توصیه‌های راندا برن برای رهایی از احساسات ناخوشایند زندگی به کمک قانون جذب

احساسات بخشی جدا نشدنی از زندگی هر فردی است. ما با احساسات به دنیا می‌آیم، رشد می‌کنیم و بزرگ می‌شویم. احساسات در همه‌ی موجودات هستی وجود دارد و چیزی نیست که بتوان آن را پاک کرد و یا هرگز آن را نداشت.

در حقیقت احساسات نیرویی مقدس در نهان انسان‌ها به عنوان اشرف مخلوقات است. اما گاهی همین احساسات روند زندگی ما را به خطر می‌اندازند تا جایی که فرد به خود می‌گوید که ای کاش چنین احساسی نداشتم، ای کاش اصلاً احساسی نداشتم.

احساسات را نمی‌تواند حذف کرد، اما می‌تواند تغییر داد و مدیریت کرد. یادتان باشد و یادمان بماند که احساسات در کنترل صاحب آن است. شما باید کنترل هر نیرویی که در درونتان وجود دارد را به دست بگیرید نه برعکس آن.

وقتی برای شما اتفاقی ناراحت کننده می‌افتد، مانند قبول نشدن در کنکور، شکست در یک مسابقه‌ی ورزشی، اخراج شدن، بحث با همکاران و یا اعضای خانواده و هزاران نمونه‌ی دیگر.. در شما نیروی منفی احساسات فعال می‌گردد زیرا بسیار تحت تأثیر آن شرایط هستید و ممکن است افراد و گروه‌های مختلف نیز بر میزان احساس ناخوشایند در شما و ماندگاری آن تأثیر بگذارند. حال آن اتفاق رخ داده و گذشته حالا باید شما چه کاری انجام دهید تا دوباره‌ی نیروهای مثبت را در خود تقویت کنید و از نو شروع کنید تا به خواسته‌های خود برسید!

با تغییر احساسات. وقتی شما شروع به تغییر احساسات درون خود می‌کنید، بر اتفاقات و جریان احساساتی که در بیرون هستند هم تأثیر می‌گذارید. میزان انتشار انرژی از شما بر محیط و افراد مختلف و اطرافیانتان چند برابر می‌شود.

کار مهمی که باید انجام دهید این است. فرار ممنوع. راندا برن بر همین امر تأکید بسیاری دارد که با فرار کردن نه مسأله‌ای حل شده و نه ما احساس خوبی پیدا می‌کنیم.

فرار کردن دقیقاً باعث می‌شود تا قانون جذب بر علیه شما فعال شود
و نیرو‌های منفی و احساسات ناخوشایند را به سمت خود روانه کنید.

بنابراین فرار نکنید به بررسی و کنکاش احساسات خود بپردازید و اگر افرادی در افزایش احساس ناخوشایند در شما تأثیر دارند اگر برایتان امکان دارد از آن‌ها دوری کنید و یا حتی از آن‌ها بخواهید که باعث تشدید احساسات منفی در شما نشوند.

وقتی به بررسی علت شکست خود پرداختید، شروع به بررسی درجات احساسات خود کنید. اگر علت شکست و ناراحتی شما خودتان هستید، سعی کنید روی خودتان کار کنید و ایرادات را یادداشت کرده و آن‌ها را کم کم برطرف کنید. سعی کنید در این بین به نکات مثبتی که داشتید فکر کنید و آن را تقویت کنید.

راندا برن می‌گوید:

« این احساسات را ما خودمان به دنیا می‌آوریم، بزرگ می‌کنیم و پا به پای آن‌ها به سوگ می‌نشینیم».

در این جمله نکته‌ای عمیق اما ساده نهفته است. شما صاحب آن احساس هستید پس دستور بدهید که کاملاً تحت کنترل شما باشند، به آن‌ها دستور بدهید که از ناملایمات به سمت ملایمت حرکت کنند و با بهره‌گیری از قدرت تخیل و ایمان، ناملایمات را به رفاه و آسایش تبدیل کنید.

بنابراین احساسات منفی خود را ریشه یابی کنید و به حال خود رها نکنید؛ و هنگامی که شروع به اوج گرفتن کردند به آن‌ها به صورت آگاهانه کم محلی کنید و سعی کنید بلافاصله به نیروهای مثبت درون خود مراجعه کنید.

» حتما بخوانید: راز مهم جیمز آلن در کتاب تو همانی هستی که می اندیشی که فقط ۵ درصد خوانندگان درکش کرده‌اند

یادمان باشد که پافشاری بر احساسات منفی و ناخوشایند نیروی آن را دو برابر می‌کند و واقعاً برای ما دردسر درست می‌کند.

چقدر خوب است که بر نیروها و احساسات مثبت خود پافشاری کنیم،
چرا که نیروی مغناطیسی احساسات مثبت و حال خوب هزاران برابر بیشتر از آن نیروی مخرب و ناراحت کننده است.

