7 راه برای اینکه هر روز بهترین روز زندگیتان باشد

یک روز خوب حاصل تفکرات روزهای پیشین است.
آیا میدانید چه کارهایی باید انجام دهید تا هر روز بهترین روز زندگیتان باشد؟

تاحالا دقت کردین یک روزی از خواب بیدار میشید، به نظر  روز خوبی نیست، اما بعد از گذشت چند ساعت انگار اون روز ,روز شماست؟ همه چیزهای خوب براتون اتفاق میفته طوری که احساس میکنید امروز هرکاری انجام بدید موفق میشید…

خبر خوب این است که اون روزهای عادی، به طور شانسی تبدیل به روز خوب و عالی نشده اند بلکه کارهایی خواسته یا ناخواسته در اون روز یا روزهای قبل انجام داده اید تا نتیجه آن شده.

با این اوصاف 7 کار وجود دارد که اگر میخواهید هر روزتان را تبدیل به بهترین روز زندگیتان کنید، بهتر است انجامش دهید… 

1. یک متن الهام بخش بخوانید یا یک فایل صوتی انگیزشی گوش دهید
بجای اینکه مغزتان را با وقایع و اتفاقات بی مصرف از خبر ها و تلوزیون و رادیو پر کنید در اول روز یک متن الهام بخش و انگیزشی بخوانید که شارژ روحی شوید و یا روزتان را با یک فایل صوتی الهام بخش و انگیزشی شروع کنید.

برای مثال میتوانید از کتاب های انگیزشی نویسندگانی مانند آنتونی رابیز استفاده کنید و یا با تماشای سخنرانی های TED که فوق العاده الهام بخش هستند روزتان را شروع کنید.

ما برای کاربران وبسایت ویدیو های انگیزشی را توصیه میکنیم که میتوانند از اینجــا دانلود کنند.

 

2. بدنتان؛ شروع کنید زیباتر و قوی تر اش کنید
بدنتان بسیار مهم است. شاید به خاطر احساس کمبود وقت فکر کنید بهتره فعلا وقت برای اهمیت دادن به بدن را برای یک وقت دیگر موکول کنید؛ اما سخت در اشتباهید.

شما ناخودآگاه با توجه به وضع جسمیتان تفکراتی را به تمام وجودتان تلقین میکنید به همین منظور اگر در روز اوضاع و شرایط جسمیِ بهتری داشته باشید روحیه شما هم روز به روز بهتر میشود و اگر بدتر شود روحیه شما هم هماهنگ با آن خواهد بود.

یک نمونه از تاثیر سلامت جسمانی بر روی سلامت روانی را قبلا در مقاله مربوط به رژیم محرمانه افراد ثروتند گفتیم (که اگر نخواندید از اینــجــا میتوانید بخوانید)

 

ایوان تورگنیف
ایوان تورگنیف

 

3. برنامه آینده تان را مرور کنید
خیلی، خیلی و خیلی از سختی های روزتان کاهش می یابد، اگر با بررسی و مرور برنامه بلند مدت آینده تان بدانید که تمام این کارها برای دست یابی به چه چیزی است و بی هدف نیست.

هر روز حداقل برای یکبار سعی کنید تمام اهداف و آرزوهایتان را که مکتوب کرده اید را بخوانید یا نگاه کنید و تصویر سازی ذهنی کنید.

مطمئن باشید اگر در طول روز بدانید برای چه چیزی زندگی میکنید و چرا سخت درحال تلاش هستید، امید و انگیزه تان برای ادامه دادن بیشتر میشود و احساس خوبی در طول روز پیدا خواهید کرد.

