خلق زندگی بهتر با سه قرص روحی که هر روز باید آن ها را قورت دهید

داشتن زندگی بهتر دغدغه مشترک همه ما است. اگر پای صحبت تک تک آدم ها بنشینیم، هیچ کدام از آن‌ها از اینکه کیفیت زندگی‌شان از جنبه‌های مختلف بهتر شود نه تنها بدشان نمی‌آید، بلکه شاید بزرگ‌ترین آرزوی آن‌ها نیز باشد. اگر شما هم از وضعیت فعلی زندگی‌تان خیلی راضی نیستید و قصد دارید کیفیت زندگیتان را بهبود ببخشید حتما همراه ما باشید چون در این مقاله قصد دارم درباره سه قرص روزانه برای زندگی بهتر صحبت کنم.

قرص‌های که برای ساختن یک زندگی بهتر نیاز دارید

اگر شما از این سه قرص به صورت مداوم و همیشگی استفاده کنید، نه تنها متوجه تغییرات مهم خواهید بود بلکه آرامش درونی‌تان نیز به طور چشمگیری بیشتر می‌شود.

 

قرص خودمراقبتی 

به نظر من هیچ چیز در دنیا مهم‌تر از خود مراقبتی نیست. البته خودمراقبتی تنها به این موضوع محدود نمی‌شود که ما چه مواد غذایی مصرف می‌کنیم. البته قبول دارم که تغذیه سالم یک شرط اساسی برای زندگی بهتر است، اما برای داشتن یک زندگی موفق کافی نیست و باید مکمل آن یعنی خودمراقبتی روحی و روانی نیز وجود داشته باشد.

قرص خودمراقبتی روحی شامل این موارد می‌شود که ما مراقب روان و جسممان باشیم و اجازه ندهیم جسم و روح ما آسیب ببیند.

برای خود مراقبتی من چند پیشنهاد دارم:

– اگر فکر می کنید با افراد سمی در ارتباط هستید، حتما ارتباط خود را با آن‌ها قطع کنید. افراد سمی می‌توانند شامل کسانی باشند که شما را تحقیر کرده، یا به شما حسادت می‌کنند. این افراد اکثرا منفی نگر هستند و با کلام و رفتارشان مانع پیشرفت شما می‌شوند. بهترین راه حل دوری از این افراد است.

هیچوقت انرژی خود را صرف تغییر رفتار یا طرز فکر آن‌ها نکنید زیرا بیشتر اوقات این شما هستید که آسیب می‌بینید.

اگر احساس کردید در یک رابطه ارزش شما نادیده گرفته می شود پس جای درستی نیستید.

بهتر است تجدید نظری در رابطه با مکانی که هستید و افرادی که با آن‌ها معاشرت می‌کنید، داشته باشید.

– علاوه بر مورد بالا، ورودی‌های ذهن نیز نیاز به مراقبت دارند. حتما حواستان را جمع کنید که چه می‌بینید، چه می‌خوانید، وقت خود را چگونه می‌گذرانید (مشکل مدیریت زمان)و به طور کلی تا چه حد به خودتان و اعضای بدنتان احترام قائل هستید. شما لیاقت بهترین‌ها را دارید پس استانداردهایتان را بالا ببرید و به هر ورودی اجازه ندهید وارد زندگی‌تان شود.

-یکی دیگر از راه‎های خودمراقبتی مدیتیشن است. این کار را روزانه تکرار کنید تا تاثیر فوق‌العاده آن را بر جسم و روح‌تان ببینید.

نمی‌دانید چطور بیشتر با خودتان دوست باشید؟ می‌خواهید یاد بگیرید چطور بیشتر به خودتان اهمیت بدهید؟ مقاله‌ی زیر برای شما مثل یه ژلوفن عمل می‌کنه: چرا و چطور به خودتان بیشتر از هر کسی اهمیت بدهید؟

 

قرص زندگی در لحظه

این موضوع را بپذیریم که گذشته‌ها خوب یا بد، گذشته و ما نمی‌توانیم هیچ چیز را در آن تغییر دهید. آینده هم هنوز نیامده. به نظر من برای داشتن احساس خوب حتما باید قرص زندگی در لحظه را هر روز مصرف کنید. زیرا فقط همان لحظه‌ای که اکنون در آن حضور دارید، در اختیار شما است.

فکر کردن به گذشته و افسوس خوردن دردی را دوا نمی‌کند. همه ما اشتباه می‌کنیم. اما این اشتباهات هستند که به نظر من باعث رشد ما می‌شوند به شرطی که دست از افسوس خوردن برداریم، از آن‌ها درس بگیریم و سپس رهایشان کنیم.

