خلاصه کتاب چطور شنیده شویم نوشته جولین ترژر

راز صحبت کردن و گوش دادن موثر و قدرتمند

کتاب چگونه شنیده شویم (2017)، روش‌های ثابت شده‌ای را برای تبدیل شدن به یک سخنران قدرتمند معرفی میکند، سخنرانی که توجه افراد را جلب میکند و همه میخکوب حرف‌هایش میشوند تا تمام کلماتش را بشنوند. نویسنده‌ی این کتاب، جولین ترژر، اقداماتی را بررسی میکند که هر فرد مرحله به مرحله میتواند انجام دهد تا مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کند برای اینکه هر آنچه گفته میشود را بهتر درک کند و به طرف مقابل این احساس را منتقل کند که به حرف‌هایش گوش میدهد. این توصیه‌ها به ما کمک میکنند تا هم مهارت‌های ارتباطی و هم مهم‌ترین رابطه‌هایمان را بهبود ببخشیم.

 

در این کتاب یاد میگیرید که:

طوری صحبت کنید که شنیده شوید و کاری کنید که اطرافیانتان نیز حس شنیده شدن داشته باشند.

این روزها بیشتر از هر موقع دیگه‌ای ، عوامل حواس‌پرتی بیشماری وجود دارن که هر لحظه برای جلب کردن توجه ما با هم رقابت میکنن. اگه میخواین کاری کنین که یه نفر به حرف شما گوش بده، باید بدونین که چطوری توجه‌ش رو جلب کنین و کاری کنین که تمرکزش روی حرف‌هاش شما باشه به جای توییترش. برای این کار باید درک دقیقی داشته باشین از اینکه مردم میخوان چی بشنون و چطور میخوان اطلاعات‌شون رو منتقل کنن.

این‌ها جزئیاتی هستن که نویسنده بررسی‌شون میکنه، با توضیح دادن اینکه هر رابطه‌ای یه خیابون دو طرفه‌ست، که یک سمتش فردیه که با اعتماد به نفس صحبت میکنه و سمت دیگه‌ش شنونده‌ایه که طرف مقابل رو درک میکنه. توصیه‌های ترژر (نویسنده) فقط به درد سخنران‌ها نمیخوره، این توصیه‌ها میتونن به هر رابطه‌ای که طرفینش مدام توی ارتباط برقرار کردن مشکل دارن و قهر میکنن، کمک کنه.

 

دانلود خلاصه کتاب

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**