با 10 تکنیک ساده و کاربردی در 10 دقیقه زندگی تان را 10 سال جلوتر ببرید

3

دنیای موفقیت پر است از تکنیک های مختلف !
انواع تکنیک های مدیریت وظایف، زمانبندی، برنامه ریزی، مدیریت بحران، تصمیم گیری و…
اما آیا زمان کافی برای جستجو و یادگیری این تکنیک ها دارید؟

اگر درحال خواندن این مقاله هستید، به احتمال زیاد زمان کافی برای جستجو مفصل و کامل در دنیای تکنیک های موفقیت و مدیریت ندارید و به دنبال راهکارهایی با نتایج سریع هستید… خب این مقاله هم برای شما نوشته شده است.

تحقیقات بهره وری که در سال 2014 بر روی کارمندان آمریکا انجام شد، مشخص کرد : 84% کارمندان موافق بودند حجم بالای کار روزانه، باعث سریع تر انجام شدن پروژه ها نمیشود، در حالی که برعکس عمل میکند و باعث به تاخیر افتادن زمان پایان پروژه ها میشود.

یک تحلیل ساده میتوانیم از این آمار داشته باشیم :
بهره وری و انجام بیشترِ کارهای مفید، به معنای انجام کار زیاد نیست !

شما میتوانید با انجام کارهای کمتر، بهره وری بالایی داشته باشید؛ لازم نیست خودتان را زیر حجم کاری زیادی غرق کنید برای اینکه تصور میکنید کارهایتان اینچنین سریع تر انجام خواهند شد.

اما سوال مهم اینجاست : چطور با کمتر کار کردن، کارهای بیشتری انجام دهیم؟
قبلا چند مقاله در این مورد نوشتیم، برای مثال در این مقاله به شما گفتیم چرا اصلا نباید زیاد کار کنید و در این مقاله 25 تکنیک مدیریت زمان به شما آموزش دادیم… اما در مقاله امروز از چه میخواهیم برای شما بنویسیم :

لس براون

اگر به دنبال 10 تکنیک فوق العاده کاربردی و قابل استفاده بلافاصله پس از خواندن آنها در 10 دقیقه هستید، این مقاله مخصوص شما نوشته شده است !

اگر بدنبال میانبر موفقیت هستید
پس از خواندن این مقاله میتوانید
در 10 دقیقه زندگی تان را 10 سال پیش ببرید

10 تا از تکنیک های افزایش بهره وری در زندگی 

تکنیک هایی که در ادامه میخوانید هیچ کدام توسط نویسندگان این مقاله خلق و اختراع نشده اند !
آنچه را که میخوانید تکنیک های موجود در دنیای موفقیت و حتی بزرگان دینی هستند که برای موفقیت و رستگاری در زندگی این دنیا به ما پیشنهاد داده اند که ما فقط آنچه را که لازم دارید و برایتان مفید است و از همه مهم تر، در مدت کوتاهی تحولاتی در زندگی تان ایجاد خواهند کرد را برای شما در یک مقاله جمع آوری کردیم، آموزش دادیم و منابع بیشتر برای یادگیری عمیق تر را نیز در اختیار شما قرار دادیم :

تکنیک شماره 1 – پامادورو

تکنیک معروف پامادورو که به معنی گوجه فرنگی است، تاثیر عمیقی بر روی بهره وری تان خواهد داشت.

خلاصه کاربردی استفاده از این تکنیک :
زمانبندی کارهایتان را از 2 ساعت مداوم کار کردن و 1 ساعت استراحت، به حالت 25 دقیقه کار کردن، 5 دقیقه استراحت تغییر دهید. این تکنیک تمرکز شما را همیشه بالا نگه می دارد.

قبلا مقاله مفصلی در مورد تکنیک پامادورو نوشتیم، از ایــنجـا بخوانید.