من به حدی اتفاقات بد گذشته را رها کردم که حتی گاهی فکر می‌کنم که وجود نداشتند. آن چیزی که برای من اهمیت دارم همین لحظه از زندگی من است. این گنج بزرگیست نباید با نگرانی یا افسوس آینده و گذشته این گنج را به راحتی از دست بدهم. برای یک زندگی بهتر باید دیدگاه‌های بهتری هم به زندگی داشته باشیم.

من تا به حال موردی سراغ ندارم که با غصه خوردن یا نگران بودن توانسته باشد به موفقیت برسد.

افراد موفق درس‌هایشان را فرا گرفته‌اند و در عین حال که بدون نگرانی برای ساختن آینده تلاش می‌کنند، از لحظه به لحظه زندگی خود نیز لذت می‌برند.

به عبارت دیگر برای ساختن آینده عالی نیازی به گذشته خوب نداریم. فقط کافیست زمان حال خود را از دست ندهیم و با احساس خوب زندگی کنیم.

زندگی کردن در زمان حال برای شما به یک دغدغه تبدیل شده است؟ نمی‌دانید با فکرهایی که مدام در سرتان پچ پچ می‌کنند چکار کنید؟ این کتاب شما را به آرامش می‌رساند: دانلود کتاب قدرت حال از اکهارت تول ; کتاب صوتی و PDF

 

 

قرص تسلیم نشدن در چالش‌ها

من هرروز صبح که بیدار می‌شوم، قرص تسلیم نشدن را حتما مصرف می‌کنم و از نظر روحی خودم را برای یک روز عالی آماده می‌کنم. زیرا می‌دانم که هر روز ممکن است با چالش‌های بی‌شماری روبه‌رو شوم اما چون آماده مواجه با این چالش‌های پیش‌بینی نشده هستم، بنابراین به جای تسلیم شدن به دنبال راه حل می‌گردم.

در طول زوز ممکن است اتفاقات غیرمنتظره زیادی برای شما پیش بیاید. مثلا به خاطر ترافیک به قرار کاری دیر برسید. ماشین شما خراب شود یا حتی از کار بی‌کار شوید. اما هیچ کدام از این موارد نباید باعث شوند که دست از تلاش بردارید.

چالش‌ها وارد زندگی ما می‌شوند تا ما به فرد قوی‌تر تبدیل شویم.

در حقیقت این‌که صبح خود را با جملات تاکیدی مثبت شروع کردید، دلیل این موضوع نیست که با هیچ چالشی در طول روز رو به رو نشوید و همه چیز آرام باشد. مثبت نگری به این معناست که من ایمان دارم همه کائنات دست به دست هم می‌دهند تا من به اهداف خود برسم و اتفاقات غیرمنتظره به نفع من تمام خواهند شد. بنابراین، با اولین چالشی که برای من پیش می‌آید از درون فرو نمی‌ریزم.

آرزو نکن که زندگی آسان‌تر باشد، آرزو کن که خودت بهتر باشی. برای مشکلات کمتر آرزو نکن، برای مهارت‌های بیشتر آرزو کن. برای چالش‌های کمتر آرزو نکن، برای خردمندی بیشتر آرزو کن.

جیم ران از اولین مربیان توسعه‌ فردی

فردی که از جسم و روح خود مراقبت می‌کند، اجازه نمی‌دهد دیگران زندگی او را تحت کنترل قرار دهند، گذشته خود را می‌بخشد و برای آینده نگران نیست بلکه از لحظه به لحظه زندگی خود لذت می‌برد و تحت هیچ شرایطی تسلیم نمی‌شود، دقیقا همان شخصی است که بدون شک موفق خواهد شد.

برای یک زندگی بهتر شما فکر می‌کنید در طول روز ما به چه موارد دیگری نیاز داریم؟


حتما زندگی بهتر دغدغه‌ی شما هم هست که باعث شده در حال خواندن این مقاله باشید در ادامه مصالبی را برای شما قرار داده‌ام تا دانش خودتان را در این زمینه بالا ببرید:

1 دیدگاه جالب
  1. کاربر سوخت جت خت می گوید

    *با سلام و تبریک سال نو *
    در اولین روز کاری سال ۱۴۰۱ ، از این مقاله لذت بردم و در سال ۱۴۰۱ فقط و فقط در لحظه زندگی میکنم .
    تشکر فراوان

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**