خلاصه کتاب روانشناسی عادتهای بد نوشته ریچارد اوکانر

مغز خود را تغییر دهید تا عادت‌‌‌‌های بد را ترک کنید. بر اعتیاد و رفتارهای خود ویرانگر غلبه کنید.

روانشناسی عادتهای بد درباره این است که چرا ما گاهی اوقات دچار رفتارهای خود ویرانگر میشویم و چگونه باید از آن عبور کنیم. این کتاب به فعالیت مغز در پس اعتیادها میپردازد و راهکارهایی را برای بهبود عملکرد مغز در کنترل عادات بد ارائه میدهد.

همه ما در موقعیتی که بصورت ناخودآگاه عملی را انجام داده و بعد متوجه می­شویم که چقدر احمقانه بوده است، در آن لحظه آرزو می­کنیم کاش می­شد که به عقب برگردیم تا رفتار خود را اصلاح کنیم.
گاهی اوقات این عمل بی ضرر است، مانند غلط املایی، اما گاهی اوقات عواقب بدی دارد، مانند سیگار کشیدن برای مدتی طولانی که می­تواند منجر به زنجیره­ای از رفتارهای مخرب شود، نه فقط مضرات سیگار کشیدن بلکه عصبانیت، نفرت از خود و احساس گناه را نیز در پی خواهد داشت.

در این کتاب یاد میگیرید که:

چرا ما چنین اشتباهاتی مرتکب میشویم و چگونه میتوانیم مغزمان را به گونه‌­ای هدایت کنیم تا زندگی شادتر و سالم تری داشته باشیم؟

حقیقت این است که این نوع اشتباهات از همه ما سر می­زند و مجموع این خطاها بخشی از چیزی است که ما را انسان می­کند. در این کتاب ریچارد اوکانر توضیح می­دهد که چرا ما این اشتباهات را مرتکب می­شویم و خوشبختانه مدار مغزی ما بگونه­ای طراحی شده که تنها مرتکب خطا نمی­شویم بلکه اغلب آنها را اصلاح می­کنیم.

راهکارهای این کتاب ­نشان می­دهد که چگونه میتوانیم مغزمان را به گونه‌­ای هدایت کنیم تا زندگی شادتر و سالم تری داشته باشیم و یاد میگیریم که چرا کارهایی  را انجام می­دهیم که پشیمان می­شویم و چرا تمایل داریم خطاهای خود را به گردن (فقط انسان بودن خود) بیندازیم و چگونه بر اعتیاد خود غلبه کنیم.

 

دانلود خلاصه کتاب

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**