این سه کار اول صبحی دلیل شکست ۹۹ درصد مردم است

بدون شک شما بارها و بارها درباره فرمول موفقیت خواندید و شنیدید. راه های جالب و متنوعی برای موفقیت وجود دارد که شک ندارم بیش تر شما آن ها را امتحان کردید. اما فکر نمی کنم تا به حال در مورد فرمول شکست زیاد کنجکاو شده باشید چون هیچ کس دوست ندارد شکست بخورد.

اما به نظر من دانستن فرمول شکست بسیار مهم است. قصد دارم در این مقاله درباره کارهایی صحبت کنم که باعث کم شدن احتمال موفقیت شما می شود و به شما کمک می کنند تا شکست بخورید. البته منظور من فرمول کلی شکست نیست بلکه کارهایی است که اگر بعد از بیدار شدن از خواب آن ها را انجام دهید، شما را به سمت شکست هل خواهند داد.

شاید این کارها از نظر شما بسیار ساده و پیش پا افتاده باشند
اما تاثیری که می گذراند بسیار بیشتری از چیزی است که فکر می‌کنید.

در ادامه با این موارد بیش تر آشنا می شویم.

 

به تعویق  انداختن زنگ هشدار ساعت

معمولا بیشتر ما عادت داریم با صدای زنگ  ساعت بیدار شویم اما شاید شما هم مثل خیلی ها، دوباره هشدار زنگ را برای چند دقیقه بعد تنظیم می کنید و می خوابید. طبق بررسی های انجام شده، این کار به ظاهر ساده اثرات منفی بر زندگی و موفقیت شما دارد حتی اگر فقط برای پنج تا ده دقیقه هم چرت بزنید باز هم عادت خوبی نیست و باعث کم شدن کارایی تان می شود.

بیش تر متخصصان خواب به ما توصیه می کنند با اولین هشدار زنگ ساعت مان از خواب بیدار شویم و سعی نکنیم دوباره بخوابیم.

دلیل این توصیه  این است که اگر شما وقتی زنگ هشدارتان را خاموش می کنید و دوباره می خوابید، وارد یک چرخه خواب عمیق می شوید و حتی اگر زمان کمی هم بخوابید، باز هم در طول روز کسل خواهید بود.

یکی از بهترین توصیه هایی که من درباره بیدار شدن از خوب خواندم، مربوط به کتاب قانون پنج ثانیه است که نویسنده کتاب مل رابینز به ما توصیه می کند به حالت معکوس تا پنج بشماریم و مثل موشک خودمان را از تخت خواب به بیرون پرتاب کنیم.

این نکته را هم فراموش نکنید خواب کافی یکی از عواملی است که به ما کمک می کند صبح ها زنگ هشدارمان را به تعویق نیاندازیم. پس سعی کنید که شب ها به وقع بخوابید. البته اگر یک شب موفق نشدید به موقع بخوابید صبح باز هم زنگ هشدار خود را خاموش نکنید و دوباره نخوابید تا روز پر نشاط تری داشته باشید.

البته الگوی خواب هر کسی با دیگری تا حدی فرق دارد. توصیه می‌کنم الگوی خواب‌تان را که ممکن است شبیه چهار حیوان باشید در این مقاله پیدا کنید و بهترین الگو را برای خواب خودتان پیدا کنید.

 

» قهوه و چایی خوردن

بیش تر آدم ها فکر می کنند به محض بیدار شدن باید قهوه بخورند تا سر حال شوند اما متاسفانه این کار هم مثل مورد اول اشتباه است و شانس موفقیت تان را در طول روز کاهش می دهد.

طبق بررسی روانشناسان بدن ما بین ساعت 8 تا 9 صبح، به  صورت طبیعی مقدار زیادی  هورمون استرس یعنی کورتیزول ترشح می‌کند، و اگر در این زمان یا زودتر از آن قهوه بنوشید، چون کورتیزول کم تری در بدنتان ترشح می شود، به همبن کارایی و تمرکزتان هم کاهش می یابد.

