ویدیو آموزشی ساخت ذهنیت پولادین در شرایط سخت – نیک وییچیچ

از قدیم گفته‌اند سلامتی، بهترین و بالاترین نعمت است و هربار که ما از مشکلات و سختی‌های زندگی‌مان گله‌مند بودیم با جمله «بگو خدا رو شکر سلامتی داری» مواجه شدیم.

از آنجایی که ما انسانیم و آسیب‌پذیر، مرگ و بیماری هر لحظه ممکن است به سراغ‌مان بیاید.

اگر چنین روزی سر رسید، و ما سلامتی‌مان را (به هر دلیلی) از دست دادیم، چه باید بکنیم؟! آیا حالا دلایل کافی برای ناامید شدن و دلسردی داریم؟

اگر شما روزی از خواب بیدار شوید و ببینیدهر دو دست و هر دو پایتان را از دست داده‌اید، چه واکنشی از خودتان نشان می‌دهید؟ در چنین شرایطی به خودتان حق میدهید که جا بزنید و از زمین و زمان عصبانی باشید؟

نیکلاس جیمز ووییچیچ که  به علت ابتلا به سندرم تترا-آمیلیا هنگام تولد از نعمت دست و پا محروم بوده‌است، اینجاست که به شما بگوید: نه! اگر هر دو دست و هر دو پایتان را از دست داده‌اید، باز هم نمی‌توانید تسلیم شوید.

او با وجود شرایط جسمانی که داشت، در سن ۲۱ سالگی از دانشگاه گریفیث با دو مدرک لیسانس در رشته‌های حسابداری و برنامه‌ریزی مالی فارغ‌التحصیل شد. نیک سخنران انگیزشی و مدیر سازمان غیرانتفاعی «زندگی بی حد و مرز» است. از دیگر مهارت‌های او شنا، موج‌سواری، و گلف است.

او در این ویدیو توضیح میدهد که چطور دیوارهایی که از بدو تولد مقابلش بوده‌اند را به در تبدیل کرده و تسلیم شرایط جسمانی و جبر زندگی نشده است.

مشاهده ویدیو
⇓⇓⇓

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**