زبان بدن فقط در 5 دقیقه

آموزش سریع زبان بدن

زبان بدن فقط در 5 دقیقه

 

آیا زبان بدن واقعا کاربرد دارد؟ بله! وقتی از زبان بدن بدرستی استفاده شود،می‌تواند کلید موفقیت‌های بزرگتری برایتان باشد.

آیا میتوانم در عرض 5 دقیقه به صورت خلاصه یادبگیرم؟ بله، کافیست این مقاله را بخوانید !
زبان بدن می‌تواند در پیشرفت ارتباطات کاری، تحت تاثیر قرار دادن دیگران برای پیروی از شما و ارائه اهداف با تاثیری عمیق ‌تر به یاری‌ تان بشتابد…

اختلاف بین چیزی که افراد می گویند و آنچه که ما برداشت می کنیم ریشه در ارتباطات غیرکلامی یا همان زبان بدن دارد ! شما می توانید با یادگیری نشانه ها، اشارات و مفاهیم زبان بدن، به آسانی درک بهتری از افراد پیدا کنید و موثرتر و بهتر با آن ها ارتباط برقرار کنید.

شیوه ای که ما دست می دهیم، می نشینیم و می ایستیم؛ همه پیام هایی را درباره ما به طرف مقابل انتقال می دهند. بنابراین هرآنچه که در درون شما یا درون شخص مقابل می گذرد، در غالب زبان بدن، نمود بیرونی دارد.

کارشناسان همواره سعی در این دارند که حرکات بدن را تجزیه و تحلیل کرده و راهی برای تعیین شخصیت فرد و روابط حرکات بدن او با ذهنش بیابند. این علم هر روز پیشرفت کرده و به مستندات دقیق تری دست پیدا می کند…

 • اما چقدر با زبان بدن آشنایی دارید؟
 • آیا تا کنون با افرادی که از این مهارت شگفت انگیز استفاده می کنند روبرو شده اید؟
 • تاثیر آنها در شما تا چه اندازه بوده است؟
 • آیا آنان افرادی موفق هستند؟
 • آیا شما هم می خواهید از میزان تاثیر این مهارت اطلاع داشته باشید؟

و در آخر اگر می خواهید این مهارت را فقط در 5 دقیقه به طور خلاصه بیاموزید پس با ما همراه باشید. در ادامه آنچه را میخوانید، خلاصه کاربردی از استفاده مفیدِ زبان بدن است.

آموزش سریع زبان بدن

1-محکم بایستید.

در تمام مدتی که در حال برقراری ارتباط با کسی به سر میبرید صاف ایستادن، شانه ها را عقب دادن و سر را بالا نگه داشتن نشان می‌دهد به خودتان اعتماد دارید.

اگر بایستید نسبت به افرادی که نشسته اند قدرتمندتر و مطمئن‌تر به نظر خواهید آمد. اگر به اطراف حرکت کنید فضای اضافه ای که اشغال می‌کنید به جذبه تان می افزاید.

اما اگر در موقعیتی قرار دارید که باید بنشینید، شانه هایتان را کاملا باز کنید یا یک زانویتان را به پشت میزتان قلاب کنید و وسایل‌تان را برای درخواست فضایی بیشتر روی میز جلسه بگذارید.

2-تن صدایتان را پایین بیاورید.

کیفیت صدایتان می‌تواند عاملی سرنوشت ساز در شکل گیری تصویر ذهنی از شما باشد.
افرادی که تن صدای بالایی دارند اینطور درباره شان قضاوت می‌شود که قدرت کمتری دارند و از افرادی که تن صدایشان پایین است عصبی‌تر هستند.

اما این بدین معنی نیست که آنقدر آهسته صحبت کنید که فرد مقابل به سختی صدای شما را بشنود و مجبور باشد از شما برای تکرار صحبتهایتان درخواست کند.
اگر میخواهید به صورت کامل یادبگیرید چطور با تن صدایتان بر طرف مقابل تاثیرگذار باشید، این مقاله را بخوانید.

3- با دیگران دست دهید.

