جو دیسپنزا کیست؟ زندگی‌ نامه شاخص‌ترین چهره‌ی تسلط بر قدرت ذهن

در ادامه این مقاله تصمیم داریم حاصل پژوهش‌هایمان در مورد جو دیسپنزا، نویسنده، سخنران و مشاور سازمانی را با شما در میان بگذاریم. در صورتی که تمایل دارید با نگرش‌های شگفت‌انگیز و تحول‌آفرین جو دیسپنزا آشنا شوید، پیشنهاد می‌شود که دقایقی زمان بگذارید و تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

 

نگاهی کوتاه به زندگی نامه جو دیسپنزا؛
شاخص‌ترین چهره‌ی تسلط بر قدرت ذهن در دنیا

22 روز از مارس سال 1962 گذشته بود که جو (Joe) در شهر نیویورک و در یک خانواده کاملاً معمولی آمریکایی به دنیا آمد. او کودکی آرامی را پشت سر گذاشت و تحصیلات خودش را نیز با موفقیت تا درجه دکترای تخصصی پشت سر گذاشت. در نهایت به واشنگتن آمد تا به عنوان یک جراح متخصص عصب‌شناسی و بیولوژی سلولی در دانشگاه رابینز فعالیت کند.

چند سالی در این بیمارستان کار کرد تا توانست در سال 1988 با درآمد خود، یک کلینیک شخصی در واشنگتن راه‌اندازی کند. در حال حاضر جو دیسپنزا بیشتر زمانش را در این کلینیک می‌گذراند و مشغول درمان افراد است.

 

 

تصادف با دوچرخه و قطع امید پزشکان! و یک معجزه!

او در سال 1986، زمانی که در حال دوچرخه‌سواری بود، دچار یک حادثه شد و ستون فقراتش آسیب دید. بسیاری از پزشکان اعلام کردند که احتمال دارد قطع نخاع و در نهایت فلج شود؛ ولی او با  خودباوری و ایمان راسخ به شفا توانست از بیماری نجات یابد و کادر پزشکی را حیران و سرگشته کند.

جو دیسپنزا به واسطه تحصیل در رشته عصب‌شناسی، اطلاعات خوبی از بدن و مغز انسان دارد. او با تکیه بر این اطلاعات تخصصی و افزودن اطلاعاتی در زمینه خودباوری و ایمان، دوره‌های آموزشی مختلفی در دنیا برگزار کرده است.

او فعالیت‌های آموزشی خود در عرصه «باور و تغییر» را پس از بهبودی از آسیب ستون فقراتش شروع کرد. در واقع آسیب ستون فقرات و بهبودی‌اش، نقطه عطف زندگی او محسوب می‌شود.

 

کتاب های جو دیسپنزا؛
آثاری جذاب، خواندنی و تأثیرگذار بر نگرش انسان

جذابیت فراوان و اهمیت کتاب های جو دیسپنزا باعث شده است که او به یک نویسنده پرفروش در جهان تبدیل شود. آثار او در ایران هم ترجمه شده است و خوانندگان فراوانی دارد. در ادامه با آثار این نویسنده، سخنران و مشاور سازمانی آشنا خواهیم شد:

