چطور قبل از 30 سالگی رویاهایتان را یکی پس از دیگری فتح کنید؟ (5 درس جاودانه از اسکندر کبیر)

اگر واقعا سرعت و قاطعیت در بدست آوردن اهدافتان برایتان مهم است؛
بهترین الگویی که میتوانید برای خودتان انتخاب کنید، کسی نیست جزء –  اسکندر کبیر (Alexander The Great)  مردی که تواسنت از کشوری کوچک، بزرگترین کشورهای دنیا را فتح کند (از جمله ایران…)

مهم نیست در حال راه اندازی کسب و کارتان ، یا دو برابر کردن درآمدتان و یا اصلا بدست آوردن توجه رئیس تان هستید، چیزی که مهم است این است که شما در حال ساخت یک امپراطوری، یا فتحِ هدفی هستید و در این راه نیاز به راهنمایی قدرتمند دارید.

و هیچکس بهتر از اسکندر کبیر نمیتواند در این راه شما را راهنمایی کند و آموزش دهد چطور آنچه را در ذهن دارید، در دنیای واقعی فتح کنید و بدست آورید. میدانید چرا؟
او در سال 356 ق م در شهر پلا بدنیا آمد و تا 16 سالگی تحت تعلیم ارسطو (فیلسوف بزرگ یونان باستان) قرار گرفت.

مهم ترین نکته در زندگی اسکندر، نظم فکری و طرزفکر او که حاصل تعلیمات ارسطو بود است که توانست کمک کند اسکندر مقدونی قبل از سن 30 سالگی یکی از بزرگترین امپراتوری های دنیای باستان را شکل دهد !

چطور چنین چیزی ممکن است؟ او حتی یک بار هم در جنگ شکست نخورد !
اسکندر مقدونی به عنوان یکی از موفق ترین فرماندهان نظامی در سرتاسر تاریخ یاد میشود که حتی آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی هم از نظم و شیوه ستون بندی نظامی او در جنگ هایش استفاده میکرد.

آیا او نیرویی مافوق بشر داشت؟
و یا تنها از طرزفکری برخوردار بود که او را همواره به سمت موفقیت های بیشتر پیش می برد؟

اسکند کبیر پوستر

با توجه به تحقیقات انجام شده هیچ مورد فوق طبیعی در رفتار و زندگی اسکندر کبیر مشاهده نشده، بنابراین تنها دلیلی که توانست او را به یک ابرقدرت و یک فاتح جوان تبدیل کند چیزی جز طرزفکری قدرتمند و اصولی نبود.

این طرزفکر قدرتمند چیست؟ آنچه تا کنون کشف کرده اند، 5 طرزفکر شاخص و موفقیت آمیز که ریشه در آموزه های بزرگترین مغز متفکر قبل از میلاد مسیح دارد (ارسطو)

در این مقاله میخواهیم به این 5 درس موفقیتِ جوان ترین نظامی و کشورگشای دنیا بپردازیم و یاد بگیریم چطور به کمک این 5 طرزفکر قدرتمند بتوانیم 80% اهدافمان را در زندگی قبل از 30 سالگی بدست آوریم.

این 5 طرزفکر و درس موفقیت محدود به دوره قبل از 30 سالگی نمیشود.
شما میتوانید به کمک آن اهدافی بزرگتر در هر مرحله زندگی تان نیز بدست آورید. کافیست از انها آگاهی داشته باشید و یادبگیری چطور از ان استفاده کنید.

آماده فتح رویاهایتان هستید؟ بعد از این مقاله سفرِ فتح اهدافتان شروع خواهد شد…

 1. ارزش دادنی نیست، باید بدستش آورید.
  نه تنها اسکند کبیر، بلکه رهبران بزرگ تاریخ نیز ارزشی بیش از انچه به آنها داده شده بود را بدست آوردند.

برای مثال؛
زمانی که ژولیوس سزار جوان توسط دزدان دریایی ربوده شد و از دوستان و نزدیکان او  25 سکه برای آزادی او درخواست شد، ژولیوس جوان رو به دزدان دریایی خندید و پیشنهادِ 50 سکه را به آنها داد… با اینکه اقدامی دیوانه وار به نظر می آید اما همینطور هم شد !
دزدان دریایی 50 سکه دریافت کردند و پس از آزاد سازی ژولیوس سزار او سلاحی که از قبل پنهان کرده بود را جهت استفاده نابودی دزدان دریایی به کار بست و تمام سکه ها را پس گرفت.
او نه تنها دزدان دریایی را کُشت بلکه تمام روم را از شرّ تهدیدِ دریایی خلاص کرد.

خوشبختانه در دنیای امروز نیاز نیست شما دزدان دریایی را بکشید تا ثابت کنید ارزش شما بیش از آنچه که دیگران فکر میکنند است… اما موضوعِ ارزش هم در تاریخ و هم امروز همچنان مطرح است.

اکثر مردم ارزش واقعی خودشان را بر اساس درآمدشان، داراییشان، تعداد مشتریشان و تمام آنچه در ظاهر قابل رویت است برابر میدانند. این خلاف طرزفکر قدرتمند شماره 1 است !