 

تکنیک شماره 2 –  افزایش سطح میانگین

آیا شما در حال افزایش پیک یا بیشترین حد کاری تان هستید؟ یا میانگین کاری تان؟

دکتر اِستان بیچان، تحقیق جالبی در مورد موفقیت افراد نخبه و بانفوذ جامعه انجام داده است که به صورت مختصر نتیجه تحقیقات او بدین صورت است : افراد موفق، نخبه و بانفوذ هر جامعه، بر روی بالاترین سطح کاری شان تمرکز نمیکنند تا آنرا افزایش دهند… آنها فقط در حال افزایش میانگین سطح کاری شان هستند.

به زبان ساده تر : آیا هدف شما این است تا در یک روز کاری به بیشترین حد نفرات ممکن که میتوانید تلفن بزنید و کالایتان را بفروشید؟ اگر یک روز به 100 نفر و روز بعد به 200 نفر زنگ بزنید در روز دوم احساس موفقیت پیدا میکنید؟ خب از نظر دکتر بیچان شما سخت در اشتباه هستید.

شما باید میانگین تماس فروش ماهیانه تان را بدست آورید و  بعد سعی کنید هر ماه کمی این میانگین را افزایش دهید. افزایش سقف تماس روزانه هیچ کمکی به موفقیت بزرگ و بلند مدت تان نمیکند. بر روی میانگین تماس ها تمرکز کنید.

برای اطلاعات بیشتر، تحقیق دکتر استان بیچان را از ایـنـجــا بخوانید.

 

تکنیک شماره 3 – برنامه ریزی بلند مدت

اکثر مردم برنامه ریزی را با زمانبندی اشتباه میگیرند… یادبگیرید چطور برنامه ریزی و اولویت بندی کنید !

در دنیای موفقیت دو مفهوم جداگانه داریم : برنامه ریزی و زمانبندی
به زبان خیلی ساده و خودمانی برنامه ریزی یعنی اینکه بدانید چه کارهایی برای رسیدن به هدف تان باید انجام دهید و به کمک زمانبندی اون کارها رو به ترتیب اولویت انجام دادن است.

فقط درک مفهوم برنامه ریزی، اولویت بندی و زمانبندی آگاهی و درک شما را از برنامه های بلند مدت تان افزایش خواهد داد؛ اما اگر اطلاعات بیشتر و مفصل تری خواستید، این مقاله و این مقاله قبلا برای شما نوشته شده است را بخوانید.

 

تکنیک شماره 4 – مدیتیشین و مراقبه

فقط در 10 دقیقه میتوانید حجم فعالیت های بیهوده و مصرف انرژی ذهنی تان را تا 80% به کمک مدیتیشین کاهش دهید.

مدیتیشین و مراقبه به شما کمک میکند آرامش خود را در پر استرس زا ترین شرایط حفظ کنید و شفافیت ذهنی تان را افزایش دهید و بتوانید با در نظر گرفتن تمام جوانب یک موضوع، تصمیم گیری کنید.

هرچقدر از مزایای مدیتیشین و مراقبه بگوییم کم گفتیم.
فقط کافیست بدانید تا به حال هزاران تحقیق در مورد مدیتیشین و مراقبه انجام شده و در تمامی آنها آثار مثبت بر بدن و ذهن گزارش شده و هیچ گزارش منفی بر ضد مدیتیشین و مراقبه ثبت نشده است !

اما چطور سریع مدیتیشین کنیم؟ قبلا یک پکیج فشرده در ایــنـجــا به شما معرفی کردیم… حتما بخوانید.

 

تکنیک شماره 5 – حافظه قدرتمند

تصور کنید ذهن شما همانند یک پوشه در کامپیوتر است؛ با این تصور “فراموش کردن” مفهومی عجیب میتواند باشد !

شما اگر چیزی را فراموش کردید، به معنی این نیست که حافظه ای خوب ندارید…؛
معنی “فراموش کردن” یعنی نتوانستید آنرا به خاطر بسپارید.

به جای تمرکز بر روی عدم فراموشی چیزهایی که میخواهید به خاطر بسپارید، بر روی به خاطر سپردن چیزهایی که نمیخواهید فراموش کنید، تمرکز کنید.

