دانلود پادکست های روانشناسی کاربردی + بروزرسانی هفتگی

اگر دنبال پادکست روانشناسی فارسی و کاربردی هستید، هر هفته این صفحه بروزرسانی میشود...

الان که اینجا هستید احتمالا در حال گشتن به دنبال دانلود یک پادکست روانشناسی خوب هستید و برای این کار ممکن است دلایل مهمی داشته باشید مثلا

 •  شاید وقت کتاب خواندن ندارید اما نمی‌خواهید از موضوعات روانشناسی روز که زندگی‌تان را بسیار بهتر می‌کند عقب بمانید.
 •  شاید وقت چک کردن وب‌سایت‌ها برای مقاله خواندن و به روز رسانی اطلاعات‌تان را ندارید
 •  شاید می‌خواهید از وقت‌های مرده‌تان در طول روز مانند وقتی که پشت فرمان در ترافیک یا مترو هستید یا در صف انتظارید استفاده‌ی مفیدی بکنید.
 •  شاید می‌‌خواهید هر روز در باشگاه یا حین ورزش یک مطلب آموزشی ناب هم یاد بگیرید

ما راه حل خوبی برایتان داریم: پادکست روانشناسی سوخت جت

دو سال پیش در سوخت جت به عنوان بزرگترین وب‌سایت انگیزشی و موفقیت ایران تصمیم گرفتیم که پادکست های رایگان روانشناسی کاربردی و موفقیت را در اختیار کاربران سایتمان قرار دهیم.

امروز با نزدیک به ۷۰ پادکست بی نظیر می‌توانیم ادعا کنیم که یکی از بهترین ارائه‌دهندگان پادکست‌های فارسی زبان هستیم.

هر هفته می‌توانید یک پادکست جدید با یک موضوع کاملا کاربردی از سوخت جت به کاملا رایگان دریافت کنید.

 

 

در زیر تعدادی از پادکست های روانشناسی سوخت جت را می‌توانید گوش داده و یا دانلود کنید و در هر جایی که دوست دارید و هر وقتی که میخواهید گوش دهید.

پادکست روانشناسی که حال شما را خوب می کند

 

» پادکست اثر پلاسیبو

پادکست روانشناسی اثر پلاسیبو دانلود رایگان (سوخت جت)
پادکست روانشناسی اثر پلاسیبو دانلود رایگان (سوخت جت)

چرا قدرت ذهن‌تان از هر دارویی بیشتر است اما صنعت داروسازی نمی‌خواهد این را بدانید

هیچ دارویی به اندازه‌ی ذهن نتوانسته بر سلامتی‌ یا مریضی انسان اثر بگذارد. اما این چیزی نیست که شرکت‌های داروسازی بخواهند شما زیاد ازش خبر داشته باشید. در طول تاریخ پزشکان، دانشمندان و افراد بزرگی خواسته‌اند که به دنیا بفهماند که این در واقع ذهن انسان‌ است بر سلامتی بدنش حکم می‌کند اما بنابه هر دلیلی این حقایق به طور کافی به دست مردم عادی نرسیده است. یکی از این دانشمندان هنری بیچر بود.

در سال ۱۹۴۶ هنری بیچر دنیای پزشکی را با این ادعا شوکه کردد که تنها، شیوه‌های دارو‌‌نمایی همچون دادن قرص های شکر یا حتی دلسوزانه معاینه کردن جسمی بیمار منجر به بهبود در ۳۰ درصد بیماران خواهد شد. امروزه این برآورد افزایش پیدا کرده است؛ بین یک دوم تا سه چهارم بیماران، با همه انواع مشکلات از آسم تا پارکینسون، بهبود پایدار واقعی را در طیفی از درمان‌ها نشان می دهند.

مقاله‌ای که به عنوان سرآغاز علم پلاسیبو حدود پنجاه سال پیش توسط دکتر هنری پیجر منتشر شد

در این پادکست روانشناسی اثر دارونما را به وضوح و سادگی یاد گرفته و از تاثیری که افکارتان بر روی سلامتی شما دارند به خوبی آگاه می‌شوید و یاد می‌گیرید چطور با تسلط بر افکارتان سطح بالایی از سلامتی داشته باشید

 

دانلود پادکست اثر پلاسیبو


پادکست روانشناسی کشف مسیر زندگی دانلود رایگان (سوخت جت)
پادکست روانشناسی کشف مسیر زندگی دانلود رایگان (سوخت جت)

» پادکست کشف مسیر زندگی

چطور مسیر واقعی و هدف وجودی‌تان را در زندگی‌ پیدا کنید؟

آیا شما هم در زندگی تان …

 • گم شدید؟
 • یا اصلا خودتان را گم کرده‌اید؟
 • نمیدانید با زندگی تان چه کار کنید؟