حقیقت محض این است که ارزش شما را ، خودتان تعیین میکنید (و نباید اجازه بدید هیچ چیز و هیچ کس دیگری ارزش شما را تعیین کند) اگر فکر میکنید ارزش شما زیاد است، همینطور هم است (و برعکس !)

بنابراین اجازه ندید مشتری کم، درآمد کم و … بخواهند ارزش شما را پایین بیاورند؛ اگر پول بیشتر، درآمد بیشتر ، مشتری بیشتری، روابط بیشتر و زندگی بهتری میخواهید بروید بیرون و دزدان دریایی را بُکشید.
نشستن و ناامید شدن و دعا کردن برای بهبود اوضاع کار رهبران بزرگ نبوده و نیست.

به همه باید نشان دهید ارزش شما چقدر است، ارزش واقعی تان را بدست آورید.

عضویت و مشاهده کاملورود برای اعضا

 

 

23 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت خا می‌گوید

  اسکندر بزرگ مرد تاریخ است روحش شاد

 2. کاربر سوخت جت ام می‌گوید

  موفقیت دست یافتنی نیست تا وقتی به جای آموختن ودرک جان مطلب، با تعصب به موضوع نگاه می کنیم.
  شما مطلب را بگیر مهم نیست او اسکندر بود یا محمد

 3. کاربر سوخت جت .ص. می‌گوید

  سایت خوبی دارید ، ممنون از مطالب ارزنده شما چند مطلب لازم به ذکر است :

  1- بنابه نظر قاطع تمامی اشخاص مطلع و خواننده کتب و همیچنین افرادی که بالا نظر داده اند ، لقب کبیر برازنده اسکندر نیست و همان اسکندر مقدونی کفایت دارد ، چراکه قائم مقام فراهانی با آن شخصیت بینظیر ، امیر کبیر است و اسکندر را هم بگوییم کبیر به همه ارزش های انسانی انسانهای بزرگی مانند او کم لطفی ، حتی کلمه کبیر را کوچک کرده ایم .

  2-تاریخ و بسیاری از انسان ها نکات خوبی برای درس گرفتن در زندگی داشته اند از جمله اسکندر ، خود ژولیوس سزار ،آبراهم لینکن وحتی هیتلر و …. اما بدانیم اطلاق صفت به اشخاص خود مراتب خاصی دارد پس مراقب باشیم،

  3- همه ما مطالب زیادی در اینترنت و سایت های خوبی همچون ceo ما حتی اگر مواردی که درباره کسب قدرت توسط ماکیاولی عنوان شده را بخوانیم نکاتی را می بینیم در رابطه با قدرت که راهنما است ولی درستی راه قضاوت شما را می طلبد ، پس خواندن مطالب دیدگاهی هوشمندانه لازم دارد.

  3- سایت خوب شما لازم است برای بهتر بودن در ارائه مطالب و اثر گذاری بهتر ، به گونه ای باشد که حتی نتوان یک ایراد در آن پیدا نمود،‌ پس قبل از ارائه به افراد کثیری که می بینند ، حتما مروری بر مطلب داشته باشید. برایتان آرزوی موفقیت دارم.

 4. کاربر سوخت جت نه می‌گوید

  سلام…باتوجه به اینکه اسکندر مقدونی به حمله های متعددش به ایران مخصوصا تخت جمشید و ویرانگری هاش معروفه ،دیگه نمیشه بهش گفت کبیر ولی اقداماتش اون هم تصاحب اکثر مناطق جهان میتونیم بهش بگیم قدرتمند..امیدوارم البته..دلخوری برای دوستان پیش نیاد.

 5. کاربر سوخت جت A می‌گوید

  سلام
  به عنوان یک ایرانی مناسب نیست که لقب کبیر رو برای اسکندر به کار ببریم.
  در ایران باستان او را اسکندر گجسته (ملعون) می نامیدند، او به طرز وحشیانه ای ایرانیان را به خاک و خون کشید و هدف او صرفا کشورگشایی نبود بلکه ویران کردن ایران و ایرانی بود (مقایسه کنید روش کشورگشایی اسکندر رو با کورش کبیر). لطفا یادتون نره که مخاطب شما ایرانیان هستند و هر کلمه انگلیسی رو چشم بسته و بدون تفکر ترجمه نکنید؛ و جهت اطلاع این لقب حتی در بین انگلیسی زبانان هم چندان پذیرفته شده و رایج نیست.
  به امید اینکه اثرگذار باشه و این اشتباه غیرقابل قبول رو تصحیح بفرمایید.