خلاصه کاربردی استفاده از این تکنیک :
تمرکز کافی، تصویرسازی و فراخوانی سه کلمه ای هستند که به شما کمک میکنند هرچیزی را که میخواهید به خاطر بسپارید. شیوه استفاده از این تکنیک بدین صورت است که شما ابتدا برای به خاطر سپردن چیزی باید تمرکز کافی بر روی آن مسئله داشته باشید، سپس به ساختن یک تصویر ذهنی از آنچه میخواهید به خاطر بسپارید مرحله دوم را تمام میکنید. در مرحله سوم شما باید بتوانید هرچندوقت یکبار آنچه را که به خاطر سپردید فراخوانی کنید تا حافظه شما احساس اهمیت برای آن موضوع پیدا کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تکنیک حافظه، این مقاله را میتوانید بخوانید

 

تکنیک شماره 6 – تند خوانی

با این تکنیک فقط در هنگام رانندگی میتوانید یک کتاب کامل بخوانید… هفته ای 7 کتاب !

صحبت بر روی تکنیک های تند خوانی نیست، آنها هم مهم هستند اما راهکارهای بهتری هم وجود دارند.
کافیست سری به کتابخوانه های صوتی بیاندازید؛ کتاب های صوتی بهترین گزینه برای تندخوانی کتابها در هر شرایطی هستند.

روزانه چند ساعت زمانتان فقط در رفت و آمد هدر میرود؟ آنها را به کلاس درس تبدیل کنید.
با داشتن چند کتاب صوتی در تلفن همراه تان و قرار دادن هدفون در گوشتان میتوانید هر هفته چند کتاب بدون خواندن، بخوانید !

برای استفاده بهتر از این تکنیک، میتوانید سرعت پخش کتاب را هم افزایش دهید؛ اینکار باعث میشود در سرعت بیشتری کتاب خوانده شود و حافظه شما برای درک موضوع سریع خوانده شده، تمرکز بیشتری بر آنچه می شنود داشته باشد.

 

تکنیک شماره 7 – مسئولیت پذیری

تکنیک شماره 1 در حل مشکلات زندگی تان…

اکثر افراد در زندگی با مشکلات متعددی مانند اینکه چرا در کار شکست خوردند؟ چرا پروژه به پایان نرسیده؟ چرا کمبود بودجه داریم؟ و… دلیل آنها تنها یک چیز است : عدم مسئولیت پذیری !

مسئولیت پذیری به زبان خیلی ساده یعنی؛ تعهد به انجام درستِ کاری.
و این باعث میشود تمام کارهایتان تا زمانی که انجام نشدند دست از تلاش برندارید. بزرگترین دستآوردهای بشر حاصل شکست های بزرگ + مسئولیت پذیری بوده اند.

اگر ادیسون پس از 3 بار شکست دست از تلاش برمیداشت شاید تا به امروز ما مفهومی از لامپ و روشنایی در زندگیمان معنا و مفهوم نداشت؛ اما او احساس مسئولیت میکرد و حتی پس از 10000 آزمایش شکست خورده همچنان ادامه داد تا به نتیجه دلخواهی که بابت آن مسئول بود، بدست آورد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را حتما حتما حتما بخوانید.

 

تکنیک شماره 8 – سازماندهی

سازماندهی کارهای اضطراری در برابر کارهای مهم را بلدید؟

در ابتدای روز یک لیست بلند بالا از کارهایی که باید در طول روز انجام شوند داشته باشید شاید به شما احساس اثرگذاری و بهره وری بالا بدهد، اما آیا واقعا همینطور است؟ 100% خیر !

