7 راه آسان برای خوشبخت شدن

7 راه آسان برای خوشبخت شدن
آیا میدانید میتوانید از ساده ترین راه ها خوشبختی را تجربه کنید؟

 

اکثر اوقات خوشبختی چیزی دور از دسترس به نظر میرسد؛ در چنین مواقعی با یک بستنی ساده هم میتوانید خوشبختی را احساس کنید…

همه دوست دارند شاد باشند.
حتی آن فردی که به شدت عصبانی، نگران و مفلوک است هم به علت نرسیدن به خوشبختی در چنین وضعیتی قرار گرفته است.

تصور اشبتاهی که اکثر مردم دارند این است که خوشبختی، با گذر زمان باید در زندگی کمتر باشد !
افرادی هستند که فکر میکنند هرچقدر سن شان بالاتر میرود، باید زندگی شان واقعی تر، بی احساس تر و خشن تر می شود در صورتی که اصلا اینطور نیست.

شما هرچقدر بزرگ تر می شوید؛ باید شور و نشاط بیشتری داشته باشید. اما چطور؟

در این مقاله قصد داریم 7 راه ساده برای خوشبخت شدن را به شما معرفی کنید، 7 ترفند، 7 میانبر سریع برای اینکه طعم و لذت خوشبختی را احساس کنید.

اگر دوست دارید زندگی شاد و پر شوری را تجربه کنید، این 7 راه آسان برای خوشبخت شدن را از دست ندهید.

 1. بیشتر بر روی چیزهایی انجام دادن تمرکز کنید تا بدست آوردن
  اکثر مردم عادت کرده اند زمانشان را بر روی بدست آوردن چیزهایی که واقعا به آنها احتیاج ندارند صرف کنند، مانند ماشین گرانقیمت تر، خانه لوکس تر، مسافرت با گرانقیمت ترین پرواز و … در صورتی که لذت در راه رسیدن به خواسته هایشان است، نه واقعا داشتن آنها.

آلبرت کامو، رمان نویس مشهور در کتابش می نویسد : “در زندگی دو نوع تراژدی وجود دارد، زمانی که به چیزی که میخواهید نمی رسید و زمانی که به آن می رسید.

پس از راه رسیدن به خواسته تان لذت ببرید، منتظر ماندن برای بدست آوردن خواسته تان و بعد لذت بردن از آن کاری بس بیهوده است.

در این زمینه میتوانید از تکنیک بــیــل ولـــش استفاده کنید که چطور بدون تمرکز بر موفقیت، موفق شوید؟ از اینجا بخوانید

 

 1. بیشتر بر روی درک کردن تمرکز کنید تا تاثیر گذاشتن
  تاثیرگذار بودن مهم است، برای مثال در ایـــن مقاله خواندید چطور کاریزماتیک باشید و بر دیگران تاثیربگذارید، اما تمرکز بیش از حد بر روی تاثیرگذاشتن باعث میشود واقعا طرف مقابلتان را نادیده بگیرید و فرصتی برای درک کردنش نداشته باشید.

مردم از کسی بیشتر تاثیر می پذیرند که آنها را درک کند، نه کسی که بخواهد صرفا تاثیرپذیر باشد.

 

 1. بیشتر بر روی چیزهایی که عاشقان هستید تمرکز کنید، تا چیزهایی که دارید
  شاید بهترین خانه دنیا را داشته باشید، اما به اندازه خانه کوچک قبلی تان عاشقش نباشید… اوضاع دقیقا اینجا خراب میشود !

برای اینکه بیشتر احساس خوشبختی کنید، سعی کنید همیشه چیزهایی را در زندگی تان پیدا کنید و به آنها عشق بورزید که واقعا عاشقشان باشید، سعی نکنید فقط به داشتن اکتفا کنید.

