افزایش 18 برابری تمرکز با یک تمرین ساده 18 دقیقه ای در ابتدای روز

تمرین افزایش تمرکز در 18 دقیقه در ابتدای روز

افزایش تمرکز -> افزایش عملکرد -> نتایج بهتر -> روحیه بهتر ->افزایش تمرکز

معمولا هنگامی که صحبت از تمرکز میشود یاد کنکور و ورزش های رزمی می افتیم. در صورتی که در دنیای تجارت تمرکز جزو 5 مهارت اولی است که یک کارآفرین برای موفقیت در کار و زندگی باید داشته باشد.

تمرین های زیاد و البته عجیب و غریب بی شماری برای افزایش تمرکز و فراموشی افکار منفی وجود دارد، برای مثال به توصیه یک کارآفرین ژاپنی شما با نوشتن افکار منفی تان بر روی کاغذ و بعد پاشیدن نمک بر روی آن و در آخر پاره پاره کردن برگه افکار منفی تان را از خودتان دور خواهید کرد… خب، البته هر فرهنگی رسم و رسوم خودش را دارد و نمیتوان همه جا و در هر فرهنگی آنرا بسط داد.

در دنیای تجارت امروز کارآفرینان هم وقت کمی دارند و هم تمرکز کم تا بخواهند یک مراسم پاره کردن افکار منفی مکتوب شده بپردازند برای این منظور یک تمرین 18 دقیقه ای وجود دارد که معمولا کارآفرینان و مدیران ارشد در ابتدای هر روز قبل از کار و یا در سر کار مشغول آن میشوند تا به کلی تمام افکار زاید را دور بریزند، کارهای اصلی را مشخص کنند و با بیشترین حد تمرکز مشغول به کار شوند.

اگر شما کارهایی را انجام دهید که افراد موفق انجام میدهند، بدون شک نتایجی را بدست خواهید آورد که افراد موفق بدست می آورند. __برایان تریسی

این تمرین 18 دقیقه ای از کتاب پیتر برگمن با نام 18 دقیقه : تمرکزت بازیابی کن، بر حواس پرتی ها غلبه کن و کارهای صحیح را انجام بده مفصل شرح داده شده اما با توجه به اینکه این کتاب در ایران ترجمه نشده ما سعی کردیم خلاصه کتاب را و ایده اصلی آنرا به صورت کاربری برای شما شرح دهیم تا بتوانید حتی بدون خواندن کتاب اصلی سریعا از امروز شروع کنید تمرکزتان را افزایش دهید :

نکته : شما تنها با داشتن یک تلفن همراه که قابلیت نوشتن متن در آن وجود داشته باشد نیز میتوانید این تمرین ساده را انجام دهید.

 

صبح – زمان تمرین 5 دقیقه

 

 

10 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت شی می‌گوید

  دروود
  وقت عالی بخیررر
  .
  سپااس فراوان

 2. کاربر سوخت جت bani می‌گوید

  8 دیقه عصرو نفمیدم چیکار باید بکنم

 3. کاربر سوخت جت ار می‌گوید

  سایت جالبیه

 4. کاربر سوخت جت d123 می‌گوید

  مقاله عالی بود
  من خودم روزانه برنامه هامو مینویسم ولی به تجربه متوجه شدم کارهای روز بعد رو شب قبل از خواب باید بنویسم چرا که مواقعی که صبح همان روز شروع به یادداشت کارهام میکنم مواردی (کارهایی که باید انجام دهم) را فراموش میکنم

 5. کاربر سوخت جت bani می‌گوید

  ممنون از سایت مفیدتون.باعرض پوزش من ی پیشنهاد دارم برای کارایی بیشتر سایتتون.که کاربر جدیدی اگر خواست ثبت نام کند گزینه ای داشته باشید ک معرف شما چه کسیست و به معرف ده روز هدیه بدهید.اینم روشیست برای تبلیغات بیشتر سایتتون برای بیشتر شناخته شدن.متشکر از توجه شما

 6. کاربر سوخت جت rhib می‌گوید

  متن خوب ترجمه و خلاصه نشده است…. باید مقداری روش کار بشه … خیلی کاربردی نیست بر خلاف عنوانش

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   با تشکر از حسن توجه شما، مطلب اختصاصی است.

 7. کاربر سوخت جت joob می‌گوید

  این متن خیلی خوب بود، ولی غلطهای نگارشی زیادی داشت. پیشنهاد میشه یکبار متن رو به فردی غیر از نویسنده-مترجم بدید که ادیت کنه.

 8. کاربر سوخت جت ifit می‌گوید

  sitetun modate etbaro namayesh nemide. etebaram tamum shode bud, abunman ro pardakht kardam dorost shod.

 9. کاربر سوخت جت 2202 می‌گوید

  عالی بود
  لطفا مطالبی رو راجب افزایش مهارت رهبری و مدیریت رو هم اضافه کنید

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**