 

4. یک کار ارزشمند برای کل دنیا انجام دهید
خیلی خوب است اگر هر روز برای تحقق اهداف و آرزوهایتان تلاش کنید. اما در این مشغله روزانه بهتر است کارتان را هرچند در مقیاس کوچک تبدیل به یک کار عام المنفعه کنید… یعنی در روز کاری انجام دهید که دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنید

به یک نفر کمک کنید، در شبکه های اجتماعی پاسخ سوالی کسی را که میدانید بهش کمک میکند بدهید، پولی را صدقه بدهید و …

 

5. حتما به یک نفر کمک کنید
افراد منفی نگر، همیشه اتفاقات بدی را از هر کسی انتظار دارند و در کمال تعجب همان اتفاق نیز برایشان می افتد !

اما افراد با روحیه بخشنده و افکار روشن، مرکز کنترل شان را خارج از افکارشان گسترده اند.
آنها هر روز به شخصی کمک میکنند زیرا میدانند دنیا گرد است و کاری که انجام داده اند را به نحوی در جایی دیگر جبران خواهد شد (تو نیکی کن و در دجله انداز…)

 

6. فقط 5 دقیقه صرف شکرگزاری داشته هایتان کنید
اگر تا اینجای این مطلب را خواندید، به این معنی است که به دنبال زندگی بهتری هستید.
اما اگر بابت زندگی اکنون تان شکر گزار نباشید، مجبور خواهید شد وضعیت بدتری را تجربه کنید تا زمانی که شکر گزار باشید.

شکرگزاری قدرت شگفت انگیزی دارد؛
زیرا شما به خدا، کائنات و هستی اعلام میکنید از داشته هایتان راضی هستید و خوشحال ایدند و خدا، کائنات و هستی، تمام سعی شان را میکنند تا از همان موارد و بهتر از آنها را برای شما آماده کنند… تا آن احساس تان تقویت شود.

پس شکرگزار باشید هرچند خیلی کم… فقط 5 دقیقه در روز !

 

7. هر روز = حداقل یک خاطره خوب
در انتهای روز پر مشغله تان، این کار که تنها 5 دقیقه وقت میبرد تاثیر باور نکردنی بر روحیه تان در شروع روز بعد میگذارد.

در آخر روز،تلفن همراه، تلفن ثابت، تبلت، لپ تاپ و … را خاموش کنید و فقط یک خاطره خوب از روز سپری شده تان را بر روی کاغذ با مداد یا خودکار بنویسید.

در ماه های بعد خواهید دید این تمرین فوق العاده ساده چقدر انرژی بخش و مثبت خواهد بود وقتی بعد از چند ماه، یکسال و … نگاهی به خاطرات مثبت روزانه تان می اندازید چطور احساس فوق العاده قدرتمندی پیدا میکنید.

نکته ای که وجود دارد این است که شما در ابتدا شاید حتی یک خاطره هم نتوانید پیدا کنید و این عادی است زیرا ذهنتان برنامه ریزی نشده تا نکات مثبت روزانه تان را پیدا کند. اما اگر شروع کنید و خاطره مثبت روزانه تان را بنویسید ذهن شما کم کم مجبور میشود در این راستا در حرکت باشد و روز به روز خاطرات شما بیشتر و بهتر میشود.

و این تمرین ساده باعث میشود شما در روز کارهای فوق العاده ای انجام دهید زیرا ذهنتان میخواهد یک خاطره مثبت ثبت کند تا شما با خوشحالی آخر روز پاداشی به او بدهید؛ یک شرایط ذهنی شاد. که قبلا اینجا خواندید.

 

برای مطالعه بیشتر، مطالب زیر را از دست ندهید، حتما بخوانید :

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. maryam.ba می گوید

  چه طور میشه از شما تشکر کرد به خاطر این سایت محشر.

 2. milad nm می گوید

  سلام و خسته نباشید به خاطر مقاله های محشرتون
  در ضمن مقاله ها تا زمانی محشره که مورد استفاده قرار بدیمش و نه اینکه فقط بخونیم
  میخواستم بدونم چطور میشه از TED فایل با زیرنویس دانلود کرد؟

  1. Admin می گوید

   با سلام
   دوست عزیز از وبسایت TED.com میتونید هنگام دانلود زیرنویس فارسی آنرا نیز انتخاب کنید

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**