هدف نهایی زندگی تان را با پرسیدن این 10 سوال پیدا کنید

اگر هدف بزرگی در زندگی نداشته باشید...

 • اگر نمیدانید هدف زندگیتان چیست؟
 • اگر نمیدانید به کجا میخواهید برسید؟
 • اگر نمیدانید چرا الان اینجا، در این مرحله از زندگی هستید؟

کاملا طبیعی است… زیرا مکانیزم هدف جویی شما فعال شده و از شما تقاضای هدف میکند.
اکثر مردم بدون فعال شدن مکانیزم هدف جویی شان یک زندگی معمولی، متوسط و بی روح را زندگی میکنند تا بمیرند. اما شما فرق دارید.

هر انسانی ،در ذهن اش مکانیزمی وجود دارد که ناخودآگاه او را به سمت اهدافش هدایت کند.
افرادی که در زندگی احساس سردرگمی میکنند، دقیقا به علت نداشتن هدف مشخص است و یا مثلا اگر فردی به هدفی که خواسته ،دست پیدا میکند،با اینکه به چیزی که خواسته رسیده، در کمال تعجب بی انگیزه میشود، مایوس میشود.

زیرا به هدفی که خواسته رسیده، حال ذهنش هیچ هدف دیگری را در او پیدا نمیکند.

اما خبر خوب اینکه اگر در زندگی سردرگم شدید، شانس این را دارید که به اهداف بزرگی که در ذهن دارید دست پیدا کنید.
برای این منظور میتوانید به همین روال زندگیتان را ادامه دهید تا کم کم هدف تان را پیدا کنید. اما اگر نمیخواهید منتظر بمانید، در این مقاله 10 سوال مهم را میخوانید، که جواب آنها دقیقا به شما کمک میکند به هدف اصلی زندگی تان پی ببرید.


هدف نهایی زندگی تان را با این سوالات پیدا کنید

 

 1. آیا کاری را که دوست دارم انجام میدهم؟
  شاید جواب این سوال کیفیت کل زندگیتان را مشخص کند. آیا خانواده تان را دوست دارید؟ دوستان؟ کار؟ تفریحاتتان چطور؟ گذران وقتتان را چی؟ اگر کاری را که دوست ندارید، اما انجام میدهید، احتمالا راه اشتباهی را پیش گرفتید… بهتر است تغییرش دهید. همین الان !

 

 1. آیا افرادی که اطرافم هستند، برایم اهمیت دارند؟
  یکی از مهمترین کلیدهای پیدا کردن هدف نهایی زندگی، افرادی هستند که در زندگی شما وجود دارند. خانواده، دوستان، همکاران ،حتی مشتریانتان ! اما اگر این افراد در زندگیتان وجود دارد، اما برای شما بودن یا نبودن آنها اهمیتی ندارد، ممکن است به هدف نهایی تان ضرر بزند.
  زیرا این افراد دقیقا میتوانند نقش سوخت مکانیزم هدف جویی شما را تهیه کنند : انگیزه

 

 1. از جایی که هستم راضی ام؟
  به تمام جنبه های زندگیتان توجه کنید. آیا با کارهایی که کردید خوشحال هستید؟
  آیا در مسیری از زندگی حرکت میکنید که میخواهید؟ اگر نه، چه کاری برای تغییر مسیر میتوانید انجام دهید؟ مقایسه زندگی خودمان با دیگران بد نیست، بعضا رقابت مثبتی را ایجاد میکند اما اگر داشته هایمان را با داشته های دیگران مقایسه کنیم ممکن است از نظر روحی ضرر زیادی ببینیم…
  بهترین مقایسه و اندازه گیری خوشبختی این است : آیا کاری را انجام میدهیم که میخواهیم و در مسیری حرکت میکنیم که از ماجراجویی در آن مسیر لذت میبریم؟

 

 1. آیا میتوانم بیشتر تلاش کنم؟
  همیشه جای تلاش بیشتر وجود دارد. هیچ سقفی برای تلاش در مسیر موفقیت وجود ندارد. یکی از بهترین راه های پیدا کردن هدف نهایی زندگی تان، حل مشکلی است که از آن رنج میبرید. برای مثال ،در گروه، سازمان، جامعه ای که هستید، تغییر چه چیزی میتواند شما را شاد کند؟ آنرا پیدا کنید، وارد گروهی شوید که در حل آن مشکل فعالیت میکنند و شروع به فعالیت برای حل مشکلی کنید که حل شدن آن باعث خوشحال شدن تان میشود.

 

آلوین تافلر آینده پژوه و نویسنده شوک آینده
آلوین تافلر آینده پژوه و نویسنده شوک آینده

 

 1. آیا احساس رضایت میکنم؟
  اکثرمان رضایت از زندگی را وابسته به کار، یا مادیاتی که داریم، میدانیم. اگر کارمان را دوست نداریم، از زندگی راضی نیستیم… اگر خانه لوکس، ماشین گران قیمت، درآمد بالا و … نداریم، احساس میکنیم شکست خورده ایم.
  اما این ها معیار صحیحی برای سنجش رضایت نیستند. بهتر است واقعی تر به زندگیمان نگاه کنیم و با توجه به ملاک های خودمان موفقیت یا شکست زندگی خودمان را بسنجیم و یا از اینجا ۲۰ نشانه ای که خبر از موفقیت تان میدهند اما شما نمیدانید را بخوانید.

