این 15 قانون جاودانه موفقیت را یک جا بنویسید و هر روز مرور کنید

چون بدون آنها موفقیت غیرممکن است...

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده در زندگی با آدم هایی مواجه شوید که برای خودشان احترام قائل نیستند و کاری میکنند بقیه به آن ها بخندند؟ این مساله باعث می شود تا همه به راحتی به آن ها توهین کنند و جایگاه اجتماعی بالایی نداشته باشند.

شاید هم خود شما از آن دسته آدم هایی هستید که در شرایط مختلف دیگران را به خودتان ترجیح می دهید… تحت هر شرایطی نمی توانید نه بگویید؛ در ظاهر ناراحتی های تان را بروز نمی دهید و خودخوری می کنید تا دیگران از دست شما ناراحت نشوند.

رفتارهایی روزمره ای در انسان ها وجود دارد که با انجام آن ها درهای موفقیت را به روی خودشان می بندند و باعث جذب احساسات بد و منفی در زندگی شان می شوند.

احترام گذاشتن تنها شامل دیگران نمی شود، ما اگر می خواهیم به موفقیت برسیم باید اول از همه به خودمان احترام بگذاریم. توانایی نه گفتن را یاد بگیریم، ترس هایمان را باور نکنیم و از برخی عادت ها دوری کنیم.

نقل قول هایی از آنتونی رابینز
نقل قول هایی از آنتونی رابینز

در اینجا ما 15 قانون جاودانه موفقیت را به شما معرفی می کنیم، که با رعایت آن ها می توانید به خودتان احترام بگذارید و این باعث میشود احترام دیگران را هم جلب کنید؛

15 قانون جاودانه موفقیت :

» قانون شماره 1

اگر فکر می کنید کاری اشتباه است، انجامش ندهید.
انجام دادن کارهای اشتباه عزت نفس ما را از بین می برد چون عواقبی مثل سرزنش شدن در پی دارد. اشتباه کردن نا آگاهانه و درس گرفتن از آن اصلا بد نیست، اما انجام کاری که مطمئن هستیم درست واخلاقی نیست در هیچ کتاب موفقیتی توصیه نشده است.

 

» قانون شماره 2

وقتی صحبت می کنید، منظورتان را واضح به طرف مقابل بگویید و از در لفافه صحبت کردن یا کنایه زدن بپرهیزید.
بسیاری از ما به جای اینکه نیازمان را به صورت واضح و شفاف مطرح کنیم، سعی می کنیم آن ها را غیر مستقیم به مخاطب برسانیم اما این کار باعث بروز مشکلات زیادی می شوید.

 

» قانون شماره 3

سعی کنید هر روز مهارت جدیدی یاد بگیرید و یا مهارتی که بلد هستید را ارتقا ببخشید. در جریان بودن مداوم تاثیر شگفت انگیزی در موفقیت شما دارد.

 

» قانون شماره 4

هیچ وقت سعی نکنید همه آدم ها را  راضی نگه دارید.
تلاش برای راضی نگه داشتن بقیه انرژی زیادی از شما می گیرد و تقریبا نشدنی است. بعضی روانشناسان از این کار به عنوان بیماری یاد می کنند.

همیشه آدم هایی وجود دارند که راضی نخواهند شد. اگر فکر می کنید مسیر پیش رویتان درست است، بدون توجه به آدم های ناراضی ادامه دهید.

 

» قانون شماره 5

وقتی با دیگران راجب به  خودتان صحبت می کنید، هیچ وقت بد و منفی حرف نزنید.
بدگویی از خودتان تاثیر بسیار بدی دارد و باعث می شود که دیگران هم به شما اعتماد نکنند؛ وقتی شما خودتان را قبول نداشته باشید، از بقیه توقعی نیست.

 

» قانون شماره 6

از نه گفتن نترسید و راحت نه بگویید؛ قبلا هم اینجا راجع به این مهارت مهم خواندید.
بسیاری از ما توانایی گفتن پاسخ نه را در برابر خواسته های غیر منطقی دیگران نداریم و مجبور می شویم خواسته هایی را انجام دهیم که باعث آزار و اذیت ما هستند.

نه گفتن در برابر خواسته های بیجا و شرایط آزار دهنده ی یک مهارت مهم است که حتما باید آن را در زندگی تان پیاده کنید تا موفق تر شوید.

 

» قانون شماره 7

از بله گفتن هم نترسید.
گاهی پیشنهادهای خوب شغلی و … دریافت می کنیم اما به خاطر ترس های بی جایی که داریم و این که توانایی های خودمان را دست کم می گیریم باعث می شود تا موقعیت خوبی را در زندگی از دست بدهیم که گاهی حسرت آن ها تا همیشه همراه ما می ماند.

 

» قانون شماره 8

با خودتان مهربان باشید.
مهربان بودن با دیگران مهم است اما مهربانی با خودتان سرنوشت شما را می سازد. یکی از قانون های مهمی که بهترین ها را جذب زندگی تان می کند، مهربانی با خودتان است.

