میلیونرهای خودساخته این 7 عادت روزانه را دارند (و شما هم برای میلیونر شدن باید داشته باشید)

تغییر زندگی با اتفاقات کوچک و مستمر روز به روز شروع می شود… حتی اگر بخواهید یک میلیونر خودساخته شوید !

بسیاری از  بزرگترین متفکران، مبتکران، و نوآوران جهان با انجام روال منظم و عادات‌های روتین خود زبانزد عام و خاص هستند. اصلا گفته شده که موفقیت شما بر اساس نحوه فعالیت روزانه‌تان مشخص می‌شود.

شما اگر بخواهید تشخیص دهید یک نفر موفق میشود یا نه، میتوانید به عادات روزانه اش نگاه کنید؛
با یک نگاه به عادات روزانه افراد میتوانید متوجه شوید این فرد در آینده نزدیک موفق میشود؟ یا شکست میخورد؟ رشد میکند؟ یا پسرفت میکند؟ میلیونر خودساخته میشود؟ یا یک فرد معمولی باقی می ماند؟

هزاران سال است که این روند تکرار شده است، کسانی که تلاش مستمر برای تغییر جهان داشته‌اند همیشه افرادی منظم با عادات روتین و همیشگی بوده‌اند و با این ویژگی شناخته شده‌اند. حتی مارکوس اورلیوس که قبلا راجع بهش خواندید، هم از این روال پیروی می‌کرده، به این معنی که حتی دو هزار سال پیش، بزرگترین فیلسوف جهان بصورت ناخودآگاه عادت‌های روزمره افراد موفق را انجام می‌داده است.

احساس مسئولیت در برآورده کردن انگیزه‌های شخصی و اهداف، روالی است که از سالیان دور وجود داشته است و این پروسه همچنان به قوت خویش باقی است و ادامه دارد.

 

بن اشتیان
بن اشتیان

 

اما در این مقاله، میخواهیم به شما یکی از آسان ترین راه ها برای تبدیل شدن به یک میلیونر خودساخته را آموزش دهیم؛
آنچه که در این مقاله جالب است، این است که فقط قرار است یک سری عادات ساده را به صورت روزانه انجام دهید… به همین راحتی !

امتحان کنید :

عادت شماره یک میلیونر خودساخته | مثبت‌اندیش باشید
ذهن شما واقعیت وجودی شما را رقم می‌زند. چیزی که فکر می‌کنید سرانجام جامعه واقعیت می‌پوشد و آن‌را تجربه خواهید کرد. تحقیقات ثابت کرده است که ما توانایی داریم تا مغز خود را در جهت خواسته‌هایمان هدایت کنیم.

با تغییر الگوهای فکری و تمرکز بیشتر در فعالیت‌ها می‌توان احتمال رسیدن به اهدافمان را افزایش دهیم.
اگر میخواهید بدانید تصویر ذهنی شما چه قدرتی بر روی آینده شما دارد این مقاله و اگر میخواهید کنترل کامل بر روی ذهن تان داشته باشید توصیه میکنیم مقاله «قدرت باورنکرنی تلقین» را بخوانید.

شما قادر هستید که مغز خود را  برای کسب موفقیت برنامه‌ریزی کنید و باید نهایت استفاده را از این ویژگی ببرید.
تفکر مثبت امری ضروری است. به هرحال، آدمی هیچ وقت نمی‌تواند همیشه و کاملا به صورت 100 درصد مثبت اندیش باشد، اما تلاش برای تغییر دیدگاه خود به طور مداوم برای تاثیر مثبت بر زندگی امکان پذیر است.

به خودتان باور داشته باشید و قابلیت‌های خود را دست‌کم نگیرید.
شما می‌توانید و خواهید توانست تغییرات مثبت را در زندگی بیافرینید. میلیونرهای خودساخته همیشه نسبت به فرصت ها، مثبت اندیش اند.

 

عادت شماره دو میلیونر خودساخته | برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید
هیج کس به فردی که فقط حرف می‌زند و اهل عمل کردن نیست اعتماد ندارد. به جای صحبت کردن در مورد ایده‌آل‌های خود گامی رو به جلو بردارید و با طرح یک برنامه‌ریزی مناسب اهدافتان را عملی سازید.

اگر نتوانستید تمام موارد موردنظرتان را عملی کنید نباید زیاد نگران شوید، مهم این است که نهایت تلاش خود را برای عملی شدن ایده‌هایتان انجام دهید با جدیت گام بردارید. اعمال کمی فشار و سخت‌گیری معمولا نتایج مثبت و موفقیت‌آمیز به دنبال خواهد داشت.

