خلاصه کتاب حرفت رو بزن نوشته اورن جی سوفر

رویکردی آگاهانه برای ارتباط بدون خشونت

کتاب حرفت رو بزن (2018) راهنمای یک ارتباط معنادار و سازنده ست که نشون میده می­تونید عادت­های بی­فایده قدیمی رو پشت سر بذارید و مهارت­هایی که بیان برای بیان شفاف افکار لازم هستند رو پرورش بدید. به علاوه چند روش ساده هم هست که به شما آموزش میده چطور گفتگوهای رضایت­بخش­تر و موثرتری داشته باشید.

در این کتاب یاد میگیرید که:

برای ارتباط معنادارتر باید مهارت­های عملی بیاموزیم.

اگه شما هم شبیه سایر انسان­های روی این کره خاکی باشید، احتمالاً با قدرتی که کلمات می­تونند داشته باشند، آشنا هستید.  کلمات میتونن تفاوت بین “دلسرد شدن” و “یافتن امید تازه در اوقات رنج­آور” باشند. یا که میتونن همون عنصری باشند که باعث برقراری یک رابطه یا اتمام اون باشند. کلماتی که ما به کار میبریم و نحوه کاربردشون در نحوه ارتباط ما با آدم­های اطرافمون نقش اساسی ایفا میکنه.

باوجود اینکه کمتر چیزی به اندازه گفتگو رایجه اما اصلاح کردن همین گفتگو هم به طرز شگفت­انگیزی دشواره. گرچه همه ما دائماً مشغول صحبت هستیم اما بسیاری از ما کلماتی که برای بیان واقعی نیازهامون لازم داریم رو نداریم. ما اغلب نمی­دونیم که چطور حرف­مون رو بیان کنیم و شنیده بشیم.

خبر خوب اینکه “پیدا کردن صدای خود” و “بیان نظر خود” مهارت­هایی هستند که هر کسی میتونه اون­ها رو یاد بگیره. در این متن شما عناصر تشکیل دهنده یک ارتباط موفقیت­ آمیز و اصول ساده‌ای که برای لذت بردن از یک گفتگو لازمه رو یاد می­گیرید. یاد می­گیرید که با مطرح کردن مسائل دشوار احساس راحتی بیشتری کنید. همچنین یاد می­گیرید که چطور به  نگرانی‌های عمیق پشت حرف­های دیگران گوش بدید.

 

دانلود خلاصه کتاب

1 نظر جالب
  1. کاربر سوخت جت 0562 می‌گوید

    کتابی هست که ارتباطاتتون رو بهتر میکنه
    مخصوصا اگه ادم منزوی هستین

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**