چندبار تا به امروز سعی داشتید خود واقعی تان را پیدا کنید؟ شغلی متناسب به شخصیت تان داشته باشید؟ و یا بدانید باید با زندگیتان چه کار کنید؟ این سوالات در زندگی هر فردی مطرح نمیشوند؛ تقریبا 90% مردم دنیا هرگز نگران پاسخ دادن به این سوال ها هم نیستند…

این تنها مشکل شما نیست بلکه هر کسی در زندگی باید سعی کند مسیر واقعی و مختص خودش را پیدا کند در غیر اینصورت یا در زندگی سردرگم می‌شوید و یا با تقلید از بقیه وارد مسیری می‌شوید که اصلا به درد شما نمی‌خورد. تمام سخت‌کوشی‌ها و هوشمندی‌ها و زحمت‌هایتان به هدر خواهد رفت اگر آن‌ها را در مسیر نادرستی به کار بگیرید.

مهم نیست چقدر با زحمت در حال تقلا هستید وقتی چاهی که در حال کندنش هستید در بیابان است!

کافی است این پادکست ۲۰ دقیقه‌ای را گوش دهید تا به راحتی بتوانید مسیر مختص
زندگی خودتان را تشخیص داده و از سردرگمی نجات پیدا کنید

» پادکست روانشناسی : باهوش اما غمگین

چرا تصمیم‌های هوشمندانه و منطقی ما اکثر اوقات باعث خوشحالی ما نمیشن؟

آیا تا الان به این فکر کرده‌اید که احتمالا چقدر زبر و زرنگ هستید و همیشه تصمیمات منطقی می‌گیرید؟ اگه اینطور است پس احتمالا اگر هم بهترین و منطقی‌ترین تصمیمات را برای زندگی‌تان گرفته باشید احتمالا فرد واقعا شادی نیستید! بله همین‌طور است.

مهم نیست که چقدر سعی می‌کنید منطقی‌ترین و عاقلانه‌ترین و درست‌ترین تصمیم را در هر لحظه و روز بگیرید در بیشتر موارد این نمی‌تواند باعث خوشحالی شما شود. اما دلیلش چیست؟

چرا وقتی که انگار تصمیم‌مان کاملا با عقل و علم و منطق جور درمیاید وقتی که با درست‌ترین پارامتر‌ها دست به تصمیم‌گیری زده‌ایم چرا واقعا از تصمیمات‌مان نمی‌توانیم انقدر خوشحال و خرسند باشیم؟

این پادکست دید شما را نسبت به زندگی برای همیشه تغییر خواهد داد!
و یاد خواهید گرفت که برای خوشحال بودن به درستی از هوشی که دارید استفاده بکنید

دانلود این پادکست


» پادکست توهم سحرخیزی

چرا سحرخیز بودن یکی از دروغ‌های بزرگی است که برای موفق بودن به شما گفته‌اند در حالی که چندان اینطور نیست

اگر شما هم چند کتاب انگیزشی و موفقیت تا به حال خوانده باشید یا با یکی از دوستان‌تان در مورد موفقیت در زندگی حرف زده باشید به احتمال زیاد سحرخیز بودن همیشه به عنوان یکی از ویژگی‌های انسان‌های موفق در نظر گرفته می‌شود.

از وقتی که بچه بودیم این کلیشه‌ها در جامعه باعث شده که پدر و مادرمان هم کاری کنند که با دیر بیدار شدن‌مان از خواب احساس تنبلی و هیچی بکنیم.

در حالی که تحقیقات علمی (و نه حرف‌های زرد کتاب‌ و سایت‌هایی با محتوای نادرست) نشان می‌دهد که الگوی خواب انسان‌های می‌تواند کاملا متفاوت با هم باشد. یعنی شاید سحرخیزی بتواند برای کسی جوابگو باشد و انرژی بیشتری داشته باشد اما همین سحرخیزی ممکن است برای افرادی خطرناک هم باشد!  

در این پادکست شما کلیشه صبح زود بیدار شدن برای موفقیت
را به صورت همیشگی و با دلایل علمی فراموش خواهید کرد
و با جایگزین‌های درست آن آشنا می‌شوید

دانلود پادکست توهم سحرخیزی


» پادکست روانشناسی : درماندگی آموخته‌شده

چرا خودتان بزرگترین مانع ناراحتی و افسردگی و شکست‌تان هستید و خبر هم ندارید

چند سال قبل برای فلان آزمون استخدامی تلاش کردید و جواب رد گرفتید
الان یا کلا از به دنبال رفتن کارهای جدید منصرف شده‌اید یا همیشه به توانایی‌هایی خودتان شک دارید…

با کسی که ازدواج کرده بودید روزگار خوشی نداشتید وطلاق گرفتید
و الان هم دل خوشی از ازدواج مجدد ندارید…چون فکر می‌کنید همیشه همین خواهید شد….

