چطوری راه ثروتمند شدن خودتان را پیدا کنید

و خیلی سریع ثروتمند شوید...

تاحالا دقت کردید چقدر پول درآوردن شبیه کندن زمین برای رسیدن به گنج است، آیا راه ثروتمند شدن را یاد گرفته اید ؟

کار سخت، طاقت فرصا و خسته کننده ای است و دقیقا تا زمانی که به گنج نرسیده اید یه سوالی توی ذهنتون همش در حال پرسیده شدنه : “آیا من دارم جای درستی از زمین را حفر میکنم؟” …

این احساس را تاحالا چندین بار داشتید…

شروع میکنید یک کار جدیدی رو پی بگیرید با روحیه بالا و کم کم یه صدایی در ذهنتان مدام در حال پرسیدن یک سوال است، یک سوالی که خیلی آشناست زیرا ذهنتان زیاد از شما میپرسد :

 • اگر نشد چی؟…
 • اون یکی کار شاید راحت تر باشه… شاید بهتر جواب بده
 • اگه این کارو تعطیل کنم برم سراغِ اون کار بهتره…

و بعد مثل یک فرشته روی اون یکی شونه تون، یه صدای دیگه ای بهت میگه :

 • “به خاطر داشته باش، قراره کار سختی باشه، اگر وقت بذاری و تلاش کنی، اگر لیاقت تو باشه، حتما بهش میرسی. از یک سانتی متری گنج کار رو رها نکن.”

 

» چرا ثروتمند شدن از چیزی که فکر میکنید، آسون تر است؟

نگران نباشید. فقط شما نیستید، من هم بودم…
یک روز کلاس برنامه نویسی، روز بعد بازار بورس، روز بعد بازاریابی اینترنتی و آخرش سر جای اولم به علاوه هدر رفتن وقت و پول زیاد برای بدست آوردن ثروتی که فکر میکردم راهش را پیدا کردم…

اما انگار تمام چیزی که دنبالش هستیم تو وجودمونه… اون بیرون نیست. همه ما زمین را به طور منحصر به فردی حفر میکنیم و درست وقتی که شیوه حفر کردن خودمون را پیدا کردیم اونوقته که خیلی راحت میتونیم گنجی را پیدا کنیم که با سیستم حفر کردن ما همخوانی دارد.

همـش همیــن و بـــس…
وقتی صحبت سر پول درآوردن و ثروتمند شدن است فقط 8 استراتژی برای اینکار وجود دارد. “فقط 8؟” بله فقط و فقط 8 استراتژی. هرکدام از استراتژی ها برای تیپ های شخصیتی متفاوتی هستند و اگر تیپ شخصیتی شما با استراتژی همخوانی نداشته باشد صد در صد شکست میخورید…

خبر خوب این است که درست وقتی که استراتژی منحصر به فردتون را که با تیپ شخصیتی تان همخوانی دارد پیدا کنید، دیگه تمام است. راه ثروتمند شدن برایتان عین روز روشن خواهد شد و هیچوقت پول درآوردن برایتان سخت نخواهد بود.

تیپ شخصیتی خودتان را در راه ثروتمند شدن می دانید؟

تنها چیزی که لازم دارید این است که تیپ شخصیتی تان را و روش منحصر به فرد همخوان با روش حفر زمینتان را پیدا کنید، قبل ازینکه زمین را برای بدست آوردن گنج حفر کنید، زیرا برنامه بهتری و موثر تر و سریع تری برای حفر کردن زمین خواهید داشت.

اجازه دهید 8 تیپ شخصیتی برای ثروتمند شدن را برایتان شرح دهیم؛
این تیپ های شخصیتی برای 8 نوع مختلف شخصیت و خلق و خو است که بر اساس تحقیقاتی روی 300 میلیاردر تراز اول کشورهای مختلف الگو سازی شده است.

