیاردر سیاهپوست جهان است (البته برای مدتی)
 • اپرا وینفری بر اساس برخی مجلات معتبر به عنوان بانفوذترین و تاثیرگذار ترین زن دنیا انتخاب شده
 • اپرا وینفری به عنوان 45-مین فرد بانفوذ دنیا قرار دارد
 • اپرا وینفری بر اساس تخمین هایی که زده شده، اعلام کرده اند که از چنین نفوذی برخوردار است که میتواند یک کتاب یک یک رئیس جمهور را به موفقیت برساند.

به نظر این کارنامه برای زنی که هیچ پشتوانه خانوداگی معتبر، سرمایه اولیه و مشاور زندگی نداشته، خوب می آید… با این وجود، اپرا وینفری در سال 2010 در یکی از برنامه های تلوزیونی اش در “شوی اپرا” با عنوان، درس های زندگی ام که میتواند زندگی تان را متحول کند 8 درس زندگی با ارزش به بینندگانش آموزش داد که تا به امروز به عنوان یکی از محبوب ترین مطالب در شبکه های اجتماعی و وبسایتها و وبلاگ های مختلف به حساب می آید.

شما در این مقاله 8 درس زندگی از بانفوذترین زن دنیا را میخوانید، که به وی کمک کردند از هیچ چیز ،همه چیز بسازد… این درس های زندگی از تجربیات زندگی دختری فقیر تا ثروتمندترین زن آمریکایی آفریقایی تبار است؛ پس هر مورد را حداقل چندبار بخوانید و به مفهوم اصلی پندهای اُپرا پی ببرید…

8 درس زندگی از تاثیرگذارترین زن دنیا؛ اپرا وینفری :

درس شماره 1 : همیشه بابت آنچه که دارید شکرگزار باشید تا از آن نعمت بیشتر در زندگی تان دریافت کنید… اگر فقط بر روی چیزهایی که ندارید تمرکز کنید؛ برای همیشه کمبود آنها در زندگیتان احساس خواهد شد.

__شما با شکرگزاری و انتقال احساس مثبت بابت آنچه که در زندگی دارید، باعث میشوید که در زندگیتان از آن انرژی بیشتر جریان پیدا کند… حال سوال اصلی اینجاست : آیا شما بیشتر از فقر متنفر هستید؟ یا بیشتر عاشق ثروتمند شدن هستید؟ جواب این سوال دقیقا کیفیت زندگی شما را مشخص میکند (در مورد اجرای این قانون در حوزه مالی زندگی این مطلب را حتما بخوانید)

درس شماره 2 : با اطمینان اعتراف میکنم در زندگی درک کرده ام که ما همانی میشویم که بیشتر برای آن تقلا میکنیم.

__آیا شما برای خوشبختی تقلا میکنید؟ یا برای بدبخت نبود؟ آیا شما برای ثروتمندشدن تقلا میکنید؟ یا فقیر نشدن؟ (قانون جذب برای تولید ثروت را از اینجا بخوانید)

درس شماره 3 : از هر اشتباهی که انجام میدهید، چیزی یادبگیرید… این عادت باعث میشود بعد از سالها، شما موفقیت + تجربه داشته باشید، اکثر مردم تصور میکنند اشتباهاتشان باید کمتر از موفقیت شان باشد، بنابراین هرگز افق های جدید زندگی شان را کشف نمیکنند.

 

اپرا وینفری
اپرا وینفری

 

__آیا شما تصور میکنید اشتباه کردن بد است و سعی میکنید از آن دور باشید؟ اگر طرزفکرتان را تغییر دهید و تصور کنید هر اشتباه شما یک قدم شما را به موفقیت نزدیک تر میکند چه؟ اگر میدانستید درس گرفتن از اشتباهات شما میتواند راه را برای موفقیت شما هموارتر کند چه؟

درس شماره 4 : کمال و بی نقصی واقعی در کار یعنی کارتان را به نحو احسن انجام دهید، بدون آنکه فکر کنید کسی آنرا بعدا خواهد فهمید که شما انجام دادید یا خیر

__اگر شما کاری را فقط به این خاطر انجام میدهید تا دیگران بدانند شما آن کار را انجام دادید، مانند کمک های خیرخواهانه ای که فرد برای اعتبار مالی خودش انجام میدهد، نه تنها اثر مثبتی بر روی زندگی شما نخواهد داشت بلکه شما را از چیزی که هستید نیز دور خواهد کرد.

درس شماره 5 : شما هرآنچه را بتوانید تصور کنید، میتوانید در زندگی داشته باشید؛ اما ،شما نمیتوانید هرآنچه را که تصور میکنید، به یکباره در زندگی واقعی تان داشته باشید

__ در دنیای زراعت دو فصل مهم وجود دارد : فصل کاشت / فصل برداشت. در زندگی واقعی نیز چنین است، شما در یک فصل می کاری و در فصلی دیگری محصولتان را برداشت میکنید… هرگز نمیتوانید در فصلی که بذرتان را کاشتید، محصولی برداشت کنید (در مورد چگونگی برنامه ریزی فکری برای بدست آوردن آنچه که در زندگی میخواهید این مطلب را بخوانید)

درس شماره 6 : مانند یک شاهزاده فکر کنید. یک شاهزاده هرگز از شکست هراسی ندارد… شکست تنها یک پله شما را به سمت موفقیت های عظیم نزدیک تر میکند.