چندین بار برای راه‌اندازی کسب‌وکار خودتان اقدام کرده‌اید و به در بسته خورده‌اید
و الان ترجیح می‌دهید که به همین زندگی حال حاضرتان راضی باشید چون احتمالا فکر می‌کنید موفقیت رویش را از شما برگردانده است…

درماندگی آموخته شده نوعی ناتوانی است که تنها باعث و بانی‌اش خودتان هستید در حالی که هیچ چیزی در واقعیت جلوی شما را نگرفته است.

دلیل بیشتر درماندگی‌های مردم، نه شرایط بیرون بلکه درماندگی‌هایی است که خودشان منجر به آن شده‌اند. درماندگی آموخته‌شده دلیل ماندن بیشتر مردم در منطقه‌ی راحتی‌شان است.

این مفهوم اولین بار توسط مارتین سلیگمن روانشناس برجسته‌ی آمریکایی استفاده شد که پدر این علم شناخته می‌شود. وی تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده که منجر به مفاهیمی مثل خوش‌بینی آموخته شده و درماندگی آموخته‌‌شده شده است که دنیای روانشناسی را متحول کرده‌اند.

پادکست روانشناسی مارتین سلیگمن : درماندگی آموخته شده (سوخت جت)
پادکست روانشناسی مارتین سلیگمن : درماندگی آموخته شده (سوخت جت)

اگر یاد بگیرید که درماندگی آموخته‌شده چطور به وجود آمده و چطور می‌توانید از آن نجات پیدا کنید خواهید فهمید که توانایی‌های شما برای تغییر شرایط‌تان بسیار بسیار بیشتر از چیزی است که فکر می‌کردید. و این چیزی است که دقیقا در این پادکست یاد می‌گیرید

 

دانلود این پادکست


 

» پادکست واکسن ترس از مخترع کوکاکولا

چطور ترس از شکست را به کمک فرمول موسس کوکاکولا از وجودمون حذف کنیم؟

جان پمبرتون داروساز آمریکایی بود. که در آوریل سال ۱۸۶۵ و زمانی که در ارتش خدمت می‌کرد، در خلال جنگ کلمبوس مجروح شد. او در دوران درمان برای از بین بردن درد مجبور به استفاده از داروی مورفین شد که به دلیل استفاده زیاد از آن، تقریبا به مورفین معتاد شده بود.

با توجه به این موضوع که جان پمبرتون خود داروساز بود، به فکر ساخت دارویی افتاد تا بتواند اعتیاد خود به مورفین را درمان کند. او در ابتدا شروع به کار روی داروهای ضد درد کرد و سپس به سراغ ساخت نوشیدنی‌های خاص رفت. اولین نوشیدنی که به نام خود ثبت کرد تحت عنوان «نوشیدنی کوکای فرانسوی پمبرتون» عرضه شد.

در سال ۱۸۸۶ با توجه به وضع قوانین جدید در خصوص مصرف نوشیدنی‌های الکلی و مصرف مواد مخدر، جان پمبرتون شروع به تحقیق به‌صورت سعی و خطا برای ساخت یک نوشیدنی غیر الکلی کرد تا بتواند آن را جایگزین نوشیدنی قبلی خود کند و سرانجام موفق به تولید فرمول نوشیدنی معروف کوکاکولا شد.

اما او که مدت‌ها از فرمول این نوشیدنی خبر داشت و استفاده می‌کرد از عرضه‌ی آن به بازار می‌ترسید، اینکه در این سن یک داروساز بخواهد یک نوشیدنی در بازار روانه کند که معلوم نیست موردپسند مردم واقع شود یا نه برای او کار بسیار سختی بود.

دانلود پادکست روانشناسی واکسن ترس (سوخت جت)
دانلود پادکست روانشناسی واکسن ترس (سوخت جت)

اما در این راه با فرمولی که خودش ابداع کرده و ما در این پادکست اسم آن را واکسن ترس گذاشته‌ایم توانست محصولش را ارائه کند. تا اینکه امروز این نوشیدنی به معروف‌ترین و پرفروش‌ترین نوشیدنی صنعتی دنیا تبدیل شود.

