تکنیک یادگیری دکتر اریکسون – به کمک این روش افراد حرفه ای هرچیزی را سریع تر از شما یادمیگیرند (اما نمیخواهند شما بدانید)

 

شما چطور یک بازی جدید یادمیگیرید؟ بیایید امتحان کنیم…
اجازه دهید بازیِ  فــرفـره در هــوا  را باهم بازی کنیم. این بازی را به احتمال زیاد شما بلد نیستید چون همین 5 دقیقه پیش توسط تیم 12CEO اختراع شد، اما میتوانیم دقیقا روند یادگیری این بازی توسط شما را پیش بینی کنیم !

(1) شما پس از شنیدن قوانین و نحوه انجام بازی، تـلاش اولـتان را میکنید و شکست میخورید، شاید حضاری که در بازی مهارت دارند هم شروع به خندیدن کنند اما میدانید که طبیعی است و ادامه میدهید. (2) قدم بعدی ممکن است اعتراف به سخت بودن بازی باشد که حاصل بی میلی به ادامه بازی باشد.
(3) اما شما اعلام کمک میکنید و احتمالا خیلی هم به کارتان می آید… و کم کم راه میافتید و شروع میکنید بازی کردن و با افراد با تجربه تر وارد رقابت میشوید.

اما چه اتفاقی در این بین افتاد؟
شما برای رسیدن به سطحی قابل قبول جهت رقابت و در بــازی مانـــدن
شروع به یادگیری و رشد درونی کردید تا جایی که
به یک زمین صاف یعنی فـــلات رسیدید…

فـــلات دقیقا همان جایست که اکثرمان برای همیشه در آنجا گیر می کنیم. دیگر خبری از رشد نیست و با هرآنچه یادگرفتیم ادامه میدهیم.

اکثرمان بدون آنکه متوجه شویم، در هر چیزی مهارت های ابتدایی و لازم را با سرعت زیادی یادمیگیریم و به مدت زیادی در فلات بی رشد می مانیم. فلات های هرکس، همانجایی هستند که رویای تسلط و مهارتشان می میرد و برای همیشه از یاد و خاطره فراموش میشود.

برای ما این سبک تبدیل به یک عادت شده است :  از سطحی که هستیم خوشنود میشویم و یا تسلیم میشویم و برای بهتر شدن ادامه نمیدهیم و اینجا دقیقا فرق اصلی افراد حرفه ای و افراد تازه کار در ورزش/موسیقی/نویسندگی/کار و … مشخص میشود.

افراد حرفه ای میدانند چطور باید یادبگیرند و رشد کنند اما اکثرمان نمیدانیم؛ و این ندانستن باعث رشد نکردنمان میشود که به اشتباه فکر میکنیم حاصل بی استعدادی و یا بی لیاقتی ما است.

تا به حال چندبار تلاش کردید در ورزش مورد علاقه تان پیشرفت کنید؟ یک زبان جدید یادبگیرید؟ یک مهارت جدید که دوست دارید، یادبگیرید؟ احتمالا خیلی زیاد… اما اتفاقی که میتوانیم همه مان حدس بزنیم این است که پس از یادگیری یک سری اصول ابتدایی در شروع تلاش تان به مقطعی رسیدید که دیگر رشد نکردید و تسلیم شدید.

خب، یک خبر خوب قبل از شروع میخواهیم به شما بدهیم : همه چیز تمام شد !
این مقاله قرار است یکبار برای همیشه ققل درب مخفی ذهن افراد حرفه ای را برای شما بگشاید تا از نزدیک مشاهده کنید این افراد برای یادگیری هر مهارت یا دانش جدید چطور عمل میکنند؟

اجازه دهید شما را با قانون 10،000 ساعت آشنا کنیم؛
قانونی که توسط کتاب مــالکوم گــلدول با همین عنوان در سال 2008 مشهور شد که درونمایه آن در یک جمله این اگر میخواهید در هر کاری تسلط و مهارت پیدا کنید باید حداقل 10،000 ساعت تلاش برای یادگیری کنید، است.

قانون 10،000 ساعت ابتدا توسط دکتر اریکسون کشف شد. مردی که نامی پرآوازه در دنیای روانشناسی کسب مهارت و عملکرد انسان ها دارد که معتقد است عملکرد ممتاز افراد حرفه ای در هر زمینه ای به صورت خودکار حاصلِ تجربیات گسترده، تحصیلات عمومی و دانش محیطی نیست.

