میخواهید بدانید چطور امسال را تبدیل به بهترین سال زندگی‌ کنید؟

کافیست این دستورالعمل گام‌به‌گام را اجرا کنید...

چند بهار از زندگی تان را پشت سر گذاشتید؟ یا بهتر است بپرسم بهار سال ۹۷ چندمین بهاریست که تجربه می کنید؟

بیست‌مین؟ سی‌مین؟ چهلمین یا شاید هم بیش تر؟ مهم نیست شما در کدام دهه از زندگی تان قرار دارید، نکته قابل توجه این است که شما با رعایت این دستورالعمل می‌توانید سال ۹۷ را تبدیل به بهترین سال زندگی تان بکنید !

بیش تر ما هر سال در شروع سال جدید، لباس ها و وسایل خانه مان را نو می کنیم. لوازمی را دور می ریزیم و به اطلاح امروزی خانه تکانی اساسی می کنیم.  اما

  • چند درصد از ما از این فرصت برای تغییر مسیر زندگی مان استفاده می کنیم؟
  • چند درصد به فکر برنامه ریزی برای موفقیت و رسیدن به هدف هایمان هستیم؟
  • یا به خانه تکانی روح و ذهن مان اهمیت می دهیم؟البته برخی افراد در کنار خرید لباس و لوازم خانه،  در شروع سال جدید تصمیم‌های مهمی برای زندگی شان می گیرند و دوست دارند این تصمیمات را عملی کنند.
   مثلا با خود ‌می گویند:
  • من امسال دیگر عصبانی نخواهم شد.
  • در سال جدید تلاش می کنم تا خانه بزرگتری بخرم.
  • شغل بهتری پیدا می کنم و..

 

اما چه اتفاقی می افتد که این تصمیمات عملی نمی شود؟
اگر قبلا مقاله «چرا برنامه‌ریزی های ما هیچوقت عملی نمیشود؟» خوانده باشید، متوجه شدید که شاید مهم ترین علتی که باعث می شود ما در پایان سال به خواسته هایمان نرسیم، این است که دلمان می خواهد پیشرفت کنیم اما اصول برنامه ریزی را بلد نیستیم.

امسال ما در مقاله «کاربردی‌ترین روش برنامه‌ریزی و تنظیم اهداف که برای تحقق رویاهای‌تان لازم دارید» سعی کردیم اصول برنامه‌ریزی و هدفگذاری را گام‌به‌گام به شما توضیح دهیم. اما طبق تجربه ای که با توجه به زندگی شخصی خودم و اطرافیانم به دست آوردم، اگر نقشه راه درستی نداشته باشیم، در پایان سال بیش از ۹۰ درصد از تصمیماتی که در شروع سال گرفتیم، عملی نخواهند شد.

در حقیقت، دلیل نرسیدن ما به اهدافمان این است که نقشه راه دقیقی در اختیار نداریم و در بیش تر اوقات تصمیم هایمان غیر شفاف و  هیجانیست.

چند ماه که از شروع سال می گذرد، دیگر خبری از  ذوق و شوق اولیه نیست و در بیش تر اوقات قول و قرارهای ابتدای سال را فراموش می کنیم.

اگر بیش تر افراد  زندگی شان را زیر ذره بین قرار دهند، متوجه می شوند که کیفیت زندگی شان تفاوت چشم گیری با سال های قبل ندارد و فقط روی تقویم یک سال جلوتر می روند. تا چشم روی چشم می گذاریم،  سال جدید نیز مثل سال های قبل بدون ایجاد تغییرات مهمی تمام می شود و دوباره سال جدید و روز از نو روزی از نو

اما حتما شما هم مثل من دوست دارید در سال ۹۷ به آرزوها و هدف هایتان برسید و بهترین سال را برای خود رقم بزنید.
راهکار هایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا سال ۹۷ را به بهترین سال زندگی تان تبدیل کنید.


در همین زمینه، توصیه میشود مقالات زیر را حتما بخوانید :

1 نظر جالب
 1. کاربر سوخت جت سف می‌گوید

  عالی بود

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**