چطور قبل از 30 سالگی رویاهایتان را یکی پس از دیگری فتح کنید؟ (5 درس جاودانه از اسکندر کبیر)

اگر واقعا سرعت و قاطعیت در بدست آوردن اهدافتان برایتان مهم است؛
بهترین الگویی که میتوانید برای خودتان انتخاب کنید، کسی نیست جزء –  اسکندر کبیر (Alexander The Great)  مردی که تواسنت از کشوری کوچک، بزرگترین کشورهای دنیا را فتح کند (از جمله ایران…)

مهم نیست در حال راه اندازی کسب و کارتان ، یا دو برابر کردن درآمدتان و یا اصلا بدست آوردن توجه رئیس تان هستید، چیزی که مهم است این است که شما در حال ساخت یک امپراطوری، یا فتحِ هدفی هستید و در این راه نیاز به راهنمایی قدرتمند دارید.

و هیچکس بهتر از اسکندر کبیر نمیتواند در این راه شما را راهنمایی کند و آموزش دهد چطور آنچه را در ذهن دارید، در دنیای واقعی فتح کنید و بدست آورید. میدانید چرا؟
او در سال 356 ق م در شهر پلا بدنیا آمد و تا 16 سالگی تحت تعلیم ارسطو (فیلسوف بزرگ یونان باستان) قرار گرفت.

مهم ترین نکته در زندگی اسکندر، نظم فکری و طرزفکر او که حاصل تعلیمات ارسطو بود است که توانست کمک کند اسکندر مقدونی قبل از سن 30 سالگی یکی از بزرگترین امپراتوری های دنیای باستان را شکل دهد !

چطور چنین چیزی ممکن است؟ او حتی یک بار هم در جنگ شکست نخورد !
اسکندر مقدونی به عنوان یکی از موفق ترین فرماندهان نظامی در سرتاسر تاریخ یاد میشود که حتی آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی هم از نظم و شیوه ستون بندی نظامی او در جنگ هایش استفاده میکرد.

آیا او نیرویی مافوق بشر داشت؟
و یا تنها از طرزفکری برخوردار بود که او را همواره به سمت موفقیت های بیشتر پیش می برد؟

اسکند کبیر پوستر

با توجه به تحقیقات انجام شده هیچ مورد فوق طبیعی در رفتار و زندگی اسکندر کبیر مشاهده نشده، بنابراین تنها دلیلی که توانست او را به یک ابرقدرت و یک فاتح جوان تبدیل کند چیزی جز طرزفکری قدرتمند و اصولی نبود.

این طرزفکر قدرتمند چیست؟ آنچه تا کنون کشف کرده اند، 5 طرزفکر شاخص و موفقیت آمیز که ریشه در آموزه های بزرگترین مغز متفکر قبل از میلاد مسیح دارد (ارسطو)

در این مقاله میخواهیم به این 5 درس موفقیتِ جوان ترین نظامی و کشورگشای دنیا بپردازیم و یاد بگیریم چطور به کمک این 5 طرزفکر قدرتمند بتوانیم 80% اهدافمان را در زندگی قبل از 30 سالگی بدست آوریم.

این 5 طرزفکر و درس موفقیت محدود به دوره قبل از 30 سالگی نمیشود.
شما میتوانید به کمک آن اهدافی بزرگتر در هر مرحله زندگی تان نیز بدست آورید. کافیست از انها آگاهی داشته باشید و یادبگیری چطور از ان استفاده کنید.

آماده فتح رویاهایتان هستید؟ بعد از این مقاله سفرِ فتح اهدافتان شروع خواهد شد…

  1. ارزش دادنی نیست، باید بدستش آورید.
    نه تنها اسکند کبیر، بلکه رهبران بزرگ تاریخ نیز ارزشی بیش از انچه به آنها داده شده بود را بدست آوردند.

برای مثال؛
زمانی که ژولیوس سزار جوان توسط دزدان دریایی ربوده شد و از دوستان و نزدیکان او  25 سکه برای آزادی او درخواست شد، ژولیوس جوان رو به دزدان دریایی خندید و پیشنهادِ 50 سکه را به آنها داد… با اینکه اقدامی دیوانه وار به نظر می آید اما همینطور هم شد !
دزدان دریایی 50 سکه دریافت کردند و پس از آزاد سازی ژولیوس سزار او سلاحی که از قبل پنهان کرده بود را جهت استفاده نابودی دزدان دریایی به کار بست و تمام سکه ها را پس گرفت.
او نه تنها دزدان دریایی را کُشت بلکه تمام روم را از شرّ تهدیدِ دریایی خلاص کرد.

خوشبختانه در دنیای امروز نیاز نیست شما دزدان دریایی را بکشید تا ثابت کنید ارزش شما بیش از آنچه که دیگران فکر میکنند است… اما موضوعِ ارزش هم در تاریخ و هم امروز همچنان مطرح است.

اکثر مردم ارزش واقعی خودشان را بر اساس درآمدشان، داراییشان، تعداد مشتریشان و تمام آنچه در ظاهر قابل رویت است برابر میدانند. این خلاف طرزفکر قدرتمند شماره 1 است !

حقیقت محض این است که ارزش شما را ، خودتان تعیین میکنید (و نباید اجازه بدید هیچ چیز و هیچ کس دیگری ارزش شما را تعیین کند) اگر فکر میکنید ارزش شما زیاد است، همینطور هم است (و برعکس !)

بنابراین اجازه ندید مشتری کم، درآمد کم و … بخواهند ارزش شما را پایین بیاورند؛ اگر پول بیشتر، درآمد بیشتر ، مشتری بیشتری، روابط بیشتر و زندگی بهتری میخواهید بروید بیرون و دزدان دریایی را بُکشید.
نشستن و ناامید شدن و دعا کردن برای بهبود اوضاع کار رهبران بزرگ نبوده و نیست.

به همه باید نشان دهید ارزش شما چقدر است، ارزش واقعی تان را بدست آورید.

 

 

24 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

    اسکندر مفعول درسته نه کبیر

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**