راهنمای تبدیل شدن به دستگاه چاپ پول (که بانک مرکزی و دانشگاه به شما نمی‌گویند)

اگر پیگیر وضعیت زندگی افراد ثروتمند باشید حتماً دیده‌اید که چطور آن‌ها به راحتی با استعداد ذاتی خود موفق به کسب ثروت‌های نجومی شدند و حالا در کاخ‌های بزرگ زندگی می‌کنند، به همه جهان سفر می‌کنند و از امکاناتی بهره‌مند هستند که ما در رؤیا هم نمی‌توانیم آن‌ها را ببینیم.

آن‌ها دقیقاً طوری زندگی می‌کنند که آرزوی میلیون‌ها نفر است و شما دائم به خودتان میگویید که چرا من نمی‌توانم این چنین باشم؟
چرا آنها به راحتی به هدف خود رسیدند و چیزی که از من به جای مانده شکست‌های پی در پی است؟
حتی گاهی آن‌قدر از این تفاوت ناراحت می‌شوید که فکر می‌کنید همه پولدارها خلاف‌کار هستند و ثروت خود را از روش‌های کلاه‌برداری و نامشروع به دست آورده‌اند.

اما صبر کنید، منفی بافی را کنار بگذارید، بدانید خداوند به اندازه یکسان به مردم استعدادهای مختلفی داده که اگر واقعاً بتوانند آن را کشف کنند و پرورش دهند، می‌توانند از یک زندگی راحت و حتی رؤیایی برخوردار شوند.

احتمالاً مشکل اول ما این است که سیستم آموزشی ایران طوری نیست که استعدادهای بچه‌ها را در دوران کودکی تشخیص دهد و به پرورش آن‌ها بپردازد. خب با این وضع وقت آن رسیده که خودمان دست به کار شویم.

اگر هنوز نمی‌دانید لابه‌لای این‌ همه کارهایی که بلد هستید و انجام می‌دهید کدام استعداد اصلی شماست و اگر نمی‌دانید که باید واقعاً در چه مسیری پارو بزنید، پس در ادامه مطلب با سوخت جت همراه باشید تا با گذر از 6 مرحله مهم با کمک ما کشف کنید که واقعاً چه استعدادی دارید و روی آن تمرکز کنید تا به موفقیت برسید.

 

قدم اول برای تبدیل شدن به دستگاه چاپ پول
استعداد‌هایتان را کشف کنید

مرحله آغازین کار شناختن استعداد است. کاغذ و قلمتان را بردارید چون نیاز است برای کشف استعداد خودتان یک سری سؤال را جواب دهید. در ابتدا از خودتان بپرسید:

 • من در چه چیزی واقعاً عالی هستم؟
 • از چه کاری واقعاً لذت می‌برم؟
 • چه کاری را می‌توانم چند ساعت با اشتیاق و بدون حس خستگی انجام دهم؟

حالا به سراغ افراد خانواده خود بروید، پدر مادر، برادر، خواهر و دوستانی که بیشترین شناخت را روی شما دارند. از آن‌ها سؤال کنید که: تو فکر می‌کنی من در چه چیزی استعداد خوبی دارم؟

به خاطر داشته باشید که جواب اطرافیان بسیار مهم است زیرا آن‌ها از بیرون و طی دیدن چندین سال رفتار شما این جواب را می‌دهند و می‌تواند کمک فراوانی به یافتن استعداد شما بکند.

استعداد خفته را بیرون کنید تا شمارا مانند چراغی در تاریکی هدایت کند

 

قدم دوم افراد که دستگاه چاپ پول هستند
شناسایی فرصت‌های کاری و اقتصادی در ایران

هیچ‌کس نیست که فقط در یک زمینه استعداد داشته باشد، معمولاً همه افراد در چند کار با استعداد هستند و کارهای دیگر را نیز می‌توانند به خوبی انجام دهند. پس از بخشی از رویای ذهنی شما رسیدن به پول است فقط نمی‌توانید با پیدا کردن استعداد خود به آن برسید

ببینید در ابتدا چه فرصت‌های شغلی مناسب با استعدادهای شما در شهر، استان یا کشورمان وجود دارد. بعد از آن باید برسی کنید که کدام به لحاظ مالی، پیشرفت شغلی و آینده دار بودند می‌تواند شمارا به هدف‌های مالی که در سر دارید برساند.

درواقع هماهنگ کردن استعداد شما و موقعیت‌های خوب موجود در جامعه یکی از مهم‌ترین مراحل رسیدن به موفقیت و همان زندگی لوکس و رؤیایی است. برای این کار نیاز است که شما به خوبی و با دقت شرایط کاری و اقتصادی کشور را تحلیل و آنالیز کنید.