__ رمز پیروزی در هرکاری، شروع آن بدون کمترین توجه به شکست و بیشتری تلاش برای موفقیت است (این مطلب را درمورد تبدیل شکست ها به موفقیت حتما بخوانید)

درس شماره 7 : اگر دوستتان بارها و بارها شما را ناامید و ناراحت کرد؛ بدانید که قسمت عمده این فرصت را برای آزارتان را خودتان به او دادید. همیشه بدانید که شما مسئول آموزش دیگران به نحوه رفتار با خودتان هستید.

__ شما نمیتوانید شخصیت دیگران را چنین راحت تغییر دهید… آنها هم مانند شما خیلی سخت به طرز تفکراتشان وصل هستند، پس به جای سرزنش و نصیحت دیگران بهتر است خودتان را سرزنش و نصیحت کنید تا بار دیگر چنین فرصتی را به دیگران ندهید.

درس شماره 8 : بزرگترین کشفی که بشر در طول تاریخ به آن دست یافته این است که میتواند آینده اش را تغییر دهد اگر افکارش را تغییر دهد

__ وضعیت و شرایط فعلی شما معلول افکار شماست (از اینجا فایل صوتی انسان اندیشه است را دانلود کنید) شما نمیتوانید معلول را به زور و زحمت هم تغییر دهید اگر هیچ تغییری در علت آن ایجاد نکنید.

12 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ید می‌گوید

  شاه کلید

  با درود.
  بسیار بسیار خوشحال و شاکرم ازین که در اینجا و در صفحه ی شما این یادداشت زیبا و درست و پرمغز را مطالعه کردم و بسیار از شما مدیر این سایت و…ممنون و سپاسگزار هستم از برای در دسترس قرار دادن این مطلب عالی و زیبا❤✋

  درود

 2. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  اصلا خوب نیست که سایتی مثل شما کپی مطالب ویکی پدیا رو در قالب مقاله منتشر کنه!

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   واقعا به نظر شما این مقاله کپی از ویکیپدیاست؟!!!!!

  2. کاربر سوخت جت ni95 می‌گوید

   آقامن نمی دونم این مطلب چه مقداراز ویکی پدیاگرفته یانه!!اصلاگرفته یانه!نمی دونم!امامی خوام به یه نکته ی مهم اشاره کنم اونم اینه که مابایدویکی پدیاروتحریم کنیم_مطالب مزخرف ودروغ آمیخته با راست!البته عامیانه بهش میگن…ویکی پدیانیستش که ….گندپدیاست

 3. کاربر سوخت جت yati می‌گوید

  سلام وقت به خير خدا قوت ؛ ببخشيد شما نوشتيد دانلود
  ” تمام قسمت هاى شو اپرا وينفرى ” اين رو از كجا دانلود كنم ؟؟!

 4. کاربر سوخت جت yati می‌گوید

  سلام 🙂 من چجورى ميتونم مشــاوره خصوصى داشته باشم؟ چندتا سوال داشتم. عضو پروژه سوخت جت شدم.

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   با سلام
   دوست عزیز بخش مشاور خصوصی خیلی وقت است که غیرفعال شده است.

 5. 9012424180 می‌گوید

  واقعا جالب بود…. از شخصيت اين خانم خوشم اومد… متشکرم : )
  اين افراد موفق و الگو که اکثرا از خانواده هاى معمولى يا حتى مثل اپرا وينفرى از خانواده فقيرى بوده اند و از خيلى از آموزش ها محروم بوده اند چطور به همچين نکات جالب و ارزشمندى رسيده ان؟؟؟

 6. کاربر سوخت جت a999 می‌گوید

  سلام.متشکرم از لطفتون ادمین گرامی.
  میخواستم از دوستمون بپرسم اگرطرح مطلب مصداقی بود وفقط شخص ایشون ومشکلاتشون و راه حل های مختص ایشون
  مطرح میشد(یعنی موضوع کاملا فردی مطالعه وپاسخ داده میشد) چه بهایی حاضربودن در ازاش بپردازن؟
  متشکرم.

 7. کاربر سوخت جت mran می‌گوید

  KHOB VA AMOZANDE BOOD MATALEB TAGHRIBAN KOLI HAST MASDAGHI BOD KHAILI SODMANTAR BOD

  1. کاربر سوخت جت a999 می‌گوید

   باسلام خدمت همه دوستان وزحمت کشان این سایت ارزشمند
   وخدمت این دوست عزیزمون.
   دوست خوبم مورخه این نظرشما 92/11/8 هست.
   وباتوجه به اینکه من امشب با این سایت آشناشدم .آیا شما الان هم اینجا حضور دارید که من ازشخص شما سوالی بپرسم؟
   متشکرمیشم اگرپاسخ بدید.

   1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

    با سلام
    به وبسایت خودتون خوش آمدید، دوست عزیز سوالاتتان را میتوانید از شخص بنده ادمین وبسایت و یا با شرکت در پروژه سوخت جت و به صورت مشاوره خصوصی بپرسید.

    موفق و موید باشید
    ادمین

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**