◄ اگر دوست دارید 5 کار هماهنگ با تیپ شخصیتی تان را بشناسید این تست روانشناسی را انجام دهید

 

» خالق

اینها ایده پرداز هستند.
این افراد ایده های فوق العاده زیادی میتوانند تولید کنند و به راحتی میتوانند منابع مختلفی را باهم برای انجام ایده شان با ترکیب کنند. وقتشون را صرف فکر کردن برای راه های ممکن است تا اینکه الان دارد چه اتفاق میافتد. نمونه این افراد استیو جابز و ریچارد برانسون هستند

 


» ستاره

این افراد عشق عرضه دارند، دوست دارند همیشه در برابر مردم چیزی را نمایش دهند، توضیح دهند و سخنرانی کنند.
به راحتی توجه مردم را جذب میکنند بدون انجام کار خاصی و با این کار میتوانند توجه مردم را به شرکت و محصولشان انتقال دهند. مثال بارز این تیپ کارآفرینان آنجلینا جولی است که توانست با جذب توجه به خودش تمام توجه را به کمک برای حقوق بشر و کمک به کودکان آفریقایی منتقل کرد.

 


» حمایت کننده

این افراد انگار همه را میشناسند.
به شدت به مردم علاقه مندند, بعد از ملاقات هر شخصی میتوانند تمام جزییات فرد ملاقت کننده را به یاد آوردن و تفسیر کنند. راه ثروتمند شدن این افراد از راه ارتباط آنها با مردم است، مدیریت تیم ها و ارایه ارزش ها به فرد ملاقات کننده است.

تاحالا فکر کردید اگر خودتون در برابر مشتریانتان قرار میگرفتید کسب و کارتان از هم می پاشید؟ خب، این افراد همان هایی هستند که ازین فجایع جلوگیری میکنند. یکی از نمونه های بارز این تیپ افراد مدیرعامل شرکت بزرگ Ebay است یعنی خانوم مِگ وایتمن


» دلال

این افراد فقط میخواهند با افرادی که در ارتباط هستند معامله کنند.
دوست دارند مشتری را به شام دعوت کنند، ساعت ها درد دل مشتری را بشنوند و با مشتری ها دوست هستند،زیرا میخواهند معامله ای را جوش دهند. این افراد عاشق این کارند، انگار براشون تفریحه. به شدت در مذاکرات حرفه ای هستند و اهمیت میدهند به این موضوع. نمونه بارز این تیپ شخصیتی دونلد ترامپ است.

 


» معامله گر

برعکس تیپ خالق، این افراد به شدت به زمان حال اهمیت میدهند.
آنها عاشق جزییات هستند و زیاد توجهی به تصاویر بزرگ ندارند. همیشه هرکاری را شروع میکنند دوست دارند قبل از شروع کار جدید آنرا تمام کنند. این افراد در بهترین حالت برای کسب ثروت باید جزییات بازار را زیر نظر بگیرند و بورس را انتخاب کنند. نمونه بارز این مثال جورج سوروس است.

 


» صبور

این افراد در خریدن سرمایه حرف اول را میزنند.
این کار را به غریضه شان انجام میدهند. تحقیقات را خیلی دوست دارند و عاشق این هستند که آینده یک محصول, ملک و مستغلات را حدس بزنند. نمونه بارز این تیپ شخصیتی وارن بافت است، وقتی ازین مرد سوال کردن چطوری از بین 500 شرکت برتر یکی را انتخاب میکند جواب داد “به راحتی بر اساس حروف الفبا شروع میکنم به تحقیق درباره تمام شرکت ها

 


» پادشاه

این افراد میتوانند سیستم موجود را به شدت بهینه کنند تا پول اضافی از آن درز نکند.
این افراد میتوانند سیستم را به راحتی از تمام جهات نگاه کنند و تمام سوراخ سمبه های آنرا بگیرند. این افراد میتوانند از طریقی ثروتمند شوند که بهره وری سیستم را بالا ببرند هزینه های اضافی را کم کنند پیدا کنند چه چیزی مهم است و چه چیزی نیست تا آنرا حذف کنند. یکی از نمونه های بارز این تیپ مایکل گربر است.