اما هرگز فراموش نکنید که برای برآورده شدن خواسته‌هایتان فعالیت مستمر و همیشگی داشته باشید.

 

عادت شماره سه میلیونر خودساخته | سحر خیز باشید
حتی اگر اجباری هم در کار نیست جزو افرادی نباشید که ترجیح می‌دهند تا ظهر در تخت‌خواب باشند.
خلق و خوی انسان به گونه‌ای است که سحرخیزی برای او منفعت بیشتری دارد، پس تلاش کنید تا سحرخیز باشید این کار باعث می‌شود که تا انتهای روز سرحال‌تر و قبراق‌تر باشید و همچنین زمان بیشتری در اختیار داشته باشید.

سحرخیزی همیشه رمز موفقیت افراد برجسته بوده است.
بیدار شدن در اوایل روز به شما فرصت ورزش کردن و خوردن صبحانه را می‌دهد و با ذهن بازتری فعالیت‌های خود را آغاز کرده و کسل نخواهید بود. قبلا خواندید که «چرا برای پیشرفت بزرگ ساعت 4 صبح از خواب بیدار شوید»

 

عادت شماره چهار میلیونر خودساخته | در فعالیت‌های اجتماعی و گروهی شرکت داشته باشید
موفقیت هرگز انحصاری نیست. کسب موفقیت به تنهایی در واقع یک دروغ بزرگ و آزاردهنده است.
با وجود اینکه هر یک به تنهایی مسئول رویاها و آرزوهای خود هستیم اما باید بپذیریم که به تنهایی و بدون کمک دیگران هرگز قادر به کسب موفقیت نخواهیم بود.

در حقیقت ما به وجود یکدیگر احتیاج داریم و نیاز به مشاوره و تعاملات اجتماعی ضروری داریم.
انجام فعالیت‌ها به تنهایی در ادامه شما را با مشکل مواجه خواهد کرد و دستیابی به موفقیت نیازمند فعالیت تیمی است. اگرچه در ابتدا باید استعداد و توانایی خود را پرورش دهید اما در ادامه یقینا نیازمند تعامل اجتماعی و کار گروهی هستید.

یک مدیر موفق تنها اهداف خود را سرلوحه کار خویش قرار نمی‌دهد و موفقیت گروهی برایش در اولویت قرار دارد.

 

داگلاس اورت
داگلاس اورت

 

عادت شماره پنج میلیونر خودساخته | انعطاف‌پذیر و سازگار باشید
این مورد نه تنها در کسب و کار بلکه در زندگی شخصی هم کلید موفقیت می‌باشد. سعی کنید روی اهدافتان متمرکز باشید و با انعطاف پذیری بسیار موفقیتتان را استمرار بخشید.

خودتان را با دیگران مقابسه نکنید و بر اولویت‌های خویش توجه کرده و آنها را پیوسته دنبال کنید. نگران آینده نباشید در زمان حال زندگی کنید ونهایت تلاش خود را برای خواسته‌هایتان انجام دهید.

بعضی اوقات نمیدانید این راهی که میروید صحیح است؟ یا باید آنرا تغییر دهید… شما فقط ادامه دهید در صورت نیاز بعدا میتوانید آنرا تغییر دهید. اما تغییر مسیر نباید بهانه ای برای ادامه ندادن باشد.

 

عادت شماره شش میلیونر خودساخته | همیشه شفاف باشید
رفتار شما معرف شخصیت شما است. اگر می‌خواهید یک مدیر موفق باشید به مانند یک مدیر رفتار کنید ارزش‌های اخلاقی همیشه مورد تحسین بوده است و زمانی یک فرد کاملا موفق خواهید بود که تاثیری مثبت بر زندگی دیگران داشته باشید.

همیشه به دنبال اهداف والا باشید و به درستی صحبت کنید و رفتار مناسب داشته باشید.
اگر میخواهید درمورد قوانین نانوشته مدیریت بیشتر بدانید، همین الان این دوره صوتی رایگان را دانلود کنید – اینجا

 

عادت شماره هفت میلیونر خودساخته | قدردان باشید و تمرکزتان را روی اهدافتان بگذارید
افکار منفی را از خود دور کنید و به جزییات غیر ضروری توجه نکنید همیشه برای موقعیتی که دارید راضی و سپاسگذار باشید.
قدردان بودن زندگی شما را شیرین‌تر می‌کند و مطمئنا زندگی برای شما راحت‌ترخواهد شد. به خودتان، خانواده، دوستان و همکارانتان عشق بورزید زندگی کوتاه است و باید تا زمانی که دیر نشده قدر لحظات زندگی خود را بدانید.

در همین زمینه، نوشته های زیر را حتما بخوانید :

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**