 • کمال ذهن (Evolve Your Brain):
  جو دیسپنزا در کتاب کمال ذهن تلاش می‌کند که روش‌های تغییر ذهن و ذهنیت را با تکیه بر دانش تخصصی خود در عرصه عصب‌شناسی، با ما در میان بگذارد.
 • شکست عادت‌های کهنه (Breaking the Habit of Being Yourself):
  جو دیسپنزا در این کتاب بی‌نظیر تلاش می‌کند که شیوه ساختن عادت جدید و مثبت و تغییر عادات منفی، مخرب و ریشه‌دار را برای ما توضیح دهد. با خواندن این کتاب و عمل به راهکارهای آن می‌توانیم خود جدید و متفاوتی بیافرینیم.
 • کتاب ماورای طبیعی شدن (Becoming Supernatural):
  کتاب ماورای طبیعی شدن، یکی از پرفروش‌ترین کتاب های جو دیسپنزاست که در ایران هم ترجمه شده و با فروش خوبی همراه بوده است. این کتاب به ما کمک می‌کند که با تکیه بر مفاهیم انرژی درمانی، از جسم و جان خودمان مراقبت کنیم و در زندگی، حس و حال بهتری داشته باشیم. همین کتاب زندگی و نگرش من (نویسنده مقاله) را نسبت به مفهوم انرژی تغییر داد و باعث شد روزگار زیباتری را تجربه کنم.
 • کتاب قدرت باور (ذهن درمانگر یا شما شبه دارو هستید یا You Are the Placebo):
  این کتاب، اولین کتاب جو دیسپنزا بود که خریدم و مطالعه کردم. مفاهیم این کتاب، حقیقتاً شگفت‌انگیز و کارآمد هستند. وقتی انسان این کتاب را  می‌خواند، واقعاً شگفت‌زده می‌شود که خداوند چه پدیده یگانه و بی‌مانندی خلق کرده است.

این کتاب باعث می‌شود که بفهمیم به عنوان انسان چقدر قدرتمند هستیم
و ذهن ما چقدر توانایی دارد که می‌تواند سلامتی ما را در برابر بیماری‌های مختلف، حفظ کند.

 

سمینارهار جو دیسپنزا
بزرگترین سمینارهای قدرت ذهن در دنیا!

برگزاری کارگاه‌های آموزشی بزرگ به صورت آنلاین و حضوری در نقاط مختلف جهان نگارش و فروش کتاب‌هایی که در بخش قبلی به آن‌ها اشاره کردیم. این سمینار با استقبال زیاد مردم در سراسر دنیا برگزار می‌شود. هیچ مدرسی در دنیا به اندازه‌ی جو دیسپنزا در زمینه‌ی تسلط بر قدرت ذهن در دنیا طرفدار نداشته و او با تحقیقات علمی و معنوی خود به همه نشان داده که چطور می‌توانند با بیشترین سرعت به عمیق‌ترین خواسته‌هایشان برسند.

 

شرکت علوم اعصاب جو دیسپنزا؛
یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا در این زمینه

شرکت « Encephalon» یکی از اصلی‌ترین منابع درآمد اوست. این شرکت در زمینه پژوهش و آموزش علوم اعصاب یا نوروساینس (neuroscience) فعالیت می‌کند. این شرکت، دوره‌های آموزشی منحصر به فردی در زمینه توسعه فردی دارد و سالانه به هزاران نفر کمک می‌کند

 

اپلیکیشن پرطرفدار جو دیسپنزا
با درآمد ۸۲ میلیون دلاری در سال

اپلیکیشن « Gaia» یکی دیگر از منابع درآمد اوست. این اپلیکیشن، محتواها و مدیتیشن‌های درجه یک و کارآمدی دارد که با تکیه بر علوم اعصاب و معنویت آماده شده است. در سال 2022 مشخص شد که این اپلیکیشن، 82 میلیون دلار درآمد و 71 میلیون دلار سود خالص داشته است.

 

 

همسر و جو دیسپنزا کیست و چند فرزند دارد؟
زندگی بسیار خصوصی جو دیسپنزا!

جالب است بدانید که یکی از دلایل اصلی موفقیت جو دیسپنزا این است که هیچ اطلاعاتی در مورد زندگی خصوصی خودش را رسانه‌ای و عمومی نمی‌کند. تاکنون اطلاعات چندانی در مورد دوران کودکی، والدین و همسر خود فاش نکرده است. او تنها در یکی از مصاحبه‌های خود، به فرزندانش اشاره کرد و گفت:

«من می‌خواهم فرزندانم بدانند که احساسات و اندیشه‌های آن‌ها بر ذره ذره زندگی‌شان تأثیرگذار است.
من می‌خواهم که آن‌ها بدانند افکارشان باعث شده است که زندگی‌شان به نقطه کنونی‌اش برسد.»