» مکانیک

این افراد دوست دارند از طرز کار همه چیز سر در بیاورند و چیزی بسازند که بهره وری بیشتری دارد.
این افراد به شدت در سیستم هایی که از قبل به وجود آمده خوب کار میکنند تا بهره وری و ارزش آنرا افزایش دهند. این افراد از طریقی پولدار میشوند که سیستم موجود را بهشون بدهید و از انها بخواهید بهره وری آنرا افزایش دهند. یکی از شاخص ترین افراد این سیستم سم والتون موسس وال مارت است.

 

 

 • خب حالا این تیپ های شخصیتی دقیقا همخوان شما نیستند؟
 • یا در چند مورد با شما فرق دارند؟
 • یا اصلا تیپ شخصیتی رو که دوست دارید با اونی که هستید فرق میکند؟

در قسمت دوم این مقاله راه حل پیدا کردن راه درست ثروتمند شدن خودتان را خواهید خواند.


37 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت مد می گوید

  سلام مطالب جالب بود ولی چرا موقع انجام دادن تست حتما باید عضو ویژه بشیم این کار شما هم یجور کسب درامده نه خدمت

 2. کاربر سوخت جت ری می گوید

  این متن واقعا عالی بود
  و به نظرم بهتر هست که خیلی سر اینکه چه تیپ شخصیتی هستیم خودمون رو درگیر نکنیم و
  با اطلاعات مختصری وارد بازی شویم، در ادامه مسیرها به نشان داده می شوند.
  ممنون
  شاد باشید

 3. کاربر سوخت جت andi می گوید

  سلام شب شما خوش،من تازه با اين فضاي مفيد آشنا شدم فقط دقيق نميدونم مطالب رو چطور ميتونم كامل بخونم آيا امكانش هس برام ابميل بشه؟ و اينكه تلفني مشاوره بگيرم؟ پاينده و موفق باشيد

 4. کاربر سوخت جت in-- می گوید

  سلام.من تازه وارد این سایت عالی شدم.تشکر میکنم از مطالب فوق العاده زیباتون و امید وارم همگی از این مطالب بهترین بهره رو ببریم.

 5. کاربر سوخت جت ar13 می گوید

  مطالب بسیار مفیدند اما باید بیشتر مطالب را مطالعه کنم درضمن باید تشنگی زیاد باشد وخواستن بی منتها

 6. کاربر سوخت جت laki می گوید

  با سلام من 16 سال دارم به سختی تلاش می کنم ک تمام این موضوعات را جزء به جزء انجام بدم خیلی از شما ممنونم به خواطر مطالب جالبتون من می خوام از همین سن تلاش کنم و سر انجام به یه چیزی تبدیل بشم

 7. کاربر سوخت جت 1988 می گوید

  من دقیقا موندم مکانیکم یا حمایت کننده.اخه هر دو حالت رو دارم.

 8. کاربر سوخت جت .com می گوید

  مرزبندی شفافی میان 8استراتژی وجود ندارد یا به عبارتی درک یک به یک آنها مشکل است مخاطبان شما به هر جال همه تجصیلات بالایی ندارند که چنین مطالبی را بتوانند درک کنند

 9. کاربر سوخت جت shah می گوید

  ادمین جان سلام
  قسمت دوم این مقاله رو سایت هست؟ من تازه عضو شده ام. لینکش رو لطفا بذارید

 10. کاربر سوخت جت amir می گوید

  سلام.میشه نظرشمارو درموردنتورک مارکتینگ بدونم؟

  1. کاربر سوخت جت dmin می گوید

   بنده با نتورک مارکتیگی که در ایران شروع شده کاملا مخالف هستم

 11. کاربر سوخت جت eh58 می گوید

  مرسی از مطالبتون . کسانی که خلاقیت هنری دارند ، جز کدوم تیپ محسوب میشن ؟ خالق ؟

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**