آیات کتاب مقدس در مورد ثروت

وقتی پول ندارید اینطور به نظر میرسد که پول از هرچیزی مهم‌تر است.

ولی وقتی پول دارید، ممکن است حفظ و افزایش پول به اندازه به دست آوردنش یا حتی بیشتر از آن، مهم به نظر برسد.

با این حال در این روزگار، مهم است که همه ما یادمان باشد که  باوجود اینکه ثروت زودگذر و فانی است اما هم می‌تواند مفید باشد و هم مایه شر و دردسر. ثروت یک ابزار است و ما نمی‌توانیم آن را با خود ببریم.

امروز می‌خواهیم به مجموعه‌ای از آیات کتاب مقدس در مورد ثروت نگاه کنیم. آیات در مورد این صحبت می‌کنند که چگونه خداوند به ما وعده داده است؟! چگونه داشتن ثروت، یک مسئولیت بزرگ است و ما چطور در برابر مراقبت از آن مسئولیم؟

علاوه بر این؛
به این مسئله می‌پردازیم که چرا میل به ثروت می‌تواند اینقدر فریبنده باشد و به راحتی تبدیل به یک بت دروغین در زندگی ما شود؟!

 

آیات کتاب مقدس در مورد ثروت

-خداوند به ما گفته است که تمام نیازهای ما را برآورده خواهد کرد.

او نیازهای ما را برآورده خواهد کرد، اما ما باید مراقب باشیم که پول و ثروت همه‌چیز ما نشود و ما برده یا بنده ثروت نشویم.  ما باید مراقب چیزهایی که خدا به ما داده است باشیم، و از آن‌ها در راه خدا استفاده کنیم

 

–  و خدای من، همۀ نیازهای شما را بر حسب دولت پرجلال خود در مسیح عیسی رفع خواهد کرد.

فیلیپیان 4:19

 

– به پرندگان نگاه کنید. غصه ندارند که چه بخورند. نه می‌کارند، نه درو می‌کنند، و نه در انبارها ذخیره می‌کنند، ولی پدر آسمانی شما خوراک آن‌ها را فراهم می‌سازد. آیا شما برای خدا خیلی بیشتر از این پرندگان ارزش ندارید؟

انجیل متی 6:26

 

– فقط یک نگاه به ثروت بیندازید، رفت، زیرا ثروت ناپایدار است و مانند عقاب می‌پرد و به آسمان می‌رود.

امثال 23:5

 

– هیچ خادمی نمی‌تواند دو آقا را خدمت کند. زیرا یا از یکی نفرت دارد و با دیگری محبت می‌کند، یا با یکی می‌پیوندد و دیگری را حقیر می‌شمارد. خدا و پول را نمی‌توانید همزمان خدمت نمایید.

انجیل لوقا 16:13

 

– عشق به ثروت، نخستین قدم به سوی سایر گناهان است. بعضی حتی برای پول، از خدا روگردان شده و خود را گرفتار انواع دردها کرده‌اند.

تیموتی 6:10

 

– فقیر اسیر ثروتمند است و قرض گیرنده غلام قرض دهنده.

امثال 22:7

 

– آنکه در اندک، امین باشد در امر بزرگ نیز امین خواهد بود و آنکه در قلیل خائن باشد در کثیر هم خائن خواهد بود،   و هرگاه در مالی، امین نبودید، کیست که مال حقیقی را به شما بسپارد؟ و اگر در مال دیگری دیانت نکردید، کیست که مال خاص شما را به شما دهد؟

انجیل لوقا 16 : 10-12

 

– مرد امین برکت بسیار خواهد یافت اما آنکه در پی دولت می‌شتابد، بی سزا نخواهد ماند.

امثال 28:20

 

– همیشه به خاطر داشته باشید که خداوند، خدایتان است که توانایی ثروتمند شدن را به شما می‌دهد. او این کار را می‌کند تا وعده‌ای را که به پدرانتان داد، بجا آورد.

