اراده واقعی، مهم‌ترین اهرم موفقیت در مسیر رویاهایتان

که نمیتوانید و نباید آنرا نادیده بگیرید...

اراده واقعی، لازمه‌ی رسیدن به هدف

اراده ، واژه‌ای که بارها و بارها از دوران کودکی آن را شنیده ایم، هر از چندگاهی در برنامه های تلوزیونی میبینم که افراد موفق از داشتن بیش از حد آن صحبت می‌کنند، گاهی افرادی که درگیر اعتیاد شده اند از نداشتن اراده برای نه گفتن به وسوسه‌ها می‌گویند.

اراده؛ کلمه ای است ساده و با پنج حرف که هزاران معنای بزرگ در آن نهفته است و فرق بین انجام شدن و نشدن یک کار را میتوان در داشتن و نداشتن همین کلمه بظاهر ساده دانست.

در گذشته های نسبتا دور بیشتر مردم، افراد موفق را کسانی با پشت کار و مصمم می دانستند و آنهارا افرادی پرتلاش و زحمت کش خطاب می کردند؛

ولی امروزه باید گفت عاملی که باعث می شود یک فرد با تلاش بیشت از حد و خستگی ناپذیر و با پشتکاری فولادین، مسیر حرکت خود را طی کند تا به هدف تعیین شده دست یابد؛ اراده است.

اراده واقعی یعنی گرفتن تصمیم جدی و زدن یک استارت قوی برای رفتن تا اخر مسیر و کسب موفقیت نهایی.

 

چگونه باور کنیم که
اراده منجر به موفقیت ما می شود؟

در دهه 1970 جمعی از دانشمندان دانشگاه استنفورد دست به آزمایشی ساده زدند تا بتوانند تاثیر اراده را بر موفقیت مردم بسنجند؛آنها کودکانی را برای آزمایش انتخاب کردند، از آنها انجام یک کار ساده را خواستند و در صورت موفقیت دو جایزه برای آنها در نظر گرفتند که کودک باید از بین آنها یکی را انتخاب می‌کرد.

  • جایزه اول : دریافت فوری یک عدد شیرینی بعد از پایان کار
  • جایزه دوم : دریافت دو عدد شیرینی با تاخیر 20 دقیقه ای

نتیجه آزمایش بسیار جالب بود. بچه های که موفق شده بودند برای دریافت پاداش دو برابری صبر کنند در ادامه زندگی نیز افراد موفق تری از کودکانی بودند که در برابر هوس آنی دریافت شیرینی نتوانستند مقاومت کنند، و فورا تسلیم شدند.

حالا نوبت شماست؛ اراده قوی داشته باشید

خوانندگانی که در حال خواندن مطالب سایت ما هستند یا عضویت ویژه را از ما دریافت کرده اند احتمالا جز آن دسته از افرادی در جامعه هستند که قصد دارند کسب و کار خود را توسعه دهند، به رویاهای خود دست پیدا کنند یا با بالابردن دانش خود بتوانند از انجام اشتباهات گذشته جلوگیری کنند.

پس این نوید را به شما خواهیم داد که شما نیز میتوانید شانه به شانه موفق ترین افراد ایران یا حتی جهان قدم بردارید و رکوردهای آنها را نیز جابه جا کنید.

فقط اراده قوی لازمه این مسیر پر از سختی خواهد بود، اراده ای که شما را شارژ می‌کند، نمی گذارد با دیدن مشکلات پا پس بکشید و موتور محرک شما تا رسیدن به هدفتان خواهد بود. پس وقت آن است که در ادامه مطلب شما را با چند نکته مهم برای تقویت اراده و استفاده از آن در مسیر موفقیت آشنا کنیم.

اراده خود را فعال کنید؛ از کارهای کم و آسان شروع کنید

اولین گام و تمرین شما این است که به اهمیت کسب اراده قوی پی ببرید. توجه داشته باشید که مفهوم اراده قوی، جابه جا کردن کوه ها نیست، اراده یعنی شما تصمیم بگیرید و روی تصمیم خود بایستید.

تمرین آن را از کارهای بسیار کوچک شروع کنید، همین حالا یک فهرست از کارهای غلط و کوچکی که در زندگی خود انجام می‌دهید تهیه کنید و تصمیم بگیرید آنها را تغییر بدهید و روی این تغییرات بایستید.

برای مثال، شما اگر به طور منظم مسواک نمیزدید، یا لباس هایتان را همیشه وسط اتاق رها می‌کردید. از تغییر همین رفتارهای اشتباه شروع کنید تا آهسته آهسته قدرت اراده در وجود شما نهادینه شود و لذت موفقیت‌های هرچند کوچک را تجربه کنید.

دلیل این که می‌گوییم از کارهای کوچک شروع کنید این است که شما تازه در اول مسیر دست یابی به اراده خود هستید و باید بتوانید کنترل آن را به دست آورید. مسلما ورود به انجام کارهای بزرگ احتمال شکست را افزایش میدهد و شما را در این مسیر سرخورده خواهد کرد، پس صبور باشید و بدانید که اراده قوی اتفاقی است که مرحله به مرحله به دست می آید.

