4 ویژگی افراد موفق که در هیچ کتابی به آن‌ها اشاره نشده است

4 ویژگی افراد موفق اگر فکر می‌کنید همه چیز در مورد موفقیت در سخت‌کوشی خلاصه می‌شود به شدت اشتباه می‌کنید.


مهم‌ترین ویژگی‌هایی که افراد موفق دارند نه در ظاهر کارهایشان بلکه در بطن وجودشان قرار دارد.

همه‌ی ما داستان‌های زیاد و کتاب‌های بسیاری در مورد افراد موفق و ویژگی‌های آن‌ها مطالعه کرده‌ایم، افرادی که مدام موفقیت را به سمت خود جذب می‌کنند و همیشه در هر شرایطی که در دنیا وجود داشته باشد، یک قدم جلوتر هستند. اما چیزهایی هست با اینکه نقشی حیاتی در موفقیت این افراد دارند اماکمتر کتابی به صورت مستقیم به آن‌ها اشاره می‌کند.

 

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که افراد موفق دارند
نه در ظاهر کارهایشان بلکه در بطن وجودشان قرار دارد.

اینطور نیست که آن‌ها موفق زاده شده‌اند.
اینطور نیست که شما چون در حال حاضر موفق نیستید نمی‌توانید هرگز مثل آن‌ها باشید. بلکه آنها اصولی را رعایت کردند که در این مقاله با 4 ویژگی افراد موفق کاملا آشنا خواهیم شد.
همانطور که می‌دانید موفقیت یک امر کاملاً اکتسابی است. حتی اگر فردی در یک خانواده‌ی ثروتمند به دنیا آمده باشد و ارثی گرانبها به او رسیده باشد در صورتی که نتواند مدیریت خوبی داشته باشد، یک شبه خود و تمام پول‌های خود را به ورطه‌ی نابودی می‌سپارد.

اما چه ویژگی‌ در افراد موفق با روحیه‌ی بالا وجود دارد که آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند؟ چگونه؟

4 ویژگی افراد موفق – که در هیچ کتابی نیست

1– تغییر واکنش‌های خود نسبت به ناملایمات در زندگی

ناملایمات و ناخوشی در زندگی همه‌ی افراد وجود دارد. هیچ دلیلی وجود ندارد که موفق‌ترین‌ها و ثروتمندترین افراد همیشه بر روی جاده‌ای راه می‌روند که جز خوشی و ملایمات چیزی را در سر راه خود نمی‌بینند. خیر. آن‌ها هم مثل بقیه‌ی مردم در هر جامعه‌ای دچار ناراحتی و ناملایمات می‌شوند. اما فرقی که با بقیه‌ی افراد دارند در این است که آن‌ها کنترل کاملی بر روی خود دارند.

این میزان و درجه از کنترل به آنها کمک می‌کند تا در مواقعی که اتفاق ناخوشایند رخ داد با واکنش‌های تند، اشتباه و بروز بیش از حد احساسات از خود، وضعیت را بدتر نکنند.

آن‌ها بر روی خود کار کرده‌اند که بیش از حد تأسف نخوردند چرا که بروز احساسات بیش از حد و مقدار پایین اما مداوم از احساسات منفی می‌تواند باعث وخامت اوضاع و مانعی بزرگ در پشت سر گذاشتن آن رخداد ناخوشایند ‌شود.

می‌خواید شما هم این مهارت را یاد بگیرید این مقاله را بخوانید: پنج روش فوق‌ویژه‌ی سامورایی‌ها برای کنترل زندگی فقط با کنترل احساسات

2– تغییر مسیر تمرکز از روی احساسات دیگران به سمت احساسات خود

چند مرتبه به این امر دقت کرده‌اید که چقدر بر روی احساسات دیگران تمرکز می‌کنید و همیشه به دنبال این هستید که احساسات دیگران در وضعیت خوبی باشد. این امر خوب است. اما نباید همیشه اتفاق بی‌افتد.

اگر شما از احساسات ارزشمند خود صرف نظر کنید
و همیشه مراقب احساسات دیگران باشید،
همین دیگران ارزش شما را پایین آورده
و روی شما در جهت خواسته‌ی خودشان کنترل کاملی پیدا می‌کنند.