 6. کاربر سوخت جت m.ba می‌گوید

  خیلی عالی بود خصوصا این :
  یا با ندای درونتان که می گوید شما نمی توانید می جنگید. برزگترین جنگ

 7. کاربر سوخت جت حی می‌گوید

  اسکندر ******* ای بیش نبود
  تیم سوخت جت، لطفا از خودتون یک شماره تماس یا آدرس بزارید

  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

   با سلام؛
   دوست عزیز لطفا از الفاظ صحیح در کامنت گذاری استفاده کنید؛ در مورد شماره تماس یا آدرس، شما میتوانید از طریق آدرس ایمیل info@12CEO.ir و یا آیدی تلگرام @info12CEO با ما در ارتباط باشید. با تشکر

   1. کاربر سوخت جت من می‌گوید

    با عرض سلام و ادب خدمت تان
    از این مقاله علمی تان در جهت موفقیت واقعا لذت بردم یک جهان تشکر میکنم و ممنون تان هستم.من میخواهم عضو گروه شما باشم و در ضمن باقی مانده یعنی چهار راه دیگر رمز موفقیت ره هم بدانم و در یافت کنم.
    تشکر و سپاس از شما .
    منتظر جواب تان هستم.

 8. کاربر سوخت جت ower می‌گوید

  اول اینکه تخت جمشید رو در مستی به اتیش کشید بعدش اینکه در تاریخ ایرانیا به اسکندر ملعون معروفه

 9. کاربر سوخت جت d123 می‌گوید

  مرسی عالی بود

 10. کاربر سوخت جت 6178 می‌گوید

  باسلام و خسته نباشيد.
  ي سوال و راهنمايي ازتون داشتم ك ميدونم سوال خيلي از كاربرهاست,,واينكه ديدگاه و نظر شما راجب سايتها و كانالهايي نظير عباس منش و امير دهقان(كاراستاتر)ك از مخاطبين بابت راهنمايي و مشاوره فروش محصولاتشون با قيمتهاي گزاف يا بعنوان مثال ثروتمند شدن در عرض ده هفته و… ارائه ميدهند چيست؟
  باتشكر بيكران

 11. کاربر سوخت جت d995 می‌گوید

  این مطلب عالی بود

 12. کاربر سوخت جت hery می‌گوید

  خود غربی ها به اسکندر درتاریخ اسکندر یاغی میگن ! شما میگی اسکندر کبیر ؟!!؟!؟! اسکندری که به ایران حمله کرد و تخت جمشید رو در مستی و فحشا به‌آتش کشید چطور کبیر شد ؟!! مطالب دیگتون خوبه اما با این یکی ؟!

 13. 64alicivil می‌گوید

  سلام مطالبتون واقعا عاليه و روش خيلي خوب كار كردين من ديروز عضو شدم و از اين بابت خيلي خوشحالم موفق و مويد باشيد

 14. کاربر سوخت جت siya می‌گوید

  هیچ وقت خسته نمیشم از دنبال کردن مطالب سایتتون ٬ممکنه خیلی از کسانی که این سایت و مطالبشو مطالعه میکنند به ‍پیروزی و لذت از لحظه هاشون برسند ولی اینو خوب میدونم که برنده ی واقعی شما هستین که بجای ماهی دادن به اونها ماهی گیریرو یادشون میدین .ادامه بدین ما به شما و تلاشتون دلگرمیم و کنارتون تجربه هایه خوب و شیرینرو یاد میگیرد .آفرین به نیت و هدفه مقدستان .

 15. کاربر سوخت جت nkhd می‌گوید

  سلام مطلبتون واقعا عالی بود ممنون
  اما یه چیزی که باعث شد شیرینی این مطلب فوق العاده به کامم تلخ شه دادن لقب کبیر به اسکندر مقدونی بود اگه قبل دادن لقب کبیر به اسکندر کمی درباره کارهایی که با ایرانیا کرد تحقیق میکردین هیچ وقت این کارو نمیکردین 🙁
  به هر حال ممنون از مطلبتون

 16. کاربر سوخت جت oo65 می‌گوید

  خیلی ممنون.
  برای مورد1، دیدن فیلم Whiplash میتونه خیلی کمک کننده باشه.

 17. کاربر سوخت جت vafa می‌گوید

  من که اکانتم تا شش ماه تمدیدکردم .خیلی ازماهاحاضریم برای یک وعده غذا خیلی بیشترازاین مبالغ پرداخت کنیم ولی برای یک سایتی که اینهمه مطالب خوب که هریه دونش میتونه زندگیمون متحول کنه یه ذره سختمونه ادمین جان کارت درسته راهتو ادامه بده من که تاآخرش هستم.

 18. کاربر سوخت جت d832 می‌گوید

  واقعاسایتتون عالیه بی نظیره ازتموم سایتهایی که سرزدم بهتروجذابتربودخیلی خلاصه مطالب بیان شده آیاامکان سوال وجواب هم وجودداره/

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   سلام دوست عزیز از لطف شما مچکریم؛ قبلا سیستم مشاوره هم داشتیم اما به علت افزایش حجم ایمیل ها امکان پاسخدهی به ایمیل ها و پیگیری آنها نیست

 19. کاربر سوخت جت eror می‌گوید

  واقعا برازنده صفت کبیر هست

 20. کاربر سوخت جت ABNS می‌گوید

  وبسایت خیلی مفیدی دارید لطفا کمی مطالب عمومی را بیشتر کنید

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**