او در مصاحبه‌ای اظهار داشت که علم و معنویت را به فرزندان خود آموزش داده است. برخی از منابع می‌گویند جو دیسپنزا، دختری دارد که در 15 سالگی، آهنگ و موزیک ویدیوی خود را منتشر کرده است.

 

تحقیقات باورنکردنی جو دیسپنزا؛
قوانین متافیزیک سریع‌ترین راه رسیدن به خواسته‌ها

اکنون حدود ۳۵ سال است که جو دیسپنزا با یک تیم حرفه‌ای در آزمایشگاه خودش و بعد از هزاران تحقیق میدانی و عملی به نتیجه‌هایی رسیده که کمتر داشمندی به این نتایج در زمینه‌ی ذهن و تحقق اهداف دست‌یافته است. جو دیسپنزا بعد از اتفاقی که روی دوچرخه برایش می‌افتد و می‌تواند با قدرت باورهایش شفا پیدا کند. به این حوزه علاقه پیدا می‌کند و زندگی‌اش را هر روز بیشتر از قبل صرف تحقیق می‌کند.

او بعد از مدتی می‌فهمد که تعداد زیادی از دانشمندان برجسته‌ی قبلی مثل انیشتین و نیکلا تسلا به نیرویی به نام متافیزیک اشاره‌ کرده‌اند اما دید که این نیرو هنوز هم کاملا آشکار نشده و رابطه‌ی آن با بدن انسان کشف نشده است. و به طرز عجیبی تحقیقات سایر دانشمندان در این حوزه بنابر دلایل نامعلوم ناپیدا و از بین رفته بودند. این باعث شد که او این کار را جدی‌تر بگیرد.

بعد از سال‌ها تحقیق فهمید که تمام آن‌چه انسان از آن تشکیل شده است چیزی بیشتر از انرژی نیست. انرژی شیمایی، نورانی، حرکتی و … اما مهم‌ترین انرژی‌ای که در کتاب‌های مدرسه به کسی یاد نمی‌دهند انرژی متافیزیکی بود و او می‌دانست که این همان انرژی نهفته در افکار انسان است.

او آزمایش‌هایی انجام داد و بعد از تحقیقات زیاد فهمید که در واقع تعیین‌کننده کاملا شرایط سلامتی، ثروت، سرحالی و عمر انسان را انرژی متافیزیکی و امواج مغزی تعیین می‌کنند و اگر بتوان به این قدرت رسید که بتوان این امواج را با کارهایی در ذهن کنترل کرد در واقع می‌توان با سرعت چند برابری به خواسته‌ها رسید و ذهن را کامل در برابر انرژی‌های منفی محافظت کرد.

نتایج این آزمایشات را بعد از سال‌ها تحقیق در دوره‌‌هایش منتشر کرد و به صورت محدود در دسترس عموم گذاشت. که ما در سوخت جت این دوره‌های نادر را ترجمه و تدوین کرده و به صورت کامل در اختیار شما قرار خواهیم داد.!

 

چند نقل قول از جو دیسپنزا؛
جملات زیبا و تأثیرگذار

آیا می‌توانید این نکته را بپذیرید که وقتی حالت درونی خود را تغییر دادید، دیگر نیازی به دنیای بیرونی ندارید که به شما دلیلی برای رسیدن به احساس شادی و قدردانی بدهد؟

ما هرگز نباید منتظر علم بمانیم تا به ما اجازه دهد که دست به انجام کارهای غیرمعمول بزنیم. اگر چنین کاری کنیم، در واقع علم را به دین دیگری تبدیل کرده‌ایم.

هشدار: وقتی احساسات به وسیله‌ای برای تفکر و اندیشیدن تبدیل می‌شوند یا وقتی نتوانیم بیش از احساس کردن، فکرمان را به کار بیندازیم، هرگز نمی‌توانیم تغییر و تحولی در زندگی‌مان ایجاد کنیم. تغییر به این معناست که بیش از احساس کردن، فکر کنیم. تغییر کردن، یعنی عمل کردن بیش از اتکا به احساسات آشنایی که به خاطر سپرده‌ایم.