 

 1. بیشتر بر روی چیزهایی که میتوانید یادبگیرید تمرکز کنید، تا چیزهایی که بلدید
  آلوین تافلر که در ایـــنـجــا میتوانید درباره تحقیقشان بر روی مهاجرین موفق بخوانید، در کتابش می نویسد : “بیسوادان قرن بیستم، آنهایی نیستند که خواندن و نوشتن بلد نیستند. بلکه آنهایی هستند که نمیتوانند چیزهایی که یادگرفته اند را فراموش کنند و چیزهای جدید یادبگیرند.

یکی مهم ترین مهارت هایتان که برای خوشبخت شدن باید داشته باشید، پیدا کردن راه هایی برای دسترسی به اطلاعاتی که دوست دارید داشته باشید، نه انبار کردن انواع اطلاعات در ذهن تان ! برای مثال در مثاله کالبد شکافی ذهن نوابغ خواندید که نوابغ به جریان اطلاعات دسترسی دارند، نه به انبار اطلاعات …

 

 1. بیشتر بر روی چیزهایی که دوست دارید انجام دهید تمرکز کنید، تا چیزهایی که میتوانید انجام دهید
  اکثر اوقات جوانانی که فارغ التحصیل می شوند، به اشتباه شروع به کاری میکنند که بلدند، تا چیزهایی که میخواهند انجام دهند. به نظر شما چند نفر از اطرافیانتان از شغل و وضعیت کاری شان راضی هستند؟

به نظرتان آنها مشغول کاری هستند که دوست دارند یا کاری که بلدند؟

شما در ایـــــن مـــقـــالــــه میتوانید بفهمید آیا در شغل صحیحی مشغول به کار هستید یا نه و اگر خواستید میتوانید ایـــن تـــســت روانــشــناســی را انجام دهید تا 5 شغل سازگار با شخصیت تان را پیدا کنید

 

 1. بیشتر بر روی جایی که میخواهید باشید تمرکز کنید، تا جایی که هستید
  اگر از جایی ،وضعیتی، شرایطی که در آن قرار دارید راضی نیستید، میتوانید آنرا عوض کنید ! شما مجبور نیستید تا آخر عمرتان جایی که هستید یا بودید را باعث و بانی وضعیتی که میخواهید باشید و نشدید بدانید.

گذشته تان برای همیشه در گذشته باقی خواهد ماند؛ درباره آینده تان چه تصمیمی گرفتید؟

اگر دوست دارید سریع تر مسیر زندگی تان را پیدا کنید، از فرمول لِیدر استفاده کنید (از ایــنــجــا بـخــوانــیــد) و سریع مسیر اصلی زندگیتان را بدون دخالت دادن گذشته پیدا کنید.

 

 1. بر روی چیزهایی که انجام میدهید تمرکز کنید و بیشتر بر کسی که میخواهید باشید
  کار کردن جز جدایی ناپذیر زندگی افراد موفق است، در سالهای قبل، شعار موفقیت در کار را بر روی “کاری را که دوست دارید، انجام بدهید” می گشت، اما امروزه موفقیت را در “کاری را که انجام میدهید، دوست داشته باشید” میبینند.

اگر میخواهید واقعا طعم خوشبختی را احساس کنید، از کاری که انجام میدهید لذت می برید، حتی اگر لذت کامل هم نمی برید، وانمود کنید که از آن لذت می برید؛ اجازه ندهید، کار شما شخصیت واقعی شما را مشخص کند.

شاید در کارتان با شکست مواجه شوید، با رکود مواجه شوید و یا هر دلیل دیگری، بنابراین سعی نکنید، کارتان را تعریفی از خودتان بدانید. در کارتان شکست خوردید، به معنای این نیست که شما هم یک فرد شکست خورده هستید.

خوشبختی همین نزدیکی هاست… کافیست اطرافمان را بهتر ببینیم.

1 دیدگاه جالب
 1. saeidesz می گوید

  ميشه گفت يجورايي تلقين كنيم كه يكبار ديگه فرصت زندگي بهمون داده شده و ما در زمان سفر كرديم و باز جووون شديم و ما باز بايد اون شخصيت اسطوره ايمان را بسازيم، اما با اين تفاوت كه اينبار اين فرصت وجود داره كه از تجربه ي دنيا لذت ببريم!

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**