هر چیزی که باعث شده شما ناراحت شوید، بدانید که همیشگی نیست. اگر در کاهش وزن شکست خورده‌اید، دوباره امتحان کنید. دوباره و دوباره. اگر از کار خود اخراج شدید، بدانید که مشکل شما کجاست و ایمان داشته باشید که در مسیری بهتر راهی فوق‌العاده‌تر در مقابل شما، منتظر شماست کافی است به دنبالش باشید. اگر در کنکور شکست خورده‌اید، شما به فردی با تجربه تبدیل شده‌اید و یادتان باشد فرصت دارید و می‌توانید دوباره و از نو در آزمون شرکت کنید و با امیدی دو چندان به تست زدن ادامه می‌دهید؛ چرا که به نقاط ضعف و قوت خود آگاهی پیدا کردید و در طول مسیر سعی در برطرف کردن ناملایمات خود داشته‌اید و ایرادات را یکی پس از دیگری نابود کرده‌اید.

خودتان را مجبور نکنید. سخت گیری بیش از حد نسبت به خودتان شما را در منگنه قرار می‌دهد و باعث می‌شوید از خواسته‌های درونی و واقعی خود فاصله بگیرید. شاید علت شکست و احساس ناخوشایندتان این باشد که به سمت انجام کاری رفته‌اید که علاقه‌ای به آن ندارید و نیروی خوبی از آن دریافت نمی‌کنید

خودتان را به هیچ چیزی مجبور نکنید، خودتان را همراه و هم قدم با خواسته‌های درونی خود کنید، نه نقطه‌ی مقابل آن.؛ زیرا در نهایت شما هستید که باید با آن انتخاب رو به شوید، بنابراین همراه خود باشید.

توصیه‌ی بزرگ راندا برن به ما چه می‌گوید:

تنها یک نیروی خارق العاده در جهان هستی وجود دارد و آن نیرو چیزی جز عشق و علاقه نیست. اگر احساس خوبی دارید، به این علت است که قلب و روحتان از عشق و علاقه لبریز است و یا برعکس وقتی احساس ناخوشایندی دارید، عشق و علاقه در قلب و روح شما جایی ندارد. اما در هر صورت باید بدانید که احساسات در درجه‌ای از عشق و علاقه‌ی شما هستند.

آنچه را که می‌خواهید و طلب می‌کنید، تغییر دهید، تا بی شک، آنچه را دریافت می‌کنید تغییر یابد. چرا که قانون جذب، قانون عشق است.


در همین زمینه بخوانید:

8 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

  به نظر من احساس منفی تا زمانیکه مخرب نباشه اشکال نداره مثل بیماری که ناقص کننده و کشنده نباشه چون اون موقع درک صحیحی از سلامتی و تندرستی پیدا میکنیم و قدردانش می شویم، احساس منفی بخاطر یک عمل ناخوشایند برای ما اتفاق میفته بعد از اون میریم بسمت احساس و انرژی مثبت و یک حالت تعادل یا بالانس در روحیات و احساسات اتفاق میفته! البته به نظر من اینطور میاد!!

 2. کاربر سوخت جت تی می‌گوید

  سلام و درود بر شما
  واقعا عالیه.به قول یک استادی مشکله جامعه الان نداشتن اطلاعات بیشتر نیست بلکه داشتن اطلاعات زیاد هستش.منظورم اینه که قطعا ۸۰%افرادی که در سایت هایی مثل سوخت جت پرسه میزنن اینها رو حداقل یکبار شنیدن اما راحت از کنارش رد شدند دوستان فرمول موفقیت همینه.به گفته دارن هاردی اینقدر فرمول موفقیت اینقدر ساده هست که همه بهش شک میکنن.موفقیت رعایت و عملی کردن امثال همین قواننین هست نه یک کار خارق العاده.مثل یک کلم پیچ.فقط زودتر باید دست به کار شد.به قول جیم ران موفقیت از تجربه به دست میاد و تجربه از درس گرفتن از اشتباهات در نتيجه اشتباه کردن بهتر از عمل نکردن هستش به شرطی که دیگه تکرار نشه
  از خدا بهترین ها رو نمیخام چون مطمئنم به ما عطا کرده و می‌کند اما از خدا درک و عمل به قوانین کائنات رو درخواست میکنم
  خدایا سپاس که در مسیر بهترینها هستیم و بابت بهترین اتفاقات فردا
  انرژی مثبت این پیام تقدیم شما

 3. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  مثل بقیه مقاله هاتون خیلی مفید بود
  هیچ چیز را تجربه نمیکنید مگر اینکه مصرانه بر آن توجه کنید و آن را به زندگی خود دعوت کنید (راندا برن)

 4. کاربر سوخت جت ال می‌گوید

  احساس هم مثل باور یک بال دیگه ی موفقیته
  ممنون به خاطر مقاله خوبتون

 5. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  عالی

  1. کاربر سوخت جت وم می‌گوید

   جون

 6. کاربر سوخت جت njeh می‌گوید

  براساس این مقاله تغییر احساس کاری راحتی نیست برای این کار اولا باید روی توان تجزیه و تحلیل اتفاقات توانا شد دوما بنظر من نمیشه روح و روان ادمی از احساس خالی بشه برای همین بهترین راه برای دور شدن از احساس منفی جایگزینیش با یه احساس مثبت هست سپاس از مقالات ارزنده شما

 7. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  سلام.{احساسات را نمی‌تواند حذف کرد، اما می‌تواند تغییر داد و مدیریت کرد}.مقاله زیبایی بود.مرسی ازشما.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**