شما شاید نتوانید در طول روز تمام کارهای مهم را انجام دهید، اما آیا کارهای مهم و اضطراری را انجام دادید؟ یا کارهای غیرمهم را انجام دادید و دیگر فرصت انجام کارهای مهم را ندارید؟

کارهای مهم – کارهایی که انجام دادن آنها مهم هستند
کارهای اضطراری – کارهایی که انجام آنها در زمان مشخصی ضرورت دارند

اگر نمیدانید چطور کارهای مهم و اضطراری را مدیریت کنید، همین الان خواندن این مقاله را در همینجا متوقف کنید و چند دقیقه زمان بگذارید و جعبه جادویی آیزهاور را همین الان بخوانید.

 

تکنیک شماره 9 – عضلاتکششی

چقدر به عضله هایتان اهمیت میدهید؟ فکر سالم(!) در بدن سالم…

با توجه به کارهای امروزه که اکثرا در پشت کامپیوتر و به صورت درجا و ثابت انجام میشوند، باعث میشود عضلات شما در بلند مدت کوفته، خسته و دردآور شوند.

کششی، یکی از تکنیک های فوق العاده ساده اما کاربردیست که افراد موفق از آن آگاهند و استفاده میکنند.
شما کافیست هر نیم ساعت یکبار، بدنتان را کش و قوس دهید و عضلات کمر، شانه، ران پا و مچ هایتان را منقبض منبسط کنید؛ اینکار خستگی پنهان بدن تان را برطرف میکند و اجازه میدهد ساعات بیشتری با سرزندگی کار کنید.

 

تکنیک شماره 10 –  زمان بلوکه شده

آیا میدانید چه کارهایی زمانگیر هستند و چطور آنها را به بعد موکول کنید؟ اگر نمیدانید این تکنیک حیاتی را حتما لازم دارید…

کارهای زمانگیر کارهایی مثلِ چک کردن جوک های شبکه های اجتماعی، چرخیدن و دیدن عکس های فیسبوک و اینستاگرام، چک کردن بی وقفه ایمیل ها، پاسخ دادن و احوال پرسی طولانی به تماس دوستانتان در طول مدت زمان کاری و … هستند.

این کارها نه مهم هستند، نه اضطراری !
تنها اثری که دارند، بیهوده مصرف کردن زمان تان هستند… آنها قاتل شماره 1 زمان مهم کاری و زندگی تان هستند.

برای اینکار، تکنیک جالبی وجود دارد، زمان بلوکه شده !
شما در طول روز، زمان مشخصی را به انجام کارهای غیرمهم مانند این کارهای زمانگیر اختصاص دهید و قبل و بعد از آن حتی 1 دقیقه هم وقت برای این کارها هدر ندهید.

استفاده از این تکنیک بدین صورت است که برای مثال شما 1 ساعت به چک کردن شبکه های اجتماعی و پاسخ ایمیل ها اختصاص میدهید، اما حق ندارید قبل و بعد از این زمان حتی 1دقیقه هم وقت صرف این کار کنید… در ضمن، مطمئن شوید اگر دوستتان پیام مهمی برای شما فرستاده، اگر به اندازه کافی مهم بود با شما تماس میگرفت، پس خیالتان بابت پیام های شبکه های اجتماعی راحت باشد.

در همین زمینه، توصیه میکنیم نوشته های زیر را حتما بخوانید :

 

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

    در مورد چک کردن شبکه های اجتماعی و وقت زیادی که براش میذاریم،کاملا موافقم.بعضی وقتا دیدن یه عکس توی اینستا از اتفاقی یا کسی که تاثیری توی زندگی امروزمون نداره،میتونه ساعتها وقت و تمرکز و فکر مارو درگیر خودش کنه،به این ماجراها ،اخبار و هم اضافه کنید.رسانه ها خبرهایی رو به ما میدن که خودشون انتخاب میکنن،و دنبال نتیجه ی خودشون هستن.

  2. کاربر سوخت جت hadi می‌گوید

    یه مقاله ی واقعا خوب با کلی نکته ی جالب و کاربردی

  3. کاربر سوخت جت rhad می‌گوید

    تکنیک شماره ی 10 واقعا عالی بود. چقدر این زمان ها رو ما هدر میدیم

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**