این روش هدف گذاری آنتونی رابینز بالاترین دقت را دارد و نتایج سریع پدیدار میشوند

 • آیا شما بلدید چطور هدفگذاری کنید؟
 • روش هدفگذاری شما صحیح است؟ هر هدفی تنظیم میکنید راحت بدست میاورید؟

اگر اهداف شما یکی پس از دیگری محقق نمی‌شوند احتمال روش هدف گذاری شما نیاز به بررسی مجدد دارد و برای همین این مقاله نوشته شده است تا بهترین روش هدفگذاری را باهمدگیر مرور کنیم…

اگر شما فردی جوان باشید یا کسی که به تازگی عزم خود را برای رسیدن به هدفش جزم کرده باشد؛ نیاز به یک استاد بزرگ دارید تا بتواند شما را راهنمایی کند. در این مطلب ما می‌خواهیم از آنتونی رابینز یکی از تأثیرگذارترین شخصیت‌های فعال در حوزه موفقیت و انگیزشی بهره بگیریم تا به ما یاد دهد که چطور به روش درست هدفگذاری کنیم؟ تکنیک‌های هدفگذاری صحیح کدامند؟ با ما همراه باشید…

بهترین روش هدف گذاری این سیستم هدفگذاری آنتونی رابینز است
روش هدف گذاری آنتونی رابینز

آنتونی رابینز که قبلا زندگی‌نامه‌اش را خواندید در طول دوره حرفه‌ای کارش تاکنون 5 کتاب پرفروش را به چاپ رسانده. از طریق سمینارهایش برای میلیون‌ها انسان صحبت کرده و در حال حاضر او بیش از 50 کسب و کار را مدیریت می‌کند که فروش سالانه آن بیش از 6 میلیارد دلار است. در بیشتر سمینارهای سالانه خود، شرکت کنندگان اکثراً از او می‌خواهند بگوید که او چه رازی در تعیین اهداف و راه رسیدن به آن‌ها دارد.

حالا وقت آن رسیده که باهم به جواب‌های آنتونی رابینز گوش کنیم…

روش هدف گذاری به شیوه آنتونی رابینز

 

به یاد داشته باشید: مسیر هدف به اندازه خود هدف مهم است

رابینز می‌گوید: فرض کنید هدف شما این است که بتوانید در سال مالی جدید حدود 100000 دلار درآمد کسب کنید. اما شما بجای اینکه تمرکز خود را بر روی این مبلغ بگذارید. شما ابتدا باید در نظر بگیرید که چرا به دنبال چنین هدفی هستید و چطور طی مسیر شما تا رسیدن به این هدف کمک می‌کند که شما به عنوان یک انسان، رشد کنید.

در واقع راز این روش هدف گذاری صحیح این است که این مسیر هدف است که شما را می‌سازد و باعث پیشرفت شما می‌شود نه خود هدف. گاهی ما در مسیر به خوبی رشد می‌کنیم اما به هدفمان هم نمی‌رسیم. اما همین رشد عامل موفقیت‌های بعدی و بزرگ‌تر ما می‌شود. و گاهی هم به آسانی به هدف می‌رسیم اما هیچ چیز به ما اضافه نمی‌شود.

و این شروع شکست‌های بعدی خواهد بود…

 

» برای هدف گذاری درست باید محدوده مناسب هدف را تنظیم کنید

قبل از شروع سال نو، خیلی از مردم پیش خود قولی میدن که به یک یا چند هدف برسند؛ اما وقتی 2 ماه از سال می‌گذرد آن‌ها یا کار را رها کرده‌اند یا شکست خورده‌اند. دلیل این اتفاق این است که اکثراً اهداف بسیار بزرگی را انتخاب می‌کنند که از توان آن‌ها خارج است.

رابینز توصیه می‌کند:

سعی کنید هدفی را انتخاب کنید که رسیدن به آن پر چالش نیست.
مخصوصاً اگر تجربه رسیدن به هدف‌های زیادی را ندارد. شما باید اهدافتان طوری باشد که ظرف مدت 6 ماه قابل دست‌یابی باشد. برای انتخاب هدف به مشکلات دیگر زندگی‌تان و مسئولیت‌های دیگری که دارید هم فکر کنید.

همین کارهای روزانه می‌تواند وقت اصلی شمارا بگیرد.
پسمعیارهای مختلفی را در رسیدن به اهداف خود در نظر بگیرید
و سعی کنید نهایتاً هدفتان محدود و در طول 1 سال قابل دستیابی باشد.

 

[bs-quote quote=”تعیین اهداف اولین قدم در تبدیل رؤیاهای نامرئی به اهداف قابل مشاهده است” style=”default” align=”center” color=”#3f3f3f” author_name=”آنتونی رابینز” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2018/06/آنتونی-رابینز-1.jpg”][/bs-quote]

 

تمرکزتان را روی چیزی که می‌خواهید بگذارید نه روی چیزی که نمی‌خواهید !