عشق ورزی و مهربانی نسبت به خود باعث جذب خوبی ها، افزایش اعتماد به نفس می شود و احساس خوبی را به دیگران در مورد شما می دهد. اطرافتان پر از عشق می شود و خیلی از آدم هایی که با شما بد رفتاری می کردند، ناخودآگاه تحت تاثیر قرار می گیرند.

زیرا اگر فرد برای خودش ارزش قائل شود، دیگران هم برای او ارزش قائل می شوند.

 

» قانون شماره 9

هیچ وقت از تلاش برای رسیدن به رویاهایتان دست برندارید.
شاید درست لحظه ای که دست از تلاش برمی دارید و نا امید می شوید در یک قدمی رویاهایتان قرار دارید. بسیاری از آدم ها در مرحله ای تسلیم می شوند که فاصله ی زیادی با آروزهایشان ندارند اما از این موضوع غافلند و با توقف ناگهانی شان تمام زحمتشان به باد می رود.

 

» قانون شماره 10

با کسانی که از شما خوشش نمی آید همنشین نشوید.
زیرا این کار باعث ایجاد احساسات منفی در شما می شود. همیشه آدم هایی وجود دارند که به هر دلیلی از شما خوششان نمی آید. ممکن است حسود باشند یا هر دلیل دیگری. با فاصله گرفتن از این آدم ها اساسات منفی از شما دور می شود.

جروم کی جروم

» قانون شماره 11

در یاد دادن بخشنده باشید.
این کار نه تنها به ضرر شما نیست بلکه باعث می شود تا بتوانید آموخته هایتان را بیشتر کنید. استیو چندلر میگوید «با بخشیدن تجربه‌های خود به دیگران، بی‌درنگ، تجربه‌های تازه‌تری كسب خواهید كرد.»

 

» قانون شماره 12

اگر از کسی دلخور هستید با او مطرح کنید. این که یک عمر بار ناراحتی تان را به دوش بکشید انرژی زیادی را از شما می گیرد. بهترین کار این است مساله ای که باعث دلخوری تان شده را بیان کنید

 

» قانون شماره 13

به کسی لطف کنید که استحقاقش را داشته باشد و از شما سپاسگذار باشد.
به بعضی آدم ها وقتی بیش از حد خوبی شود پرتوقع می شوند و برای شما مشکلاتی ایجاد می کنند. پس سعی کنید به اندازه و به آدم هایی که ظرفیتش را دارند خوبی کنید.

 

» قانون شماره 14

اگر نمی توانید چیزی را کنترل کنید پس به حال خودش رها کنید. گاهی رها کردن مسائل باعث حل شدن آن می شود. تمرکز بیش از حد روی چیزهایی که در کنترل شما نیست فقط اعصابتان را بهم خواهد ریخت.

 

» قانون شماره 15

سعی کنید از اتفاقات و افکار منفی دوری کنید.
افکار منفی باعث جذب اتفاقات بد در زنددگی تان می شود و همچنین مطالعه و دنبال کردن اتقافات منفی مثل اخبار حوادث هم منفی ها را به زندگی شما جذب می کند؛ پس بهترین راه دوری از افکار و اتقافات منفی است.

با رعایت این قوانین می توانید به سادگی تحولی شگفت انگیزی در زندگی تان به وجود بیاورید؛ پس حتما این قوانین را خلاصه شده در گوشه دفتر روزانه تان بنویسید و هر روز آنها را مرور کنید.

 

در همین زمینه توصیه میکنیم نوشته های زیر را حتما بخوانید :

7 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت 4406 می‌گوید

  ۱۵ تا قانون مهم وکاربردی در زندگی همگان موثر است این نکات همیشه گرفتارش هستم اما اینطور قانون مند نمیدانستم، از حالا به بعد سعیم در عملی کردن این قوانین میباشد

 2. کاربر سوخت جت 4406 می‌گوید

  کاملا درست فرمودن دوستان، من یک نکته که همیشه گرفتارش بودم اینجا مفصل خواندم اون نکته بله گفتن بود که اصلا بلد نیستم و چقدر این سالیان عمرم اذیت شدم کاش کی یاد بگیرم وعملی کنم

 3. کاربر سوخت جت 4406 می‌گوید

  کاملا درست فرمودن دوستان، من یک نکته که همیشه گرفتارش بودم اینجا مفصل خواندم اون نکته نه گفتن بود که اصلا بلد نیستم و چقدر این سالیان عمرم اذیت شدم کاش کی یاد بگیرم وعملی کنم

 4. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  بهترین سایت انگیزشی ایران
  واقعا مطالب شما من را از نا امیدی و یاس خارج کرد و به آینده ای روشن امیدوار کرد.

 5. کاربر سوخت جت ام می‌گوید

  عالی، این سایت بمب انرژی است

 6. کاربر سوخت جت نو می‌گوید

  ممنونم عالی بود 🙂

 7. کاربر سوخت جت ryam می‌گوید

  Afarin fatma khanim

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**