تَثنیه 8:18

 

– هرکه زمین خود را زرع نماید از نان سیر خواهد شد اما هرکه پیروی از باطلان کند از فقر سیر خواهد شد.

امثال 28:19

 

– اگر شما در زندگی خود به خدا بیش از هر چیز دیگر اهمیت دهید و دل ببندید او همه این نیازهای شما را برآورده خواهد ساخت.

انجیل متی 6:33

 

– ثروت خود را بر روی این زمین نیندوزید، زیرا ممکن است بید یا زنگ به آن آسیب برساند و یا دزد آن را برباید. ثروتتان را در آسمان بیندوزید، در جایی که از بید، زنگ و دزد خبری نیست، اگر ثروتتان در آسمان باشد فکر و دلتان نیز در آنجا خواهد بود.

انجیل متی 6: 19-21

 

 

آیات کتاب مقدس درباره ثروت واقعی مسیح

خداوند هرگز به ما نگفته است که ثروتمند بودن، اشتباه است اما همیشه به ما هشدار داده که اجازه ندهیم پول و مادیات به بت‌های زندگی ما تبدیل شوند.

ما به جای اینکه توقع داشته باشیم که پول همه مشکلات‌مان را حل کند، باید نگاهمان به خدا باشد و از خدا بخواهیم که برای حل مشکلات‌مان به ما کمک کند

 

– زیرا خدا جهان را اینقدر محبت نمود که پسر یگانه خود را داد تا هر که بر او ایمان آورد، هلاک نگردد بلکه حیات جاودانی یابد.

انجیل یوحنی 3:16

 

– دائما برای وجود شما، خدا را سپاس می‌گویم و همچنین برای شما دعا می‌کنم و از خدا که پدر پرجلال خداوندمان، عیسی مسیح است درخواست می‌کنم که به شما حکمت عطا نماید تا به طور روشن و کامل درک کنید که عیسی کیست؟! و چه فداکاری‌هایی در حق شما انجام داده است. دعا می‌کنم که چشم دلتان روشن گردد تا بتوانید گوشه‌ای از برکاتی را که خدا برای آینده ما در نظر گرفته است ببیند و به خحقیقت پی ببرید که ارثی که خدا برای مومنان تدارک دیده چقدر پرشکوه و غنی است. همچنین دعا می‌کنم تا درک کنید که قدرت خدا برای کمک به مومنین چقدر عظیم است. این همان قدرتی ست که مسیح را پس از مرگ زنده کرد و او را در برترین مقام آسمانی در دست راست خدا، قرار داد، مقامی که در منزلت هر پادشاه و بسیار بالاتر از هر حکومت و اقتدار، قدرت و فرمانروایی، و هر نامی که خوانده می‌شود، است.

اَفِسسیان 1: 17 -21

 

– چون آن شخص در اثر رفتاری که اکثر شما نسبت به او نشان داده‌اید به اندازه کافی تنبیه شده است اکنون باید او را ببخشید و تسلی دهید وگرنه ممکن است فشار یاس و اندوه او را از پای درآورد.

کولوسيان 2: 6-7

 

– لکن خدا محبت خود را به ما، ثابت می‌کند، زیرا هنگامی که ما هنوز گناهکار بودیم، مسیح در راه ما فدا شد.

کتاب رومیان 5:8

 

– بنابراین در اثر بخشش رایگان و مهربانی خدا و توسط ایمانتان به مسیح است، که نجات یافته‌اید و این کار شما نیست بلکه هدیه خداست. نجات نتیجه اعمال خوب ما نیست از رو هیچکس نمیتواند به خود ببالد.

اَفِسسیان 2: 8-9

 

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت دل می‌گوید

  انجیل تحریف شده.

 2. کاربر سوخت جت اد می‌گوید

  درود بر شما
  خیلی عالی بود

 3. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  خیلی مطالب عالی

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**