ذهن اکثر مردم به چیزهای منفی فکر می‌کند. همین امر باعث می‌شود هنگام انتخاب اهداف، چیزهایی را انتخاب می‌کنند که نمی‌خواهند برایشان اتفاق بیفتد. مثلاً بجای اینکه بگویید: نمی‌خواهم چاق شوم پس 10 کیلو وزن کم می‌کنند. باید بگویید: من می‌خواهم سالم بماند، پس ورزش می‌کند، تا به BMI درست بدنم برسم.

رابینز می‌گوید تحقیقاتش نشان داده که مردم اغلب در فکر ترس‌هایشان هستند. یعنی آن‌ها حتی هدف‌های خود را طوری انتخاب می‌کنند که ترس‌هایشان را پوشش دهد. بارها و بارها مردمی دیدم که به هدفشان کسب درآمد بود اما نه برای لذت بردن از زندگی، سفر رفتن و خرید یک خانه جدید. بلکه آن‌ها به دنبال درآمد بودند تا فقیر نشوند، تا بتوانند اقساطشان را پرداخت کنند، تا گرسنه نمانند و …

اگر یادتان باشد قبلا در مقاله «ترس از موفق شدن»  توضیح دادیم که چرا  ترس شما از موفقیت مهم‌ترین علت شکست خوردن‌تان است؛ اگر نخواندید حتما بخوانید…

اکثر افراد جامعه مبتلا به چنین نوع ترس‌هایی هستند که تصمیم گیری آن‌ها را دچار اختلال می‌کند و سبب می‌شود از روی ترس هدف‌هایشان را انتخاب کنند. یکی از رازهای ساده‌ای که کمک می‌کند شما هدفتان را به درستی انتخاب کنید، تمرکز کردن روی چیزهایی که دوست دارید به دست بیاورید نه روی چیزهایی که از آن‌ها می‌ترسید.

 

[bs-quote quote=”اگر تمرکزمان را به چیزی بگذاریم که از آن وحشت داریم، قطعاً همان بلای بد سرمان خواهد آمد.” style=”default” align=”left” color=”#2d2d2d” author_name=”آنتونی رابینز” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2018/06/آنتونی-رابینز-1.jpg”][/bs-quote]

» پس از رسیدن به هدفتان نباید متوقف شوید

رابینز به شدت تاکید می‌کند که شما هرگز نباید در این روش هدف گذاری، از رسیدن به اهداف تان تسلیم شوید. صدها نفر در زندگی خود به هدف می‌رسند و بعد مانند شمعی خیلی زود خاموش می‌شوند.

دلیلش این است که آن‌ها خودشان را متوقف می‌کنند. این یک پیروزی نیست بلکه یک شکست بزرگ‌تر است.

وقتی مثلاً هدفتان این است که 100 هزار دلار درآمد کسب کنید؛
وقتی به این هدف برسید احساس غرور فراوانی می‌کنید و انرژی فوق العاده ای درون شما فوران می‌کند. اما بعدش چی؟ بدون هدف گیری جدیدی، درواقع شما متوقف خواهید شد.

وقتی شما در مسیر یک هدف حرکت می‌کنید. درواقع در حال رسیدن به آن هستید. اما نباید برنامه شما به همین محدود شود. بلکه از قبل یا از اواسط مسیر باید هدف بعدی در صورت رسیدن به هدف فعلی را تعریف کرده باشید. رابینز می‌گوید:

اگر شما چنین کاری کنید، با همین انرژی هدف اول، می‌توانید با سرعت بیشتر و بسیار آسان‌تر به هدف دوم برسید و انرژی کمتری مصرف کنید. چون اصطلاحاً شما روی غلتک افتاده‌اید. اما اگر هدفی برای ادامه نداشته باشید، قطعاً وارد یک رکود خواهید شد. همه ما به انگیزه‌ای برای ادامه تلاشمان در آینده نیاز داریم. چیزی که به زندگی ما معنی دهد. و اگر این کار را نکنیم به سرعت از روزمرگی خسته خواهیم شد، افسرده می‌شویم، از زندگی لذت نمی‌بریم و حس بدی نسبت به خودمان پیدا می‌کنیم.

» نگران نرسیدن به هدفتان نباشید

رابینز می‌گوید مهم رسیدن به هدف نهایی نیست. هرچند که ما به سختی برایش تلاش می‌کنیم و می‌خواهیم هر طور که شده آن را به دست بیاوریم. اما عدم موفقیت ما به معنای شکست کامل نیست. همین که ما در طول مسیر توانسته‌ایم رشد کنیم، تجربه کسب کنیم و قوی‌تر شویم خودش موفقیتی است که ارزشش کمتر از دستیابی به هدف نهایی نیست.

آنچه که به زندگی ما معنی می‌دهد رشد کردن است. این چیزی است که فرق بین انسان‌های زنده و مرده است. رشد کردن به شکل‌های مختلفی در زندگی ما رخ می‌دهد. ما قطعاً بیشتر موفقیت خود را مدیون شکست‌هایمان هستیم. پس چیزی که باید نگرانش باشید این است که نکند رشد شما متوقف شود.