آموزش سریع زبان بدن :از آنجایی‌که دست دادن قدیمی‌ترین و قدرتمندترین اشاره غیر زبانی می‌باشد، اختصاص دادن اینکار برای ارتباطی خوب بسیار با ارزش می‌باشد. درست دست دادن می‌تواند به شما اعتبار بدهد در حالیکه اگر اشتباه دست بدهید می‌تواند احساسی کاملا متفاوت و بر خلاف آنچه در انتظارش هستید را به طرف مقابل انتقال دهید.

محکم و با احساس دست بدهید و زمان بندی خوبی داشته باشید.
برای اطلاعات بیشتر، این مقاله را از دست ندهید.

4-ژست قدرت بگیرید.

آموزش سریع زبان بدن :همواره اعتماد به نفس خودتان را نگه دارید و به حالات چهره خود در آینه نگاه کنید.

آیا اعتماد به نفستان را تداعی میکند یا باید روی خودتان کار کنید؟
اگر نگران باشید و آن را بروز دهید قدرتمند نیز به نظر نخواهید رسید و دیگران نیز شما را فردی ضعیف و فاقد اعتماد به نفس خواهند پنداشت.

دستان خود را بسته نگه ندارید.حالت چهره تان را معمولی نشان دهید. در مورد اینکه چطور ژست شما میتواند بر طرف مقابل تاثیرگذار باشد، این مطلب کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 

5-تماس چشمی مثبت برقرار کنید.

آموزش سریع زبان بدن
ممکن است خجالتی باشید یا زمینه فرهنگی‌تان جوری باشد که به شما اینطور آموخته باشند که زل زدن به چشمهای افراد درست نیست، اما برای اینکه روی افراد تاثیر بگذارید و نیز هنگامی که آنها دارند با شما صحبت می کنند نشان دهید که به مکالمات آنها توجه می کنید باید اینکار را انجام دهید.

البته این نیز بدان معنی نیست که به طرف مقابل زل بزنید !
به جای زل زدن به چشمان طرف مقابل هر دو ثانیه یک بار به قسمت های مختلف صورت او نگاه کنید. نگاهتان را از چشمان روی بینی، لب ها و بقیه صورت بچرخانید.

اگر میخواهید مانند افراد حرفه ای ارتباط چشمی برقرار کنید، این مطلب را از دست ندهید.

6- هنگام صحبت از حرکات دست و صورت‌تان استفاده کنید.

آموزش سریع زبان بدن :هنگام گوش دادن، سر خود را تکان بدهید: گذشته از نگه داشتن تماس چشمی،تکان دادن سر به عنوان عاملی جهت نشان دادن توجه بسیار مفید است.

لبخند بزنید: لبخند تاثیر عمیقی بر ما دارد.
مغز انسان چهره های شاد را ترجیح میدهد. تحقیقات نشان داده اند که اسامی افرادی که همیشه لبخند می‌زنند بیشتر در ذهن می‌ماند.

مهم‌تر اینکه لبخند زدن مستقیما بر اینکه دیگران چطور جواب‌تان را بدهند تاثیر می‌گذارد. وقتی به کسی لبخند می‌زنید آنها تقریبا همیشه به شما لبخند می‌زنند.
از حرکات دستتان برای انتقال بهتر معانی و مفاهیم صحبت هایتان اسفاده کنید و در آخر اگر دوست دارید شاه کلید نفوذ بر دل ها را داشته باشید، این مقاله را به هیچ وجه از دست ندید.

تمرین کنید.
بله از همین الان برای داشتن زبان بدن مناسب و ارتباطی موثرتر اقدام کنید
و آن را جزئی از ارتباطات خود بدانید.

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. farzad afrasiyabi می گوید

  سلام .راجع به زبان بدن فایل صوتی هم دارید؟

 2. Diyanati می گوید

  سلام همه چيز خوبه ولي نميدونم فايلاي صوتي رو چطوري بگيرم سرچ كردم ولي نتيجه نداد من عضو هستم

  1. Admin می گوید

   دوست عزیز از صفحه اول وبسایت میتوانید فایل های هر هفته را دانلود کنید. با تشکر

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**