اگر میخواهید شخصیت بهتری داشته باشید، این دستورالعمل را اجرا کنید

زندگی حرکتی به سمت بهتر شدن است، از همان ابتدا که به دنیا می‌آییم مدام به دنبال آن هستیم که در هر کاری که انجام می‌دهیم بهتر شویم، بهتر بازی کنیم، تحصیلاتمان را بهتر کنیم، کار بهتری پیدا کنیم و به درآمد بهتری برسیم… اما نباید فراموش کنیم که مهم‌تر از همه این‌ها این است که در نهایت ما بتوانیم :

  • آدم بهتری شویم
  • با دیگران بهتر برخورد کنیم
  • اخلاق غلط را کنار بگذاریم

در واقع باید گفت که بهتر شدن به لحاظ شخصیتی شاید مهم‌ترین دستاوردی است که باید در زندگی به دست بیاوریم؛
زیرا این ثروت و موقعیت شغلی نیست که مارا محبوب می‌کند، این شخصیت رفتاری ما است که باعث می‌شود دیگران از ما خوششان بیاید یا خیر. پس بیایید باهم چند تمرین را انجام دهیم که کمک می‌کند آدم بهتری باشیم.

شروع کنیم…

» خودتان را ابتدا باید آنالیز کنید

در ابتدا بپذیرید که تغییر کردن ناگهانی رخ نمی‌دهد و یک روند زمانبر است، لحظه خاصی وجود ندارد که شما بتوانید در آن تغییر کنید این یک کاری است که باید طی یک روند در مدت زندگی خود آن را انجام دهید.

حالا که این امر را پذیرفتید باید در اولین قدم آنچه را که در مورد خودتان باور دارید بررسی کنید، خودتان را آنالیز کنید :

از چند دوست صادق و نزدیک خود سؤال کنید.
ببینید آن‌ها شما را به عنوان چه شخصی می‌بینند. فردی لج باز، متعصب، راست‌گو، رک و…. در بسیاری از موارد ما اخلاق‌های داریم که حتی خودمان باورمان نمی‌شود.

زیرا از درون نمی‌تواند متوجه آن‌ها شویم. اگر از ۵ دوست صمیمی شما 3 نفر آن‌ها میگویند شما لج بازید، پس این حرف را بپذیرید. اگرنه که مشخص است واقعاً لج باز هستید !

پس وقتی با اطرافیان خود صحبت کردید فهرستی از نظراتی که آن‌ها درباره شما دارند را روی کاغذ بیاورید تا بفهمید که چه اخلاقی دارید و که هستید، برداشت بهتری می‌توانید از خودتان داشته باشید.

» برای اینکار یک تمرین بسیار جالب وجود دارد؛

یک برگه کاغذ بردارید، یک طرف آن ویژگی‌های مثبت و منفی که خودتان راجع به خودتان فکر میکنید دارید را بنویسید.
حال این برگه را به دوست‌تان بدهید و از او بخواهید طرف دیگرش، ویژگی‌های منفی و مثبت شما را بنویسد (بدون آنکه طرف دیگر را دیده باشد) بعد از اینکه این کار را کرد، ویژگی‌های دو طرف کاغذ را بررسی کنید، کدام ویژگی‌ها مشترک هستند؟ این ویژگی‌های هستند که واقعا دارید و نمیتوانید انکار کنید…


در همین زمینه مقالات زیر را نیز بخوانید :

1 نظر جالب
  1. کاربر سوخت جت سف می‌گوید

    ممنون مقاله های خودشناسی برای من بسیار جذاب هستند و رسالت زندگی هم میتونه موضوع خوبی باشه

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**