پس بهترین راه حل این است که بعد از ساعت 9:30 سراغ نوشیدن  قهوه یا چایی بروید. فراموش نکنید این موارد به ظاهر ساده هستند اما بررسی های علمی در مورد آن ها صورت گرفته و انجام دادن این موارد می تواند موفقیت و کارایی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 

» نشستن یا بی حرکت ماندن در رختخواب

شما بعد از بیدار شدن از خواب سریع بلند می شوید یا همچنان دراز کش می مانید یا حتی سر جایتان می نشینید؟ گاهی پیش میاید که ما بعد از بیدار شدن دقایق طولانی بی حرکت در حالت درازکش یا نشسته می مانیم. این کار باعث کسلی شما  در طول روز می شود و کارایی شما را پایین می آورد.

بهتر است در این حالت بی حرکت نمانید و کش و قوسی به بدن تان بدهید. طبق تحقیقات انجام شده، بی حرکت ماندن بعد از بیداری باعث می شود تا در طول روز بی نشاط باشید. اما وقتی حرکات کششی انجام می دهید روز پر نشاط تری برای شما رقم می خورد.

یکی از این تحقیقات مربوط به امی کادی روانشناس دانشگاه هاروارد است. طبق تحقیقات امی باز کردن دست ها و حالت دادن به آن ها پس از بیدار شدن از خواب باعث می شود شما اعتماد به نفس کافی برای شروع یک روز خوب را داشته باشید.

نکته جالبی که امی کادی به آن اشاره می کند، این است که اگر شما بعد از بیدارشدن از خواب، بازوهایتان را به شکل V   باز کنید و بکشید ، شادتر خواهید شد  و روحیه‌ ی بهتری خواهید داشت.

 

» باز کردن تلگرام و اینستاگرام و ایمیل‌هایتان

شما بعد از بیدار شدن اولین کاری که انجام می دهید، چیست؟ بسیاری از ما، بلافاصله پس از بیدار شدن، سراغ گوشی تلفن همراه مان می رویم و پیام هایمان را چک می کنیم.

من تا چند وقت پیش، به حدی معتاد این کار بودم که ساعت از دستم در می رفت، گاهی تا چند ساعت غرق گوشی می شدم. شاید شما هم مثل من این حالت ها را تجربه کرده باشید. اما خبر بد این است همانطور که حدس می زنید این کار نه تنها درست نیست، بلکه باعث شکست شما در کارهایتان ورسیدن به اهدافتان می شود.

شما وقتی پیام هایتان را چک می کنید، علاوه برا این که فرصت درست بیدار شدن را از خود می گیرید، بلکه باعث می شوید که از همان شروع روز درگیر مشکلات و پیام هایی شوید که شاید به مذاق تان خوش نیایند و روزتان را خراب کنند.

کتابی در این مورد با عنوان هرگز ایمیل هایتان را اول صبح چک نکنید توسط  جولی مورگنسترن نوشته شده. او  معتقد است:

اگر صبح‌ تان را با خواندن پیام ها و ایمیل‌ها شروع کنید، هرگز نمی‌توانید ذهن‌تان را روی انجام کارهای آن روزتان متمرکز کنید.  دلیل این است که پیام ها و ایمیل‌ها پر از مشکلات، درخواست‌ها، سورپرایزها و تذکرها هستند و چون صبح پس از بیداری هنوز ذهن شما اماده نیست، خواندن این پیام ها به احتمال زیاد استرس زیادی به شما وارد می کند. بهتر است این کار را به زمان و مکان بهتری موکول کنید.

این سه مورد را به هیچ وجه ساده نگیرید، زیرا صبح شما مانند زیربنای خانه‌ی امروزتان است اگر صبح نادرستی داشته باشید احتمالا تمام روز را به نادرستی پیش خواهید برد.


حتما برای روزتان برنامه داشته باشید
وگرنه این اتفاقات و دیگران هستند که روزتان و زندگی‌تان را برای شما تعیین می‌کنند نه خودتان

برنامه‌ریزی کردن هر روزتان یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌دانم شاید بارها شنیده‌اید ولی جالب هنوز هم تعداد زیادی از مردم انجامش نمی‌دهند. وقتی هیچ برنامه‌ای ندارید عملا شاید خودتان هم خبر نداشته باشید این دیگران و سایر اتفاقات هستند که برنامه‌ی زندگی‌تان را تعیین می‌کنند.