اگر دنبال رسیدن به نتایج جدید هستید،
باید عادت‌های کهنه خود را در هم بشکنید و یک خود جدید را از نو بسازید.

 

شما توانمند (آزاد، نامحدود، خلاق، نابغه و الهی بودن) هستید! باور کنید که شما توانمند هستید. اگر این احساس به شما دست داد، آن را حفظ کنید و به خاطر بسپارید.

افکار و احساسات شما از خاطرات گذشته‌تان سرچشمه می‌گیرد. اگر به شیوه خاصی فکر و احساس می‌کنید، دارید یک نگرش خاص را به وجود می‌آورید. نگرش، چرخه‌ای از افکار و احساسات کوتاه‌مدت است که بارها و بارها تکرار شده است. نگرش‌ها، حالات و وضعیت‌های خلاصه‌شده و فشرده وجودی ما هستند.


اگر رشته‌ای از نگرش‌ها را در کنار هم بگذارید، یک باور را خلق می‌کنید. باورها همواره مایل هستند که به ناخودآگاه ما تبدیل شوند. با کنار هم قرار گرفتن چند باور، یک ادراک پدید می‌آید. ادارک‌های شما با انتخاب‌ها، رفتارها، روابط و واقعیت‌هایی که خلق می‌کنید، در ارتباط هستند.

مدیتیشن، وسیله‌ای است که به کمک آن می‌توانید فراتر از ذهن تحلیلی خود گام بردارید و در نتیجه با مدیتیشت می‌توانید به ذهن ناخودآگاه خود دسترسی پیدا کنید. این نکته خیلی مهم است؛
چون ذهن ناخودآکاه، همان جایی است که تمام عادات و رفتارهای بد شما را در خود جای داده است؛
همان رفتارها و عاداتی که دنبال تغییرشان هستید.

افکار شما به طرز خارق‌العاده‌ای قدرتمند هستند. پس افکارتان را خیلی عاقلانه انتخاب کنید.

تنها راه برای تغییر زندگی‌مان این است که انرژی خود را تغییر دهیم. منظور از انرژی، همان میدان مغناطیسی است که دائماً پخش می‌کنیم. به بیان دیگر برای تغییر حالت خود، باید شیوه تفکر و احساسامان را متحول کنیم.

 

اگر تمرکز خود را روی تصویر ذهنی خاصی بگذارید، پیوسته به آن تصویر ذهنی بیندیشید و احساسات ناشی از آن را درک کنید، مغز و بدن، تفاوت بین اتفاقات دنیای بیرون و اتفاقات دنیای درون را به خوبی درک نمی‌کنند و به این نتیجه می‌رسند که تصویر ذهنی شما، واقعاً در دنیای بیرون رخ داده است.

بنابراین وقتی کاملاً متمرکز باشید، دنیای درونی تصورات مانند دنیای بیرونی جلوه خواهد کرد و وضعیت زیستی شما متناسب با آن تغییر خواهد کرد. در واقع می‌توانید کاری کنید که مغز و بدن‌تان طوری باشند که انگار قبلاً تجربه‌ای فیزیکی اتفاق افتاده است؛ بدون این‌که واقعا تجربه‌ای صورت گرفته باشد.

آنچه توجه‌تان را معطوفش کرده‌اید و بارها و بارها فراخوانی ذهنی‌اش کرده‌اید، نه‌تنها از نظر زیستی به کیستی شما بدل خواهد شد؛ بلکه آینده‌تان را نیز تعیین خواهد کرد.

 

این جمله، ستون اصلی تحول است:
«همان تغییری باش که می‌خواهی در دنیا ببینی»

در وب‌سایت شخصی جو دیسپنزا و در بخش مأموریت (Mission) این وب‌سایت، نکته بسیار جالب و الهام‌بخشی نوشته شده است:

«وقتی ما تغییر می‌کنیم،
زندگی و جهان‌مان متحول می‌شود.»