4 ویژگی افراد موفق: اینطور به مسئله نگاه کنید، اگر اجازه دهید دیگران به شما رفتاری را دیکته کنند، خود را در معرض کنترل شدن توسط آن‌ها قرار می‌دهید. این احساس اصلاً خوشایند نیست که همیشه تحت کنترل کسی باشید و مطمئناً نمی‌خواهید که اینگونه باشد.

افراد موفق چه می‌کنند؟ افراد موفق این بازی را یک بار برای همیشه تمام کرده‌اند. آنها دست از خشنود کردن دائمی دیگران برداشته‌اند. هر کسی هر احساسی دارد، این را به خودتان بگویید مسئولش شما نیستید.

اگر کسی از شما درخواستی می‌کند و به هر دلیلی شما آن را نمی‌پذیرید و فرد ناراحت می‌شود، ناراحتی وی به شما هیچ ارتباطی ندارد. یادتان باشد افراد موفق وقتی به کسی «نه» می‌گویند به خود تکرار می‌کنند، در صورتی که فرد ناراحت شده، مسئولیتش با من نیست، من مسئول خوشحال کردن دیگران به خاطر خواسته‌های آن‎ها نیستم. آن‌ها باید خودشان کارشان را انجام دهند، آن‌ها باید خودشان مشکلات مسئولیت‌های خود را بر عهده بگیرند. شما هیچ وظیفه‌ای در قبال درخواست‌های بی‌جا و یا باجای دیگران ندارید.

این کار را با خودخواهی اشتباه نگیرید. هم ردیف با خساست قرار ندهید. شما یک انسان هستید و اختیار کامل تمام کارهایی را که انجام می‌دهید را دارید. یادتان باشد همیشه به ما می‌گویند با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند و مراقبت و توجه به خود کاملاً طبیعی است. توصیه می‌کنم اگر از این مشکل رنج می‌برید مقاله‌ی چطور به خودمان بیشتر از همه اهمیت بدهیم را بخوانید.

3– تقویت روحیه‌ی تغییرپذیری:

تغییر کردن اتفاق مهمی در زندگی هر فردی است. همه‌ی افراد خواهان و پذیرای تغییرات نیستند. تغییرات می‌تواند ریتم زندگی هر کسی را تغییر دهد. تغییر کردن مساوی است با ریسک پذیری. افراد موفق به سمت تغییرات می‌روند، این در حالی است که ممکن است خیلی از افراد خواهان ثبات در زندگی باشند. بسیاری از افراد از تغییر فرار می‌کنند زیرا می‌ترسند که اشتباه کنند چرا که قبلاً به خاطر یک تغییر متحمل اشتباه و زیان شده‌اند.

دست بالا گرفتن ریسک موجود در هر تغییری، تصمیم گرفتن را مختل می‌کند. شما نیز اگر می‌خواهید در هر زمینه از زندگی خود تغییر ایجاد کنید بعد از برآورد تمام شرایط یا به قول معروف بالا و پایین کردن اوضاع و شرایط، بدون خراب کردن پل‌های پشت سر، به سمت تغییرات روید که در صورت شکست، باز هم بتوانید از اول شروع کنید چرا که پل‌های پشت سر خود را خراب نکرده‌اید.

تحلیل درست یک موقعیت می‌تواند ترس را از بین ببرد و شما را یک قدم به رویاهایتان نزدیک‌تر کند.

بسیاری از مردم هم با تمرکز بیش از حد روی اشتباهات خود، جلوی پیشرفت را می‌گیرند. ما اغلب به جای انجام کارهای جدید، روی اشتباهات گذشته تمرکز می‌کنیم. اما اگر می‌خواهید پیشرفت کنید. باید خود را بابت اشتباهات گذشته  ببخشید و نگران تکرار دوباره‌ی آن‌ها در آینده نباشید.

4– عادت مثبت صبر و پایداری در تصمیم و اراده- 4 ویژگی افراد موفق:

از دید کودکان، دروغ گفتن مزایایی دارد. اگر به اشتباه خود اعتراف نکنید، از تمسخر هم کلاسی‌ها یا سرزنش والدین در امام می‌مانید.

