10 قانون طلایی که مایکل فلپس، شناگر برنده‌ی 23 مدال المپیک از مربی‌اش آموخت

همه ما مایکل فلپس شناگر افسانه‌ای است که در دوران حرفه‌ای خود 82 مدال کسب کره و کسی که در طی سه دوره بازهای المپیک 23 مدال المپیک دریافت نمود است را میشناسیم.

او همچنین ۱۹ طلای المپیک دارد و در دنیای المپیک حرف اول را می‌زند.

چه چیزی از یک انسان یک اسطوره می‌سازد؟
آیا هر کسی به تنهایی می‌تواند به موفقیت‌های بزرگ برسد؟
بزرگترین قوانین یکی از قهارترین ورزشکاران تاریخ چه می‌تواند باشد؟

جالب است بدانید که مربی مایکل در کتابی که در سال 2016 منتشر شد راهکارهای موفقیت مایکل را به عنوان 10 کلید طلایی بیان می‌کند در اینجا این ده قانون طلایی را به شکل مختصر معرفی کرده‌ایم.

 

 

قانون طلایی – بینش داشته باشید

با چشم اندازهای جانبی خود، به دنبال راهکارهای باشید که شما را به موفقیت نزدیک‌تر می‌کند، به دنبال فکرهای خلاقانه باشد، حتی اگر تصورات فانتزی دارید اما همیشه رؤیا پردازی کنید و در کنار آن به دنبال راهکارهای باشید که شما را در مسیر موفقیت راهنمایی می‌کند.

قانون طلایی 2نگرش درست یعنی همه چیز

نسبت به آنچه در ذهن دارید با نگرش درست برخورد کنید و همواره به رویاهای خود با دید مثبت و انرژی بالا فکر کنید.

هرگز اجازه ندهید افکار منفی، یا شک و تردید در ذهن شما راه‌یاید.

[bs-quote quote=”ما به دنبال هیچ مدالی نبودیم، فقط می‌خواستیم بهترین عملکردمان را داشته باشیم.” style=”style-2″ align=”center” color=”#4f4f4f” author_name=”باب بومن” author_job=”مربی افسانه‌ای مایکل فیلیپس” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2019/07/باب-بومن.jpg”][/bs-quote]

قانون طلایی 3بدون ریسک کردن سرجایتان می‌مانید

در این کتاب آمده است که خطر، سوخت مورد نیاز برای رسیدن به اهداف است، هرکجا بخواهید بروید یا هر هدفی داشته باشید؛ بنابراین با کمی خطر کردن خود را به چالش بکشید تا بتوانید به سمت رویاهای خود حرکت کنید.

 

قانون طلایی 4 – از قبل یک نقشه داشته باشید

دنیای خود را بسازید، برای اهداف خود استراتژی داشته باشید، طرح و برنامه ریزی کنید، در این صورت شما مانند کسی هستید که نقشه راه را در دست دارید و طبق آن پیش می‌روید بنابراین به سرعت به مقصد خواهید رسید.

 

قانون طلایی 5برنامه‌ریزی روزانه، کاری‌ست که فقط بزرگان انجام می‌دهند

یکی از ویژگی‌های افراد موفق داشتن برنامه دقیق روزانه است. این افراد در ابتدای هر هفته برای روزهای هفته برنامه ریزی می‌کنند و کارهای خود را در طول روز بنا به برنامه‌ای که دارند انجام می‌دهند، داشتن برنامه صحیح به مرور جز برنامه‌های روزانه شما می‌شود و در شما منجر به ایجاد عادت می‌شود. داشتن عادات خوب یکی از کلیدهای رسیدن به موفقیت است.

 

قانون طلایی 6 – به تنهایی از پسش برنمی‌آیید!

برای موفق شدن باید مجموعه‌ای از مربی‌های حرفه‌ای را در کنار خود داشته باشید، شاید شما فکر کنید، این کار تنها برای ورزشکاران حرفه‌ای مؤثر است در صورتی که برای موفق شدن در هر کار و هر زمینه‌ای بهتر است با افراد متخصص همکاری کنید و مدام در کار خود با آ‌نها مشورت نمایید.

در این مقاله بخوانید: یک تیم موفق باید چه ویژگی داشته باشد تا غیرممکن‌ها را ممکن کند؟

 

قانون طلایی 7 انگیزه‌تان را تا آخر حفظ کنید

برای رسیدن به هدفی که دارید، باید از یک انگیزه‌های بالا برخوردار شوید و انگیزه‌ای خود را در تمام مدت حفظ نمایید. در صورتی که با کمبود انگیزه مواجه می‌شوید، پیاده روی کنید، به یک جشن بروید و روحیه خود را تقویت نمایید.

در این مقاله بخوانید: مشکل از دست دادن انگیزه را با سه استراتژی برای همیشه رفع کنید

[bs-quote quote=”کم کم جلو رفتن و پیشرفت کردن در اهداف‌تان به صورت روزانه نتیجه‌اش برتری خواهد بود و اینگونه نقشه‌تان را با چشم‌اندازتان همسان می‌کند” style=”style-2″ align=”center” color=”#4f4f4f” author_name=”باب بومن” author_job=”مربی افسانه‌ای مایکل فیلیپس” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2019/07/باب-بومن.jpg”][/bs-quote]

 

قانون طلایی 8از تهدیدات به عنوان مزیت استفاده کنید

اجازه ندهید یک شکست شما را از رسیدن به موفقیت باز دارد، بهتر است، شکستها را به فرصت تبدیل کنید، اگر موضوعی شما را ناراحت می‌کند، از آن به عنوان فرصت ایده‌آل برای تهدید و فرار در موقعیتی که دارید استفاده کنید.

قانون طلایی 9با اطمینان قدم بردارید

برای رسیدن به هر هدفی که دارید، ابتدا اعتماد به نفس خود را بالا ببرید، سپس با اطمینان به سمت هدف خود گام بردارید، در تمام طول مسیر برای رسیدن به موفقیت وظیفه دارید بر روی اهداف خود متمرکز بمانید. توجه داشته باشید متمرکز ماندن بر روی هدفی که دارید یکی از وظایف مهم شما در رسیدن به موفقیت است. پس تا رسیدن به هدف خود باید بر روی نتیجه نهایی متمرکز باشید.

در این مقاله بخوانید: چطور مانند یک عقاب تمرکزمان را بر روی اهداف‌ قفل کنیم تا آنها را بدست آوریم ؟

 

قانون طلایی 10بعد از رسیدن به موفقیت جشن بگیرید

جشنها نشان دهنده‌ای رشد و موفقیت شما هستند، بنابراین زمانی که به اهداف خود رسیدید، حتماً یک جشن برگزار کنید تا نتیجه نهایی را به همه اعلام نمایید. جشن یک استراتژی عالی برای رسیدن به موفقیت است، توجه داشته باشید جشن به منزله پایان مسیر نیست، بلکه منظور رسیدن به هدف و کسب انرژی بیشتر برای رسیدن به اهداف بزرگتر است.

حالا شما به ما بگویید که کدام یک از این قوانین را شما در زندگی‌ و یا کارتان پیدا می‌کنید و چگونه؟
همین پایین برایمان بنویسید.

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

    سلام عباس هستم از بندرعباس….به نظر من بین فهمیدن و عمل کردن خیلی فاصله وجود داره…و هر کس این فاصله رو از بین ببره موفقه

  2. کاربر سوخت جت تی می‌گوید

    با درود فراوان
    مایکل فلپس صاحب 28 مدال المپیک هست که 23تای اون طلا هستش که در حقیقت میشه گفت که پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک هم هست

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**