چرا مقایسه کردن جدی‌ترین دام پیشرفت شماست و چطور می‌توانید از آن نجات پیدا کنید؟

وقتی از خودتان راضی نیستید و مدام خودتان را با دیگران مقایسه می کنید، دچار نوعی بیماری و ضعف هستید. در واقع شما یادتان رفته است که خودتان را با ابزارهای خودتان قضاوت کنید.

بدون شک “قیاس خود با دیگران” نشانگر این است که به خودتان اعتماد ندارید و دچار نوعی کم خودبینی هستید. در حقیقت افرادی که دچار حقارت نفس هستند و خود را حقیر و زبون می پندارند، تنها از راه مقایسه خود با دیگران مسیر زندگی خویش را تعیین می کنند.

تقریبا مقایسه در هیچ حالتی از زندگی نمی‌تواند به شما کمک کند. زیرا اگر به نظر خودتان بسیار پایین‌تر از بقیه باشید نتیجه‌اش افسردگی و نارضایتی است و اگر فکر کنید که بالاتر از افرادی هستید که خودتان را با آن‌ها مقایسه می‌کنید دچار غرور بی‌خود می‌شوید و با کوچکترین عقب‌گردی به هم می‌ریزید.

در حالی که بیشتر مردم فکر می‌کنند که تنها راه سنجش پیشرفت و موفقیت‌شان در مقایسه با دیگران و اطرافیانشان است در این پادکست به صورت کامل توضیح می‌دهیم که چرا این کار یک بیماری جدی است و شاید خودتان هم از آسیب‌هایی که به شما می‌زند خبر نداشته باشید.

اگر نمی‌خواهید تا آخر زندگی‌تان را با احساس بیهودگی زندگی کنید و دوست دارید همین امروز مقایسه‌ی خودتان را با دیگران تمام کنید پس این پادکست برای شماست.

 

 

دانلود این پادکست

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت نا می‌گوید

    ممنون واقعا بهم کمک کرد

  2. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

    مرسی رنه عزیز، با این روش، زندگی من متحول شد، امیدوارم هرجا که هستی حال خوبی داشته باشی که حال بقیه رو داری خوب میکنی…

  3. کاربر سوخت جت azr می‌گوید

    راهکاری که دادید بسیار خوب بودخودمان راباابزار سنجش خودمان بسنجیم مسیر ما بادیگری متفاوت هست چون منابع واستعدادمان با دیگری متفاوت هست پس امروزمان را با دیروز خودمون مقایسه کنیم

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**