 

 1. چطور میخواهم در خاطر دیگران بمانم؟
  دوست دارید دیگران چه چیزی از شما برای همیشه بعد از شما به خاطر داشته باشند؟ چه چیزی میخواهید در این جهان تغییر دهید تا نام تان جاودانه شود؟ شاید فکر کنید آنقدر فرد مهمی نیستید که تغییری در این جهان شکل دهید، اما مهم نیست، فقط تصور کنید. تصور کردن کلید حل بسیاری از مسائل است.

 

 1. چه چیزی خوشحالم میکند؟
  اگر نمیدانید چه چیزی شما را خوشحال میکند، اشکالی ندارد… در عوض برای شروع از خودتان بپرسید : چه چیزی شما را ناراحت میکند؟ اذیت میکند؟ دوست ندارید؟ سپس برای اقدام شروع کنید درست در جهت عکس حرکت کنید و بدنبال کارهایی بروید که شما را خوشحال میکند.

 

 1. امروزم را چطور می بینم؟
  هنگام بیدار شدن در صبح، چطور زندگی تان را شروع میکنید؟ دید شما نسبت به امروز، رابطه مستقیمی با دید شما نسبت به زندگی تان دارد. اگر روزتان را با افکار منفی شروع کنید، ناخودآگاه افکار مثبت دفع میشوند.
  دیدگاهتان را نسبت به روزهایتان تغییر دهید، مثبت شروع کنید. برای مثال هنگام صبح، تا ظهر به خود تلقین کنید امروز اتفاق خوبی برای خواهد افتاد… شاید تعجب کنید دقیقا اتفاق خوبی برایتان رخ خواهد داد

 

 1. آیا فرد موثری هستم؟
  همیشه میتوانید برای این دنیا فردی موثر باشید. اما اینکه چه کاری میخواهید انجام دهید، داستان دیگریست.
  قرار نیست فردی باشید که فقر از این دنیا ناپدید میکند و یا مربی زندگی باشید که زندگی دیگران را متحول کنید. شما با یک درخت کاشتن هم میتوانید فرد موثری باشید. با یک لبخند زدن هم میتوانید روز یک نفر را بسازید. با محبت کردن هم میتواند قلب کسی را به دست آورید.

 

 1. منتظر چی هستم؟
  خب… منتظر چی هستید؟ شروع کنید

 

در همین زمینه، مطالب زیر را حتما بخوانید :

 

برای عضویت در باشگاه فکرسازی بر روی همین بنر کلیک کنید

46 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت م می‌گوید

  منم هیچ هدفی تو زندگی ندارم فقط شب رو به روز و روز رو به شب میرسونم . هیچ چیز و هیچکس خوشحالم نمیکنه . از ادمهای دوروبرم هیچ انگیزه ای نمیگیرم . بیشتر ازشون انرژی منفی میگیرم خسته شدم از بیکاری. هیچوقت کار نکردم هیچوقت سراغ چیزهایی که دوست داشتم نرفتم اصلا نمیدونم چی دوست دارم

 2. کاربر سوخت جت از می‌گوید

  اگه جواب این سوالارو میدونستم خوب بود. مشکل اینجاست که حتا جواب سوالارو نمیدونم

  1. کاربر سوخت جت جت می‌گوید

   جواب همه سوالات در درون خود ماست کافیه عمیقتر به خودمون نگاه کنیم

 3. کاربر سوخت جت ثر می‌گوید

  دوست دارم خودم مسیر زندگیو انتخاب کنم تا الان حس میکنم این شرایط بودن که من رو کنترل میکردن اما میخوام من کسی باشم که شرایطو کنترل میکنم
  مثل یه سنگریزه ام که فکر میکنه رود ی که توش حرکت میکنه مسیرشه
  غافل از اینکه رود اونو وادار به حرکت میکنه

 4. کاربر سوخت جت بی می‌گوید

  سلام
  امیدوارم همه به خواسته هاوآرزوهاشون برسن به امید خدا وهیچ کسی به چه کنم چه کنم نیافته وباآرزوی موفقیت درزندگی برای همه

 5. کاربر سوخت جت در می‌گوید

  همهچیز در مغز ادمه
  بنده بهش رسیدم
  و مدیریت فردی رو تدریس میکنم و خدارو شاکر هستم…

 6. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

  فیلم جنگجوی درون رو ببینین همتون

 7. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  سخته برام تاوقتی میخونی حالت خوب میشه میگی اره میتونم!! اما بعدش بازم هیچ.. میشی همون ادم بی عتماد بنفس ک فک میکنه بدرد هیچی نمیخوره.

 8. کاربر سوخت جت لی می‌گوید

  سلام
  من اهدافی دارم ولی درموردشان شک دارم که آیا این اهداف دقیقا من را خوشحال می کنند یا نه ؟
  چرا اصلا من باید به اونجا برسم ؟ برسم که چی بشه ؟

 9. کاربر سوخت جت Ali می‌گوید

  همتون باهم بشینین گریه کنین شاید از زمین براتون هدف سبز شد… کار خاصی لازم نیست بکنین با توجه به علایق کودکی تون و تاوان هایی که میتونین در راه هدفتون بپردازین(از دست دادن دوستان، جداشدن از خانواده و…) یه هدف انتخاب کنین و یادتون باشه که شما کسی نمیشین که آرزوشو دارین… شما همون کسی میشین که لیاقتشو دارین…
  میگن درست در لحظه ی مرگ هر فردی دو شخص جلوش ظاهر میشه. اولی شخصی هست که فرد در حال هست . و دومی شخصی هست که میتونست باشه

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   فیلم جنگجوی درون رو لطفا همه ببینین….کی گفته دقیقا اینو….
   از زمره ی رفتگان این راه دراز باز امده ای کو که به ما گوید راز…

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**