حالا فکر این را بکنید که چه تعداد آدم در این کره‌ی خاکی با چنین ایده‌های بزرگی در سرشان تنها به دلیل ترس از شکست متوقف شده‌اند و ایده‌های انقلابی‌شان را با خود به زیر خاک برده‌اند. اگر شما هم نمی‌خواهید از این دسته انسان‌ها باشید پس پادکست امروز برای شماست.

 

دانلود این پادکست


جدیدترین پادکست روانشناسی : نشخوارهای ذهنی (سوخت جت)
جدیدترین پادکست روانشناسی : نشخوارهای ذهنی (سوخت جت)

» پادکست نشخوارهای ذهنی

مهم‌ترین مکالمه‌ی زندگی‌تان که همین امروز باید کنترلش کنید

همه‌ی ما ورای اینکه در دنیای بیرون از چه اتفاقاتی می‌افتد و چه کسانی هستیم و چه جاهایی هستیم در ذهن‌مان دنیای دیگری ساخته‌ایم دنیایی که ساخته‌ و پردخته‌ی خیالات ماست. در این دنیای ذهنی ممکن است هزاران فکر بی‌اساس وجود داشته باشد که با وجود اینکه هر روز به آن‌ها فکر میکنیم از تاثیری که بر زندگی‌مان دارند بی‌خبر هستیم.

اگر کمی از تغذیه گاوها خبر داشته باشید، آن‌ها بعد از اینکه با سرعت علوفه‌یشان را می‌خورند در ساعت خاصی از روز می‌نشینند و غذای سریع قورت داده شده را دوباره وارد دهان‌شان کرده و با عملی که ما به آن نشخوار می‌گوییم دوباره شروع به جویدن غذای خورده‌شده می‌‌کنند. و ما انسان‌ها همین کار را در مورد افکارمان می‌کنیم.

ساعت‌ها و ساعت‌ها به اتفاقاتی که افتاده، به مکالمه‌هایی که داشته‌ایم به طرز برخورد دیگران با ما فکر می‌کنیم، فکرهایی که به غیر از ناراحتی و نگرانی چیز بیشتری برای عرضه به ما ندارند.

وقتی که بتوانید از شر تفکرات بی‌اساس و اضافی‌تان خلاص شوید به طور شگفت‌انگیزی می‌توانید انتظار زندگی بهتری را داشته باشید از این جهت که:

  • آرامش بیشتری خواهید داشت
  • وقت بیشتری خواهید داشت
  • فضای بیشتری را برای افکار بهتر باز میکنید
  • کمتر عصبانی می‌شوید
  • به جای فکر کردن بیشتر عمل میکنید

 

 • در پادکست امروز به شما یاد می‌دهیم که چطور از شر این نشخوارهای ذهنی نجات پیدا کنید.

دانلود این پادکست


» پادکست قورباغه را قورت نده!

چرا انجام دادن سخت‌ترین کار در ابتدای روز برای بیشتر مردم ایده‌ی خوبی نیست و به جای آن باید چه کار کرد؟

برایان تریسی یکی از شناخته‌ترین نویسنده‌های حوزه‌ی موفقیت و بهره‌وری است که نامش به خوبی درایران شناخته شده و کتاب‌هایش فروش زیادی داشته‌اند. تعداد زیادی از افراد توانسته‌اند از توصیه‌های او استفاده کنند و برای بهتر کردن زندگی و کارشان استفاده کنند.

یکی از برجسته‌ترین کتاب‌های برایان تریسی که در سال 2001 یعنی حدود بیست سال پیش منتشر شد از اولین کتاب‌هایی بود در مورد مدیریت زمان بود که سر و صدای زیادی را به پا کرد و در ایران نیز طرفداران زیادی پیدا کرد و شناخت برایان تریسی برای بسیاری از این کتاب شروع می‌شود.

اما بعد از مدت‌ها از انتشار این کتاب و توصیه‌ی اصلی آن مبنی بر اینکه قورباغه را قورت بده یا سخت‌ترین کار روزت را اول از همه انجام بده، تحقیقات زیادی در حوزه‌ی بهره‌وری شخصی و استفاده‌ی درست از انرژی روزانه شکل گرفته است که به صراحت این کار را نه تنها منجر به افزایش بهره‌وری نمی‌داند بلکه یکی از اشتباه‌ترین کارهایی است که می‌توانید با شروع روز‌تان بکنید.

پادکست روانشناسی قورباغه را قورت نده (سوخت جت)
پادکست روانشناسی قورباغه را قورت نده (سوخت جت)

در پادکست امروز سوخت جت به شما می‌گوییم چرا قورت دادن قورباغه کار اشتباهی است و بهترین روش شروع و استفاده‌ از روزتان برای بالاترین میزان بهره‌وری م و کمترین میزان خستگی کدام است.