اما متأسفانه اغلب ما این نگرش را در بزرگسالی هم داریم. وقتی از رو به رو شدن با عواقب کارهای خود پرهیز می‌کنیم، در واقع فرصت یادگیری از اشتباهاتمان را از دست می‌دهیم.(یکی از نکته های از 4 ویژگی افراد موفق)

در نتیجه، بارها و بارها یک اشتباه را تکرار می‌کنیم.

فکر می‌کنید سرنا ویلیامز، ستاره‌ی تنیس به محض شکست در یک مسابقه به استعداد خود در ورزش شک کرده و تسلیم می‌شود؟ مسلماً نه. ثبات قدم و سرسختی در مواجهه با شکست‌ها است که قهرمانان را از بقیه جدا می‌کند.

و البته شکست قطعاً تنها مانعی که در مسیر موفقیت با آن رو به رو می‌شوید نیست.
بسیاری از مردم حتی وقتی به سرعت به نتیجه‌ی مورد نظر نمی‌رسند هم تسلیم می‌شوند.

دنیای مدرن ما را تشویق می‌کند به دنبال قدردانی فوری و نتایج سریع باشیم. اما گاهی اوقات دستیابی به اهداف ساده نیست و باید برای مسیری طولانی آماده شوید و از زمان و انرژی خود هوشمندانه استفاده کنید تا به موفقیت دست یابید. چطور در یک مسیر طولانی دوام بیاورید؟ از تکنیکی که در این مقاله می‌گوییم استفاده کنید

برای تقویت خود از نظر روحی، باید افکار، رفتار و احساسات خود را بهتر بشناسید. با کنترل عواطف و کاهش احساسات می‌توانید ذهنیت خود را تغییر داده و تصمیماتی بگیرید که حس رضایت بیشتری در پی دارند. با کمک 4 ویژگی افراد موفق، می‌توانید شما هم قدم‌های استوارتر به سمت آرمان‌های خود بردارید.


در همین زمینه مقاله‌های بیشتری بخوانید:

این ۷ استراتژی خلاصه‌ی همه‌ی موفقیت های دنیاست

چطور یک نقشه راه برای موفقیت در زندگی طراحی کنید؟

روش‌های کاربردی غلبه بر ترس و ساختن زندگی رویایی 

17 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت اد می‌گوید

  بسیار تاثیرگذار و موثر از نظر تکنیکی.متشکرم از عوامل تهیه

 2. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  ثبات قدم و سرسختی در مواجهه با شکست‌ها است که قهرمانان را از بقیه جدا می‌کند…
  قانون ماندگاری و درست سخت کوشی:
  قانون اول: توی صف باید قرار بگیری
  قانون دوم: باید تو صف بمووونی
  تفاوت های کوچک در توانایی، باعث تفاوت های بزرگ در نتیجه میشود.
  خانم فراهانی ممنون باید مطالب مفید و انگیزشی

 3. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  سلام وعرض ادب.من از دنبال كنندگان سايت شما هستم.با خواندن متن هاي شما روحيه ام بهتر ميشود.

 4. کاربر سوخت جت hter می‌گوید

  بسیار زیبا و کار امد بود واقعا ممنون

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   خواهش میکنم. خوشحالم مفید واقع شد.

 5. کاربر سوخت جت aeli می‌گوید

  سپاس بابت این مقاله خانم فراهانی

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   خواهش میکنم.

 6. کاربر سوخت جت N+KH می‌گوید

  تشکر و دست مریزاد……

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   ممنون لطف دارید.

 7. کاربر سوخت جت nima می‌گوید

  بسیار عالی

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   سپاس

 8. کاربر سوخت جت ام می‌گوید

  مرسی مفید بود همشون دارم ولی …تو این مملکت راه و روش فرق داره

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   خوشحالم که مفید واقع شد.

 9. کاربر سوخت جت oozi می‌گوید

  بابت این مقاله خوب تشکر میکنم

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   خواهش میکنم.ممنون وقت گذاشتید و مطالعه کردید.

 10. کاربر سوخت جت shah می‌گوید

  بسیار آموزنده و عالی. تشکر

  1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

   خواهش میکنم. سپاس از شما

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**