اراده واقعی ماندن در مسیر را به دست آورید

متاسفانه به دلیل ضعف آموزش در کشور ما بسیاری از مفاهیم نیز به غلط برای مردم تعریف شده است، در ایران مردم فکر می‌کنند که پیروزی و موفقیت یعنی اینکه یک کار را انجام دهند و موفق شوند. این جمله علاوه بر غلط بودن یک دروغ تاریخ نیز است

دن میلان و قدرت اراده یک کارآفرین

درواقع پیروزی یعنی گذشتن از شکست های مختلف که در مسیر موفقیت وجود دارد؛

با این جمله قصد دارم به شما بگویم که شکست در مسیر موفقیت را بپذیرید و بدانید جزئی جدا نشدنی از مسیر حرکت شماست، و چیزی که شما را در این مسیر نگه میدارد اراده است.

اراده ماندن در مسیر و کنار نکشیدن؛ تمام کارآفرینهایی که در کشور به جایگاهی رسیده اند این را با پوست و گوشت خود لمس کرده اند که اراده ماندن در مسیر به مراتب از اراده شروع یک کار مهم تر است. پس تمرکز خود را بر ماندن در مسیر و پذیرفتن مشکلات تقویت کنید.

مهم ترین نکته ای که ممکن است بعد از ایجاد اولین مشکلات به سراغ شما بیاید، «راحت طلبی» است.

 

راحت طلبی دشمن درجه یک موفقیت شماست.

راحت‌طلبی فورا به شما خواهد گفت که نیاز به این همه سختی کشیدن نیست و بهتر است اینکار را رها کنید توصیه میکنم که به حرفهایش اهمیت ندهید، با سپر اراده به جنگ آن بروید و در مسیر حرکت خود باقی بمانید.

تقویت فیزیکی را نادیده نگیرید !

یکی از مهم ترین نکاتی که میتواند به تقویت قدرت اراده ما کمک کند، مبحث تقویت فیزیکی است. آزمایشات دانشمندان نشان داده است که انجام ورزش منظم باعث کاهش استرس، بالا رفتن روحیه، مقاوم شدن در برابر مشکلات و در نتیجه قوی تر شدن اراده افراد می شود.

در واقع ترکیب دو تمرین آرامش بخش مانند یوگا و یک تمرین فیزیکی مانند ورزشهای عمومی میتواند رابطه مستقیمی با تقویت اراده شما داشته باشد. پس در مسیر تقویت اراده خود حتما یک ورزش عمومی را در نظر بگیرید که آن را به طور منظم و در زمان کوتاه انجام دهید.

خواستن توانستن نیست ! اراده قوی لازم است

همه ی مردم خواهان به دست آوردن چیزهای بزرگی نظیر پول، خودروی خوب، خانه های بزرگ وسفر به دورنیا هستند، اما آیا صرف خواستن این آرزوها میتواند آنها را محقق کند؟

اینجا متوجه می شویم که تفاوت بین افراد موفق که تعداد بسیاری کمی از جامعه را تشکیل می دهند با عموم مردم؛ در اراده آنهاست.

مدام این موضوع را به خود گوشزد کنید که شما اراده انجام آن کار را داریم. به دیگران تاکید کنید که من اراده انجامش را دارم، این حس به شما اعتماد به نفس خواهد داد. همیشه لیست کارهای کوچکی را که در ابتدای مسیر با اراده خود موفق به انجام آن شده اید را داشته باشید، هر از چندگاهی به آنها نگاه کنید و به خود افتخار کنید.

اگر شما توانسته اید با اراده خود چند اخلاق اشتباه یا کار غلط خود را تغییر دهید پس اراده این را نیز دارید که یک کار بزرگتر از آن را نیز انجام دهید.

» جمع بندی

در پایان میتوان گفت از آنجای که اراده، مهمترین اهرم موفقیت در مسیرتان است، شما باید قبل از شروع حرکت؛ ابتدا روی تقویت اراده خودتان تمرکز کنید، داشتن اراده واقعی شما را از تمام چالش های مسیر عبور میدهد و اجازه توقف و نا امیدی را از شما میگیرد.

اراده نمیتواند از زمین خوردن شما جلوگیری کند
اما میتواند شما را از زمین بلند کند تا راه را ادامه دهید.

پس اراده، لازمه اصلی زندگی یک انسان فعال و پویا است که خواهان کسب معنای حقیقی در زندگی خود است، زندگی که باید هدفی را در آن دنبال کند که گمان دارد برای آن آفریده شده است.


در همین زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقالات زیر را هم مطالعه کنید :

مقالات مرتبط:
1 نظر جالب
  1. کاربر سوخت جت ار می‌گوید

    وقتی شرایط خوب باشد دلیلی نیست که دیگر تلاش کنیم…… در شرایط سخت میتوان تلاش کرد…. پس اگر در شرایط سخت به سر میبری یعنی اینکه شروع تلاش برای رسیدن به اهداف…

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**