ورود به موقع به کسب و کاری که در جامعه رونق فراوانی دارد مهم‌ترین اصل در ورشکسته نشدن است

یکی از مقالاتی که شغل‌های پولساز با سرمایه‌ کم پیشنهاد میدهد را از ایـنـجـا و ایـنـجـا میتوانید بخوانید.

 

قدم سوم دستگاه‌های چاپ پول
راه ثروتمند شدن از دانشگاه نمی‌گذرد

حقیقت این است که وقتی شما کاری را قرار است ارائه دهید، هیچ کس به مدرک دانشگاهی شما نگاه نمی‌کند. جهان به دنبال کارهای ارزشمند و مفیدی است که بتواند زندگی عده‌ای را آسان کند.

اگر بخواهید با گرفتن مدرک دانشگاهی به پول و موفقیت برسید راه را غلط آغاز کرده‌اید، بلکه دانشگاه باید منبع علمی باشد که در مسیر حرکت بتواند به شما کمک کند.

اگر امروزه با میلیون‌ها جوان بیکار و یا نا امید دهه شصتی در کشور مواجه هستیم دلیلش بالا بودن تب کنکور در دورانی است که آن‌ها در سن 18- 19 سالگی قرار داشتند و به یک خودکشی استعداد دسته جمعی دست زدند و مسیر خود را در دانشگاه دنبال کردند.

پس اگر حالا مدرک دانشگاهی دارید فوراً آن را بسنجید که آیا این مدرک در مسیری استعداد من یا فرصت‌های شغلی برتر کشورم به کار من می‌آید یا خیر.

اگر نه که آن را کنار بگذارید و به خاطر چند سال دانشگاه رفتن غصه نخورید و حرکت در مسیر جدید خود را آغاز کنید.

خودتان در خدمت مدرک نباشید بلکه مدرک را در خدمت هدف و استعداد خود دربیاورید

در همین زمینه توصیه میکنیم سه مقاله بسیار مهم زیر را بخوانید :

 1. چرا افراد خنگ سریع تر از افراد باهوش پولدار میشوند؟
 2. آیا میدانید مدرک دکترا داشتن واقعا یعنی چی؟
 3. کارشناسی ارشد بخوانیم یا وارد بازار کار شویم؟ مسئله این است…

 

قدم چهارم
تقویت استعدادها به جای بهبود نقاط ضعف

پیدا کردن استعداد اصلاً کافی نیست و فقط یک نقطه شروع محسوب می‌شود.

وقتی روی استعداد خود مطمئن شدید باید تمرکز خود را بر تقویت و یادگیری در آن بگذارید. استعدادتان را با وضعیت امروز جهان به روز کنید و سعی کنید مدام در آن بهتر شوید

مثلاً اگر شما استعدادی ذاتی در آشپزی دارید نمی‌توانید با تکیه بر آن در رستوران‌های خوب کار کنید. زیرا امروزه منوهای رستوران‌ها با سرعت در حال تغییر هستند و ذائقه مردم بر اساس مد و حرکت‌های جهانی عوض می‌شود.

پس نیاز است که شما یاد بگیرید و یاد بگیرید. حتی اگر امکان دارد مدت زیادی را به کارآموزی پیش بزرگان اهل فن بگذرانید. استعداد شما یک گوشت خام است که باید پخته شود، پس مرحله چهارم برای موفقیت این است که در مسیر تقویت استعداد خود قدم بردارید.

استعداد مانند باتری تلفن همراه است،
مدام باید شارژ شود تا بتواند روشن بماند و شمارا هدایت کند

 

قدم پنجم افراد دستگاه چاپ پول
تمرکز خود را روی مسیر حرکت بگذارید

در شرکت‌های بزرگ از حواس پرتی به عنوان قاتل خاموش یاد می‌شود. میگویند اگر کسی بتواند 80% تمرکز خود را روی کاری بگذارد حتماً در آن موفق می‌شود.

یک فرمول دیگر وجود دارد که می‌گوید اگر شما بتوانید واقعاً 10 ساعت کامل در روز را روی هر پروژه‌ای کار کنید احتمال موفقیت شما بالای 95% خواهد بود.

اگر می‌خواهید تمرکزتان را در هر کاری بالاتر ببرید این مقاله را از دست ندهید.

پس اگر قرار است مرد میدان شوید، می‌خواهید زندگی فعلیتان به خاطره تبدیل شود و واقعاً کمر همت را بسته‌اید. باید تمام تمرکز و زندگی خود را صرف کاری بگذارید که آن را انتخاب کرده‌اید و در آن استعداد کافی دارید.

حداقل برای 5 سال با همه چیز خداحافظی کنید، از مهمانی گرفته تا شب‌گردی با دوستان و رفتن به تفریحات زیاد، باید خودتان را در راه این استعداد بکشید. باید خودتان را از وضعیت فعلی نجات دهید حتی اگر شده همه چیز را در مسیر آن فدا کنید.

