نشخوارهای ذهنی – مهم‌ترین مکالمه‌ی زندگی‌تان که همین امروز باید کنترلش کنید

همه‌ی ما ورای اینکه در دنیای بیرون از چه اتفاقاتی می‌افتد و چه کسانی هستید و چه جاهایی هستیم در ذهن‌مان دنیای دیگری ساخته‌ایم دنیایی که ساخته‌ و پردخته‌ی خیالات ماست. در این دنیای ذهنی ممکن است هزاران فکر بی‌اساس وجود داشته باشد که با وجود اینکه هر روز به آن‌ها فکر میکنیم از تاثیری که بر زندگی‌مان دارند بی‌خبر هستیم.

اگر کمی از تغذیه گاوها خبر داشته باشید، آن‌ها بعد از اینکه با سرعت علوفه‌یشان را می‌خورند در ساعت خاصی از روز می‌نشینند و غذای سریع قورت داده شده را دوباره وارد دهان‌شان کرده و با عملی که ما به آن نشخوار می‌کنیم دوباره شروع به جویدن غذای خورده‌شده می‌‌کنند. و ما انسان‌ها همین کار را در مورد افکارمان می‌کنیم.

ساعت‌ها و ساعت‌ها به اتفاقاتی که افتاده، به مکالمه‌هایی که داشته‌ایم به طرز برخورد دیگران با ما فکر می‌کنیم، فکرهایی که به غیر از ناراحتی و نگرانی چیز بیشتری برای عرضه به ما ندارند.

وقتی که بتوانید از شر تفکرات بی‌اساس و اضافی‌تان خلاص شوید به طور شگفت‌انگیزی می‌توانید انتظار زندگی بهتری را داشته باشید از این جهت که:

 • آرامش بیشتری خواهید داشت
 • وقت بیشتری خواهید داشت
 • فضای بیشتری را برای افکار بهتر باز میکنید
 • کمتر عصبانی می‌شوید
 • به جای فکر کردن بیشتر عمل میکنید

در پادکست امروز به شما یاد می‌دهیم که چطور از شر این نشخوارهای ذهنی نجات پیدا کنید.

دانلود این پادکست

مقالات مرتبط:
4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام ، واقعا فوق العاده بود ، چیزی که همیشه باهاش درگیر بودم ، خیلی کمکم کرد

 2. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  من دوسال بود که از بهترین دوستانم بدترین خیانتارو دیدم دوساله که هروقت یادشون میفتم فقط بفکر انتقامم ودر گذشته دوتا معامله بد داشتم وهمش روزمو با فکر انتقام وضرری که توی معاملهام کردم،زهر مارم میکردم اما الان جدا از بحث این فایل صوتی چند هفته میشه باهاتون آشنا شدم و با اینکه روزی ۱۷ساعت کار میکنم اما بازم ذره ای خسته نمیشم چون با ذهنم کار میکنم هروقت میخام به گذشته فکر کنم بلافاصله با خودم صحبت میکنم و همش به چیزای مثبت فکر میکنم مخصوصا آینده عالی که لیاقت همس،واقعا خوشحالم خیلی خوشحالم که با شما آشنا شدم،شاید درصد کمی که به این درک نرسیدن حرفای منو مسخره کنن،اما واقعا دارم کاملا قدرت ذهن رو احساس میکنم،دو روزپیش توی پمپ گاز یه آقایی پول همراش نبود و من حسابش کردم واقعا انرژی بینظیری به آدم میده اصلا مبلغش مهم نیست حتی هزار تومن،کمک کنید تا ببینید چقدسرشاژ از انرژی میشید،زیاد حرف زدم در کل این همون بختیه که در خونتو یبار میزنه،تمام سعیتو بکن که درو بروش باز کنی تا از تمام نعمتای جهان هستی سرشار بشی،موفق باشید عشقا

 3. کاربر سوخت جت جی می‌گوید

  خيلي پادكست خوبي ممنون واقعا☺️

 4. کاربر سوخت جت هی می‌گوید

  سلام،ممنون از همه ی دوستان زحمت کش سوخت جت. 3 راه پیشنهادی برای نابودی افکارات منفی و نشخوار های ذهنی .افکاراتتون رو روی کاغذ بنویسید و اون رو پاره کنید.این تمرین لزوما مشکل رو حل نمیکنه اما کمک میکنه خودمون رو ابراز کنیم و انرژی منفی رو مواقتا آزاد کنیم. با کسی که دوستش داریم صحبت کنیم این کار نه تنها سنگینی رو از بین میبره بلکه کمک میکنه که پشتیبانی هم بگیریم.سومین راه کار که قطعا موثر ترین راهه،انجام دادان تمرینات عرفانی و مراقبه است که به ما کمک میکنه آگاهیمون رو پاکسازی کنیم و به ما نیرویی میده که با سختی ها بجنگیم.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**