پنج کتاب برای مذاکره تا هرگز از هیچ کسی جواب نه نگیرید

برای تبدیل شدن به یک مذاکره کننده‌ی ماهر، کتابخانه‌تان را با بهترین کتاب‌های منتشر شده در مورد مذاکره پُر کنید، چرا؟ زیرا به جز نفس کشیدن، مذاکره، دائمی‌ترین فعالیت زندگی شماست. برخی از مردم تصور می‌کنند برای بهبود مهارت‌های مذاکره‌شان وقتی می‌خواهند کتابی بخرند، باید به بخش کتاب‌های شغلی مراجعه کنند و وقتی می‌خواهند برای سرگرمی کتاب بخرند باید به سراغ داستان بروند. حقیقت این است که یاد گرفتن مهارت مذاکره باید با سرگرمی همراه باشد.

مطالعه‌ی این کتاب‌ها شما را به درون گفت و گوها می‌برد و این مورد قطعاً هم برای شما جنبه‌ی آموزشی قوی دارد و هم بسیار سرگرم کننده است.

1 » مذاکره کننده:نوشته‌ی فردریک فورسایت

فردریک فور سایت یکی از بزرگترین نویسنده‌های عصر ماست؛ او استاد جهانی تعلیق است. مذاکره کننده کتابی بلند اما بسیار جذاب و گیرا است. این کتاب به دلیل داشتن هیجان – و نه به خاطر اینکه کتاب خوبی در مورد مذاکره است – در فهرست بهترین کتاب‌ها قرار داشته است.

داستان در مورد مردی است صاحب قدرت و توطئه‌ای برای در هم کوبیدن رئیس جمهور ایالت متحده‌ی آمریکاست. ربودن یک مرد جوان در جاده‌ای روستایی در انگلستان اولین گامی بی‌رحمانه از دسیسه‌ای خطرناک برای نابود کردن رئیس جمهور آمریکاست. فقط یک نفر می‌تواند مانع از انجام این نقشه شود. این مذاکره کننده باید تمام توان و مهارت‌های خود را نه تنها برای نجات قربانی که برای نجات تمامی دنیای آزاد به کار گیرد.

این کتاب نه تنها درسهای بزرگی از مذاکره را یاد می‌دهد بلکه بسیار هیجان انگیز و جذاب است

 

2 » گوریک باکره: نوشته‌ی جفری دیور

جفری دیور می‌داند چطور بنویسد. گوریک باکره، نهمین کتاب حادثه‌ای در مورد یک محاصره‌ی دوازده ساعته است – یک درگیری شجاعانه بین یک گروگان‌گیر و مذاکره کننده‌ی ارشد اف بی آی.

کتاب، شما را در میانه‌ی جریان مذاکرات حساس و خطرناک گروگانگیری قرار می‌دهد. دیور علاقه‌ی خلافِ انتظار بین گروگان گیر و مذاکره کننده‌ای را توضیح می‌دهد.

دیور همچنین فعالیت‌های داخلی تیم نجات گروگان اف بی آی را هنگام تلاش برای نجات زندگی هشت دختر محصل کر و لال و آموزگاران آن‌ها را توصیف می‌کند. زمان هرگز متوقف نمی‌شود. همینطور که کتاب به اوج دلهره‌آور خود نزدیک می‌شود، امکان وقوع هر چیزی هست.

در ضمن می‌دانستید با فیلم دیدن هم می‌توانید مذاکره‌ی حرفه‌ای یاد بگیرید؟ اگر حوصله‌ی کتاب خواندن ندارید ما لیستی از پنج فیلم برتر را برای شما آماده کرده‌ایم که به شدت مهارت مذاکره‌ی شما را بالا می‌برند.

 

3 » آخرین نوبت کاری، لِترمن، لِنو و جُنگ شبکه‌ای: نوشته‌ی بیل کارتر

آخرین توبت کاری داستانی واقعی است که در 23 ماه مه سال 1991 شروع شد. هنگامی که جانی کارسون در گردهمایی سالانه‌ی ایستگاه‌های زنجیره‌ای ان بی سی در کارنگی هال نیویورک روی صحنه آمد. او آمده بود تا حاضران را با قدرت برنامه‌ریزی شبکه تحت تأثیر قرار دهد. در عوض، او بدون هرگونه اخطار یا مقدمه چینی اعلام کرد که نمایش امشب را ترک می‌کند. این برنامه، بهترین نمایش دیر وقت شبانه‌ی ان بی سی و سودآورترین نمایش تاریخ تلویزیون بود. طرفداران او مبهوت شده بودند. مدیران شبکه خشکشان زده بود. مطبوعات با مقالات بسیار در مورد حیرت آورترین ماجرای رقابت کاری در عالم تلویزیون عکس العمل نشان داده‌اند. کمتر اعلان بازنشستگی چنین عکس العملی شدیدی را به دنبال داشته است.