 

دانلود این پادکست

 

می‌خواهید به صورت هفتگی  پادکست‌های روانشناسی جدید را دانلود کنید اما یادتان میرود به سایت سر بزنید؟
می‌توانید پادکست‌هایمان را در کانال تلگرامی سوخت جت هم هر هفته دانلود کرده و گوش دهید

یا می‌توانید با عضویت در صفحه‌ی اینستاگرام سوخت جت علاوه بر ویدیوها و پست‌های آموزشی و انگیزشی هفتگی هر هفته استوری اطلاع‌رسانی را برای پادکست‌های جدید دریافت کنید

برای عضویت در کانال تلگرام سوخت جت و یا صفحه‌ی اینستاگرام ما روی دکمه‌های زیر کلیک کنید

 

19 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت !! می‌گوید

  پادکست هاتون واقعا عالی ان خیلی بهشون نیاز داشتم خیلی ممنون و خسته نباشید:)

 2. کاربر سوخت جت مه می‌گوید

  تشکر

 3. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

  تشکر ویژه دارم ازت جناب بزرگوار بابت این پادکست‌های مفید و ارزشمند

 4. کاربر سوخت جت دی می‌گوید

  باسلام خوشحال شدم شما را پیدا کردم

 5. کاربر سوخت جت از می‌گوید

  بسیار زیبا جذاب

 6. کاربر سوخت جت ور می‌گوید

  چقدر خوبه انقدر راحت وآسون انرژی های مثبت از این فایلها وهر روز میبینم .پیشرفتهای ذهنی بالای رو متوجه میشم وحالللللم عالی میشه زندگی تک تکتو ن پر از برکت

 7. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  پادکست ها عالی بود

 8. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  ازاینکه مطالب آموزشی رو بصورت صوت دراختیارمون میزارین ممنون اما من ن کانال تلگرام و نه پیچ اینستاتون رو نتونستم پیداکنم .
  و اینکه اگه پادکست های رایگان بیشتری بزارین عالی میشه

  1. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

   سلام ادرس اینستاگرام مون http://instagram.com/SookhteJet.ir
   تلگرام مون هم https://t.me/SookhteJet هست

 9. کاربر سوخت جت ید می‌گوید

  پادکست باهوش اما غمگین خیلی عالی بود . ممنونم

 10. کاربر سوخت جت ین می‌گوید

  سلام خیلییی خیلیییی ممنونممم از تمام زحماتی که میکشید nخیلی به من کمک میکنن این پادکست ها دیگه به جای اهنگ گوش کردن پادکست گوش میکنم ممنونم همینطوری پر انرژی پیش برید

 11. کاربر سوخت جت ره می‌گوید

  برای غذا خوردن من همیشه اول غذای بد مزه رو میخورم مثلا برای خاصیتش ولی حتما بعدش چیز خوشمزه رو میخورم کهه طعم دهنم همون طعم خوشمزه باشه… وقتی کار سختو اول انجام میدم درسته انرژی زیادی ازم میگیره ولی بعدش رااااحت میشم و با انرژی و رضایت از خودم بقیه ی کارامو انجام میدم

 12. کاربر سوخت جت یم می‌گوید

  سلام .تشکر بابت تلاشی که برای بهتر شدن کیفیت زندگی انسانها می کنید.
  باید بگم که در مورد من اینطوری نیست و وقتی کاری رو باید انجام بدم و اول تمومش نمی کنم تمام روز ذهنم درگیر می شه و از کارهای دیگه هم لذت کافی نمی برم،درمورد من همون قورباغه رو قورت بده خیلی بهتر جواب میده.روحیه من با این روشی که گفته شد سازگار نیست وهمه روز رو باید در اضطراب کاری که نکردم وبالاخره باید انجامش بدم سپری می شه.

 13. کاربر سوخت جت ار می‌گوید

  لیسانس فناوری اطلاعات و علاقه مند به گرافیک

 14. کاربر سوخت جت madi می‌گوید

  عاااااالیییی
  چیزی که جاش خالی بود تا الان همین پادکست های روانشناسی بود

 15. کاربر سوخت جت mani می‌گوید

  لطفا پادکست های روانشناسی بیشتری بر روی وبسایت خود قرار دهید
  با تشکر

 16. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

  بسیار عالی و قابل استفاده بود

 17. کاربر سوخت جت نی می‌گوید

  مرسی رنه جان عاااااااالی همه پادکست ها عالین

 18. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  بسیار عالی بود رنه جان ممنون

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**