رشد کردن شاید مهم‌ترین مسئله برای انسان‌های موفق باشد اما انسان‌ها عادی آن را کاری سخت می‌بینند اما در این مقاله توضیح دادیم که با قدم‌های کوچک روزانه می‌توانید کاری کنید که بیشترین رشد را بیشتر از هر کسی داشته باشید.

اما در این روش هدفگذاری آنتونی رابینز شما نباید نگران رسیدن به اهدافتان باشید چون بالاخره روزی به هدف‌هایتان خواهید رسید، اگر رشدتان ادامه داشته باشد.

 

[bs-quote quote=”مشکلات یک هدیه هستند، بدون وجود آن‌ها ما رشد نخواهیم کرد” style=”default” align=”center” color=”#494949″ author_name=”آنتونی رابینز” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2018/06/آنتونی-رابینز-1.jpg”][/bs-quote]

در همین زمینه بخوانید:

 

15 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت لی می گوید

  مثل همیشه عالی

 2. کاربر سوخت جت لی می گوید

  سلام،من که از مقالات آنتونی رابینز واقعا لذت میبرم

 3. کاربر سوخت جت تی می گوید

  تنها رازی موفقیت که استاد گفتند و تمام افراد موفق در دنیا به این نتیجه رسیدن و ماها باید برسیم اینه که اگر ۷ بار خوردی زمین ۸ بار بلند شو ، و واسه بلند شدنت قدم هایه تندتر بردار و هیچ وقت واسه رشد و تکامل ارضا نشو ، خدا میگه ۲ ساعت فکر کردن تو برابرست با ۷۰ سال عبادت ، فکر کن قراره به چی برسی چی رو هدف گرفتی ،وای به حاله روزی که انسانی تصمیم بگیرید خوشحال شدم از این انرژیتون

  1. کاربر سوخت جت لی می گوید

   سلام،اینجانب کتابهای انسانهای موفق زیادی را مطالعه کرده ام،اما کتابهای رابینز واقعا عمیق و تاثیر گذاره

 4. کاربر سوخت جت دی می گوید

  سلام
  عالیه

 5. کاربر سوخت جت دق می گوید

  سلام
  با تشکر از سایت خوبتون می خواستم بپرسم که سخنرانی ها و سمینار های آنتونی رابینز، ناپلئون هیل و … را با زیرنویس فارسی دارید تا دانلود کنیم؟

  1. کاربر سوخت جت جت می گوید

   با سلام، این سخنرانی‌ها به عنوان پیشنهاد ویژه هفتگی در دسترس کاربران ویژه (اشتراک فعال) قرار میگیرند دانلود کنند، آخرین سخنرانی مربوط به برایان تریسی بود که هفته پیش لینک ان فعال شد. با تشکر

   1. کاربر سوخت جت دی می گوید

    سلام علیکم
    من مخلص کسانی هستم که در راستای خوشبختی دیگران قدمی بردارند
    انتونی معجزه قرن ماست باید دنیا قدرشو بدونه
    وکسانی که انتونی رو به ما معرفی میکنند
    سپاسگذارم از مجتبی ظهرابیان

 6. کاربر سوخت جت سب می گوید

  باسلام من سه روزه که به پروژه سوخت جت پیوستم انصافا تا اینجای کار جالب،جذاب وانگیزشی است خداقوت میگم به همه عزیزان

  1. کاربر سوخت جت جت می گوید

   به جمع ما خوش اومدین؛ امیدواریم که همیشه با انرژی و با انگیزه باشید 🙂

 7. کاربر سوخت جت ذر می گوید

  آقا دمت گرم
  لذت بردیم

 8. کاربر سوخت جت 9091 می گوید

  درهدف گذاری برای دستیابی به موفقیت ابتدا اهداف کلی تعیین میکنیم سپس اهداف جزیی

 9. کاربر سوخت جت deri می گوید

  هدف هرچه مهمتر باشد رسیدن به ان زمان بیشتری نیازدارد .اگر بدنبال نتایج فوری هستید شما بدانید هدفتان زیاد مهم نیست.بعضی وقتها برای هدفتان باید دوسال وقت بگذارید وبعضی وقتها یک عمر..شاهنامه فردوسی برای همیشه ماندکار شد چون سی سال وقت روش گذاشت یعنی عمرشا برا هدفش گذاشت ولی چقدر باارزش شد.
  من درعرض دوسال ازدرامد صفربه ماهی ده میلیون درتلگرام رسیدم وپنجاه درصد موفقیتما مدیون سوخت جت هستم.ازچهارمحال وبختیاری

  پیروز وموفق باشید وتکنیکهای مذاکره را بیشترتوضیح دهید.

  1. کاربر سوخت جت جت می گوید

   با تشکر از لطف شما؛
   در خصوص مذاکره سری مقالات آموزش گام‌به‌گام مذاکره را مطالعه کنید.

  2. کاربر سوخت جت avat می گوید

   سلام. سایت خیلی خوبی دارید
   تشکر میکنم از طراحان و کسانی که برای این سایت تلاش میکنند و محتواهای کاربردی میگذارند

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**