بیل کارتر نویسنده‌ی مقالات مربوط به تلویزیون در روزنامه‌ی نیویورک تایمز است. او داستان پشت صحنه‌ی دو شرکت بزرگ و دو کمدین صاحب سبک و رویاها و جاه طلبی‌های خاص‌شان را می‌گوید. جی لنو و دیوید لترمن.

این کتاب داستانی بزرگ و ماجرای یک مذاکره‌ی جدی است. شما را قدم به قدم به درون یک مذاکره‌ی سطح بالا بین دو تن از ماهرترین مذاکره کنندگان هالیوود می‌برد. همچنین با صداقتی اعجاب انگیز، اشتباهات و گام‌های غلط برخی از رده بالاترین مدیران تلویزیون را آشکار می‌کند.

 

4 » آماده شدن برای مذاکره: کتاب کار دستیابی به جواب مثبت، نوشته‌ی راجر فیشر

باور بکنید یا نکنید این کتاب کار با فرم‌ها و تمریناتش یکی از بهترین کتاب‌های مربوط به مذاکره است. این کتاب کار در آمریکا به میزان بالایی به فروش رسید. موفقیت این کتاب یکی از هیجان انگیزترین مصادیق عطش مردم برای ارتقای خود است که به نظر می‌رسد خوانندگان آن را در بر گرفته است.

این کتاب کار به دنبال کتاب منتخب مذاکره با نام به دست آوردن جواب مثبت: توافق در مذاکرات بدون عقب نشینی، نوشته‌ی راجر فیشر و ویلیام اری از پروژه‌ی مذاکره‌ی هاروارد، که به مدت طولانی کتاب منتخب بوده نوشته شده است.

کتاب جان دار و خوش سبک نوشته شده و از یکی از بزرگترین مؤسسات آموزش عالی (هاروارد) گواهینامه‌ی ضمنی دارد. نویسندگان تئوری BANTA (بهترین راه حل در توافق حاصل از مذاکره) متعلق به دانشکده‌ی حقوق دانشگاه هاروارد که نقطه نظری بسیار مهم در تعیین چارچوب‌ها است را توضیح می‌دهد.

کتاب درست به اندازه‌ی خود ما به اهمیت آمادگی کامل ارج می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا کمبود آن را هنگام برخورد با مذاکرات موردی در دیگران ببینید.

 

5 » با کوسه‌ها شنا کنید بدون اینکه زنده زنده خورده شوید: نوشته‌ی هاروی مک کی

این کتاب را بخرید و در جایی نگه دارید که بتوانید مرتباً بخوانید. مک کی در مورد مذاکره، فروش و زندگی، خرده اندرزهای ارزشمندی به شما می‌دهد و این کار را هم با شوخ طبعی و به روش خاص خود انجام می‌دهد. چه شروع خوشی است برای یک روز. در واقع این شاید برگ برنده باشد. یک صفحه را تصادفی انتخاب کنید و بخوانید. احساس می‌کنید می‌توانید با دنیا در بیفتید و به سمت موفقیت پیش بروید. احتمالاً به همین دلیل است که شنا کردن با کوسه‌ها به مدت طولانی در فهرست پرفروش‌ترین‌ها بوده است.

این کتاب ذهن شما را به سطح جدیدی از شور و شوق و خوش بینی به مذاکره پیش می‌برد. اصول مذاکره‌هایی را که آموخته‌اید با این کتاب ترکیب کنید و خواهید دید که در کار و زندگی شکست ناپذیر می‌شوید.

مطالعه در مورد آنچه موضوع بیشتر مذاکره کنندگان است نیز مفید است. اگر فرزندانی کم سن و سال دارید برای آن‌ها، در مورد آن‌ها و بزرگ کردنشان کتاب بخرید. اگر یک شرکت تولیدی کوچکی دارید تا می‌توانید کلاً در مورد تولید‌های کوچک و به شکل خاص در مورد رشته‌ی کاری خودتان بخوانید. غالباً در مورد مذاکره کنندگان این طور گفته می‌شود که آن کس که بیشتر می‌داند، برنده است. پس تا می‌توانید در مورد مذاکره کتاب بخوانید که کتاب شما را به دنیایی فراتر از دیده‌ها و شنیده‎ها می‌برد.


در زمینه‌ی مذاکره بیشتر بخوانید:

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت سی می‌گوید

  سلام..ایا همه کتابهاترجمه فارسی دارن و چطور میشه اونا را تهیه کرد.متشکرم

 2. کاربر سوخت جت ام می‌گوید

  سلام‌ وقتتون بخیر
  نسخه پی دی اف این کتاب ها باشهدک خیلی عالی میشه.

 3. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  سلام و درود ، میشه لطفا از کتاب های معرفی شده یه خلاصه صوتی یا پی دی اف داخل وب سایت قرار بدید متشکرم

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**