خلاصه کتاب عامل ترس نوشته ابیگیل مارش

کتاب عامل ترس نوشته شده تو سال 2017 به بررسی نقش ترس تو زندگی ما می¬پردازه. اگرچه ترس معمولا به عنوان یه احساس منفی تلقی میشه اما در واقع با چندین ویژگی با فضیلت انسانی، مثل همدلی و نوع دوستی مرتبطه.

در کتاب عامل ترس یاد میگیرید که:

ترس خودتو به یه چیز خوب تبدیل کن!

بیشتر مردم ترس رو چیزی می­دانند که باید بر آن غلبه شه. ترس اغلب اوقات شرم آور تلقی میشه و هیچکس دوست نداره که اعتراف به ترسیدن کنه. اما اگه ترس احساسی باشه که واقعا می­تونه به ما کمک کنه چی؟! یا حتی بهتر از اون به ما کمک کنه که به دیگران کمک کنیم؟!

همدلی به توانایی درک حاالت عاطفی اشخاص دیگه اشاره داره و یک ویژگی ذاتی نیست، بلکه نتیجه تمرکز شماست پس تا حدودی قابل دستکاریه و گاهی اوقات میتونه منجر به تجربه مستقیم احساسات شخص دیگهای شه. ما معموال تمایل داریم که افراد رو ذاتا همدل و خوب یا ذاتا پست و ظالم ببینیم.

 

دانلود خلاصه کتاب

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای مشترکین VIP سوخت جت ممکن است

مقالات مرتبط:
4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  یکی از بهترین قسمت سایت و پروژه همین خلاصه کتاب ها هستن که واقعا انقدر جذاب خلاصه شدن که نه نکته ای از قلم افتاده و نه خیلی خلاصه استnبه شدت این کتاب رو پیشنهاد میدم به دوستان که بخوننnچون اصلا یه دید جدیدی به آدم میده از ترسnو اینکه خوبی این کتاب اینکه علمی و با تحقیقات مطالب رو بیان میکنه

 2. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  سلام وقتتون بخیراگه ترس روبه عنوان نقطه ضعف درنظربگیریم اگه به درونش توجه کنیم وپیامش روبتونیم دریافت کنیم میتونه نقطه ی قوت مابشه

 3. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  سلام خسته نباشید و خدا قوت
  خواستم یه انتقاد از سایتتون بکنم خیلی مطالب زیاد گذاشتین و یجوری گیج کننده شده و اینکه یجوری برنامه ریزی نشده که قدم به قدم ادم بتونه ادامه بده
  من سایت های مشابه فعالیت داشتم اونجا هفته به هفته مطالب خیلی پوست کنده و تمیز بارگذاری شده بود که اینجا ام به همون صورته و خیلی پیچیده تر و گردابی تر .
  ببخشید حس کردم اگه بگم میتونه کمک کننده باشه چون سایت شمارو خیلی دوستدارم

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**