این جمله به خوبی نشان می‌دهد که تغییر، چه نقش مهم و مؤثری در زندگی ما دارد. وقتی این جمله خواندم، یاد جمله معروف مهاتما گاندی افتادم:

« همان تغییری باش
که می‌خواهی در دنیا ببینی.»

گاهی مواقع ما در زندگی خودمان، مدام از روزگار و اوضاع گله‌گزاری می‌کنیم؛ ولی اگر دقیق‌تر به زندگی خودمان بنگریم، متوجه می‌شویم که ما هم برای تغییر وضع موجود به اندازه کافی تلاش نکرده‌ایم.

 

اگر ما به دنبال تغییر زندگی و دنیای خود هستیم و یک دنیای ایده‌آل در ذهن خود داریم، باید خودمان دست به کار شویم و دنیایی که دنبالش هستیم را به وجود بیاوریم. جو دیسپنزا در تمام دوره‌های آموزشی خود می‌کوشد که «تغییر» را برای ما آسان کند تا بتوانیم با تغییر باورهایمان، زندگی متفاوتی برای خود خلق کنیم.

 

آیا تاکنون برای شما اتفاق افتاده است که با تغییر باورهای‌تان زندگی خود را تغییر دهید؟
لطفاً نظرها، پیشنهادها و تجربه‌های خود را با ما و  سایر همراهان مجموعه سوخت جت در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله)
به اشتراک بگذارید.

13 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  عالی بود

 2. کاربر سوخت جت نا می‌گوید

  ممنون از متن و نوشته بسیار ارزنده و مفید شما

 3. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام خیلی خیلی عالی
  انشالله پایدارو موفق باشید❤️❤️❤️❤️

 4. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

  سلام خیلی خیلی عالی
  انشالله پایدارو موفق باشید❤️❤️❤️❤️

 5. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام و درود
  من متن را مطالعه کردم ،فوق العاده بود
  درس های خیلی زیادی می توان گرفت
  ممنون و سپاس از تمام زحمات استاد رنه سینانی و تیم فعال و بسیار عالی شون

 6. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

  لطفا برای عید نوروز دوره رو با تخفیف ویژه دوباره آپدیت کنید.

 7. کاربر سوخت جت لا می‌گوید

  سلام به همه ی دوستان این دوره بی نظیر رو ۱۰۰ درصد پیشنهاد میدهم ممنون از شما بخاطر این دوره
  دوستان مدیتیشن جو دیسپنزا یکی از بی نظیر ترینهاست اصلا تردید نکنید

 8. کاربر سوخت جت جی می‌گوید

  واقعا باهمین ۵دقیقه وقت گذاشتن دیدگاهم به زندگی عوض شد دمتون گرم

 9. کاربر سوخت جت خت می‌گوید

  ممنون از زحماتتون، عالی بود. منتها ای کاش به جای زیرنویس به فارسی دوبله میشد، در این صورت خیلی کاربردی تر میشد، چون سرعت صحبت کردن جناب دیسپنزا خیلی بالاست و زیرنویس به سرعت عوض میشد و هی باید مجدد میخوندی. بازم ممنون. موفق باشید

 10. کاربر سوخت جت 4113 می‌گوید

  یه بار دیگه تمدید کنید خواهشا

 11. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  دوره فوق العاده ای هست و آگاهی های نابی بهم داد

 12. کاربر سوخت جت یی می‌گوید

  بسیارزیبا و کاربردی.سپاس

 13. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام و عرض ادب خدمت رنه سینانی استاد بزرگم و تیم همراه او
  من متن رو مطالعه کردم بسیار عالی بود چون عاشق دکتر جو دیسپنزا هستم و دوره های ایشون رو دنبال میکنم.
  نکته ای که عرض می کنم از باب بزرگ و ویژه بودن سایت شما عزیزان هست و دوستدار استاد بزرگم رنه سینانی و همراهان ایشان هستم. در متن اشتباه نوشتاری و نگارشی وجود دارد لطفا متن رو مجدد مطالعه کنید و این موارد را برطرف نمایید، برای شما عزیزان آرزوی موفقیت های روز افزون دارم.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**