و برای برنامه‌ریزی درست و در عین حال به دور پیچیدگی برنامه‌ریزی‌های کتاب‌های سنگین توصیه می‌کنم حتما ویدیوی آموزشی پربازده‌ترین سیستم برنامه‌ریزی را ببینید و دانلود کنید. تا به ساده‌ترین روش بهترین و منعطف‌ترین برنامه‌ریزی ممکن را برای روزتان و زندگی‌تان داشته باشید.

 

22 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

  دقیقا همان طور است

 2. کاربر سوخت جت مه می‌گوید

  چقدررر کاربردی و جذاب گفتین! همه‌ی نکاتی که گفتین کاملا میشه صبح‌ها پیادش کرد مررررسییی

 3. کاربر سوخت جت 0000 می‌گوید

  سلام
  عالی بود

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   ممنون از توجهتون

 4. کاربر سوخت جت گی می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  مطالب بسیار خوبی دارید.

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سلام ممنونم
   خوشحالم که موثر بوده

 5. کاربر سوخت جت 7883 می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامیِ کارکنانِ این مجموعه …
  من بزرگترین مشکل زندگیم دیرخوابیدن و بد خوابیدنه
  امیدوارم از فردا بتونم این مشکل رو حل کنم و بتونم قدم مهمی به سمت موفقیت بردارم

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سلام
   اگر تلاش کنید حتما حل میشه

 6. کاربر سوخت جت فی می‌گوید

  سلام ، خیلییییی جالب بود
  مرسیییی که این مقاله رو گذاشتید و امیدوارم که بتونم انجام بدم ، و البته حتما این کار رو انجام میدم

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سلام
   ممنونم
   حتما میتونید انجام بدید.

 7. کاربر سوخت جت رى می‌گوید

  بسيار عالى بود مثل هميشه خانم شير دل دل تنگ مقاله هاى جديدتون بودين

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   ممنونم نظر لطف شماست.

 8. کاربر سوخت جت amir می‌گوید

  سلام چرا نمیشه مقاله‌ها رو دانلود کرد؟؟؟؟؟

  1. 1 می‌گوید

   سلام بسیار عالی بود
   اگه امکانش هست راه ارتباطی یا ایمیل قرار بدین

 9. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  بسیار عالی مخصوصا مورد آخر… قبلا همیشه بعد از بیدار شدن از خواب اولین کاری که میکردم گوشی موبایلم رو چک میکردم اما زمانی که فهمیدم این یه کار اشتباهه سریع ترکش کردم شاید روزای اول براتون راحت باشه اما بعد یه مدت دوباره دلتون میخواد برید سمت گوشی موبایل بعد بیدار شدن بهترین کار اینه برای چک کردن فضای مجازی از قبل زمان شروع و پایان در نظر بگیرید تا زمان با ارزشتون تلف نشه و همچنین تا حد ممکن از کانال ها و پیج های خبری دوری کنید تا اطلاعات منفی کمتری وارد ذهنتون بشه!

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   بله دقیقا نکته خوبی اشاره کردید.

 10. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  بسیار مطلب خوبی بود،این قسمت چایی و قهوه رو تاحالا نشنیده بودم و تاخیر در زنگ ساعت رو

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   خداروشکر که مفید بوده براتون

 11. کاربر سوخت جت aile می‌گوید

  با سلام خیلی ممنون بابت این مقاله واقعا مقاله ای بود که بهش نیاز داشتمخیلی ممنون اگه میشه بیشتر درباره این موضوعات بذارید چون مشکل کشور ما در همین اول صبح است پس بهترین کار اینه که با یک تعهد کامل باید ها و نباید ها را انجام بازهم تشکر میکنم

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سلام و ممنونم از توجه شما

 12. کاربر سوخت جت رش می‌گوید

  من ساعت بیدار باشم رو نیم ساعت زودتر کوک میکنم که با خیال راحت دو سه بار بندازم جلو

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   شیوه جالبیه منم گاهی استفاده می کنم.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**