در این زمینه کتاب فوق‌العاده “فقط یک چیز” را به شما معرفی می‌کنم که می‌توانید خلاصه‌اش را در این صفحه پیدا کنید.

به هیچ وجه از برنامه‌تان منحرف نشوید
و به هر چیز که خارج از محدوده مسیر شما است نه بگویید

 

قدم ششم
هرگز تسلیم نشو رفیق !

پول یک موجود زنده است و یک ایدئولوژی دارند.
پول‌ها میگویند در مسیر دست‌یابی به ما آن‌قدر سخت می‌گیریم که هرکسی نتواند به ما دست باید. پس بدانید وقتی به دنبال ثروت زیاد می‌روید و می‌خواهید موفق شوید.

آن‌ها یک مسیر سخت را به شما نشان می‌دهند، همه مشکلات جهان را پیش پای شما قرار می‌دهند و هر کاری می‌کنند تا از مسیر خارج شوید. این خاصیت ثروتمند شدن است و اگر چنین نبود حالا همه مرد جهان پولدار بودند.

اما می‌پرسید چطور باید موفق شد. برای این سؤال یک جواب ساده وجود دارد، هرگز تسلیم نشو و تا پایان در مسیر بمان. همین! هرکسی که مشکلات را رد کند و در مسیر بماند حتماً موفق می‌شود.

بهتر است در پایان این‌طور بگوییم که اگر استعدادتان را پیدا کنید، آن را در مسیر درست به کار بگیرید، دائماً خودتان راهم تقویت کنید و تمرکز بالایی روی کار بگذارید بازهم موفق نخواهید شد به شرط آن که هرگز تسلیم نشوید.

هروقت هم خواستید تسلیم شوید، این مقاله را بخوانید


به این مطلب علاقه داشتید؟ پس مطالب زیر را هم حتما بخوانید :

8 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت اد می‌گوید

  چیزایی که میگید درسته ولی نمیدونم کجای کار میلنگه منم بعد از گرفتم ارشد با معدل الف و پیدا نشدن کار به این نتیجه رسیدم مشکل از لوکیشنه ما راهو غلط نرفتیم بعضیا جای غلط وایسادن خب حالا که کنار نمیرن ما میریم از اینجا و فعالیتی که میدونیم درسته و چه شکلیه رو انجام میدیم اینم خودش یه تلاش و موفقیته

 2. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  من برای کارهای زیادی تحقیق کردم حتی بعضی هاش هم تحقیقاتم نشون میداد بد نیستن ولی کافیه یه جنبه منفی یا نظر منفی ببینم سرد میشم انگار جرات ندارم از شکست میترسم لطفا راهنمایی کنید

 3. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  درود و وقت بخیر
  خوب هستین؟
  آقا توروخدا اگه میتونین منو راهنمایی کنین الان 21 سالمه نمیدونم تو چی استعداد دارم هرکاری میکنم تا پیدا کنم حتی بفهمم استعدادم توی یه شغلی مثل کمتراز مکانیکی یا ارایشگری یا چیزای دیگس میرم سراغش اما اصلا نه علاقه به چیزی نشون میدم نه میتونم استعدادمو پیدا کنم
  لطفا یکی کمکم کنه این سوالات رو جواب دادم اینطوری بودن بازم نمیتونم تصمیمی بگیرم ؟
  1- طراحی
  2- الف(طبیعت گردی) ب ( مثل کارخانه داری که جنس ام خوب باشه هم مشتریم بهره ببره هم خودم لذت میبرم)
  3- کاری که کل چهارچوب حرکتش رودارم ومیدونم خلق یه چیزی باشه که اخرش مردم بگن احسنت
  ببینید اصلا نمیدونم تو چی استعداد دارم
  لطفا کمکم کنید عمرم داره میره چیکارکنم؟
  lion_intrepid@yahoo.com
  اگه توی تلگرام میگین بگین فقط کمکم کنین استعدادمو پیدا کنم
  لطفا

  1. کاربر سوخت جت یف می‌گوید

   با عرض سلام خدمت شما
   برای نشانی ایمیلی که گذاشته بودید، پیام فرستادم.
   ان شاء الله که مفیدِ فایده واقع شود.

 4. کاربر سوخت جت hamb می‌گوید

  خیلی مقاله ی دلگرم کننده ای بود در کنار اینکه نکات واقعا خوب و درستی هم داشت

 5. کاربر سوخت جت Rez می‌گوید

  مثل همیشه عالی . درخواستم اینکه از این دست مقاله ها تو این اوضاع بد اقتصادی بیشتر بذارید

 6. کاربر سوخت جت ور می‌گوید

  واقعا عالی بود سوخت جت که هیمشه بهترین ها رو میشه تو این سایت خوند

 7. کاربر سوخت جت hadi می‌گوید

  تو این اوضاع فقط یه همچین دیدی میتونه به ادم توی راه اندازی کسب و کارش کمک کنه

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**