به زبان ساده تر : اینکه چطور یادبگیرید به مراتب مهم تر است از چقدر یادبگیرید…

 

بابی آنسر

 

آنچه در این مقاله میخواهیم به شما آموزش دهیم؛ بهترین و موثرترین شیوه یادگیری است. دقیقا بهترین چطور برای یادگیری هرچیزی که دوست دارید یادبگیرید و در آن مهارت و تسلط پیدا کنید را شما یادمیگیرید.

این روند رشد و پیشرفت شامل 4 قدم فوق العاده ساده میباشد.
شما به کمک این 4 قدم ساده میتوانید هرچیزی را که دوست دارید سریع تر از دیگران یادبگیرید و البته تا سطح ممتاز مهارت آن پیشروی کنید.

هر مهارت یا دانش خاصی را که تاکنون به علت عدم پیگیری و رشد رها کردید؛
پس از خواندن این مقاله بلافاصله خواهید توانست مجددا شروع کنید و به حد اعلا-ی آن دست پیدا کنید.

آمادگی اش را دارید شما هم در کنار افراد حرفه ای قرار بگیرید؟ بله، چون لیاقتش را دارید…

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای مشترکین VIP سوخت جت ممکن است

تهیه یا تمدید عضویت ویژهورود برای اعضا

 

 

9 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. maryam.ba می گوید

  واقعا عالیه این حرفا رو کسی به آدم نمی گه ازتون ممنونم بسیار بسیار

 2. كريم وزيري نژاد می گوید

  با سلام به همه دوستان دست اندر كار سايت. مقاله خيلي خوب و مفيدي بود. به تجربه آموختم كه اصلي ترين كليد موفقيت هدف گذاري و تمركز است. طبق محتوي مقاله هم ميتوان فهميد كه هيچكس بدون هدف گذاري، تمركز و تلاش نميتونه موفق باشه.
  خيلي ممنون از مقاله هاي چكيده و خوب شما.

 3. سعید علیزاده می گوید

  با سلام به تیم خوب و حرفه ای کارآفرینان جوان
  من بیشتر از هرچیز به نوع استراتژی شما در جذب مشتری(بازدید کننده سایت)فکر می کنم که شما چقدر عالی دارین اینکارو انجام میدید ضمن اینکه مطالب خیلی خوبی هم انتخاب می کنید.
  ممنونم بابت سایت پر محتواتون

 4. سعید علیزاده می گوید

  با سلام به تیم خوب و حرفه ای 12ceo
  من بیشتر از هرچیز به نوع استراتژی شما در جذب مشتری(بازدید کننده سایت)فکر می کنم که شما جقدر عالی دارین لینکارو انجام میدید ضمن اینکه مطالب خیلی خوبی هم انتخاب می کنید
  ممنونم بابت سایت پر محتواتون

 5. payman می گوید

  هر فعالیتی چه اقتصادی چه علمی نیازمند پول است استثنا هم ندارد بسیار طبیعی و موجه است که این سایت و یا هر سایت دیگر به قسمت در امد زایی توجه کنند. ما هم نباید انتطار داشته باشیم که هر چیزی را مجانی بدست بیاوریم.ایا دوستانی که اعتراض می کنند حاضرند مجانی کار کنند؟

 6. Hasan. ghalavand می گوید

  مطالب بسیار خوبی داره سایت،ماایرانیهاعادت کردیم فقط دنبال هرچی مفتی باشیم،ولی من ترجیح میدم ازهزینه پرت زندگی مثه سیگارم بزنم،واینجاسرمایه گذاری کنم.ممنونم ازدست اندکاران سایت

 7. IAmir.m می گوید

  خيلي مسخرس،شما همه مطالب سايت رو پولي كردين
  پس مطالب رايگان كدومه
  همه مطالب تا ب جاي حساس ميرسه پولي ميشه

  1. Admin می گوید

   بیش از 200 مطلب به صورت رایگان در قسمت مطالب عمومی موجود هست میتوانید بخوانید (از منوی بالا -> مطالب عمومی)

 8. daneshjoo65 می گوید

  عالییییییییییی عالیییییی…واقعا ممنون… بازم از این مطالب کاربردی لطف کنید بذارید…واقعا ممنون. موفقتر از قبل باشید.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**