چرا فقط داشتن انگیزه شما را به جایی نمی‌رساند و آنچه لازم دارید چیست؟

بیشتر مردم فکر می‌کنند که انگیزه مهمترین دلیل برای موفقیت است؛
آن‌ها اعتقاد دارند که انگیزه حیاطی‌ترین عنصر در مسیری است که شمارا به هدف‌هایتان می‌رساند. اما آیا این حرف واقعاً حقیقت دارد؟ اگر در فضای اینترنت و بین مطالب مختلف نیز جست و جویی کنید خواهید دید که محتوای فراوانی درباره انگیزه و نقش آن در رسیدن به موفقیت وجود دارد.

هرچند که انگیزه واقعاً نقش اساسی و پر رنگی در موفقیت ما ایفا می‌کند اما گفتن این جملات درباره آن بیشتر بخاطر اطلاعات پایین مردم است. مردم احتمالاً دقیقاً نمی‌دانند که انگیزه چطور عمل می‌کند. مهم‌تر از آن، آن‌ها از عوامل اصلی که یک شخص را به موفقیت واقعی می‌رسانند بی اطلاع هستند و گمان می‌کنند که تنها چیزی که یک فرد موفق داشته فقط انگیزه او بوده است.

اجازه دهید تا با صحبت در مورد یک افسانه در رابطه با انگیزه شروع کنیم:

این افسانه می‌گوید که انگیزه برابر با موفقیت است(!) اما این صحت ندارد.
حقیقت این است که انگیزه به تنهایی برای شما موفقیت نمی‌آورد.

تنها چیزی که می‌تواند موفقی را تقویت کند، تنظیم دوباره مسیر و تغییر ذهنیتتان است. شما می‌توانید وقت، سرمایه و انرژی خود را برای خواندن مطالب انگیزشی وبسایت سوخت جت دات آی آر صرف کنید…

این بسیار خوب است و دانسته‌های شما را افزایش می‌دهد.

اما هیچ تضمینی وجود ندارد که زندگی شما تغییری بکند و صرفاً راه موفقیت شما دران نیست. فقط تصور کردن، نوشتن و حتی خواستن نمی‌تواند اهداف را در زندگی شما به واقعیت‌های فیزیکی تبدیل کند !

بنابراین ما می‌خواهیم بگوییم که همه تمرکز خود را روی اشتیاق و انگیزه نگذارید. فقط تماشای کلیپ‌های انگیزشی و شرکت در سمینارها به میزان زیاد، اکیدا کار مناسبی نیست.

شما باید یک استراتژی در رابطه با آنها داشته باشید مثلاً هر ماه یک ویدئو انگیزشی ببینید و هر 6 ماه یک بار به یک سمینار بروید. به این صورت به میزان مناسب خودتان را از لحاظ انگیزشی حفظ می‌کنید اما تکرار زیاد این کار و تکیه کردن بر اینکه این‌ها می‌تواند شمارا موفق کند کاملاً غلط است.

اگر اطرافتان را نگاه کنید به خوبی خواهید دید که بیشتر مردم در این نقطه گیر کرده‌اند. کتاب می‌خوانند، فیلم می‌بینند، سمینار می‌روند ولی باز در همینجا درجا می‌زنند.

بدون اینکه کار را انجام دهند. هرچند ممکن است برخی از طرز تفکرهای اشتباه آنها تغییر کند اما بدون عمل هیچ چیز دائمی نخواهد بود و تحولی همیشگی رخ نمی‌دهد.

آن‌ها نمی‌دانند که داشتن اعتقاد واقعی به خودشان و کارشان، و همچنین ساخت عادت‌های صحیح می‌تواند خیلی بیشتر از یک انگیزه برای موفقیت به آنها کمک کند.

مردم قبول ندارند که عادت‌های خوب می‌تواند در نهایت آنها را به موفقیت برساند.
درحالی که حقیقت همین است.

بگذارید راحت‌تر صحبت کنیم. نتایج زندگی هر فردی بر اساس اقدامات او تعیین می‌شود. در واقع اقداماتی که انجام می‌دهید از رفتار شما می‌آیند و رفتار شما نیز از عادت‌های شما سرچشمه می‌گیرد که در نقطه اول به ناخودآگاه ذهنتان برمیگردد. (در این مقاله خواندید که چطور ضمیرناخودآگاه شما بر موفقیت یا شکست شما حکومت می‌کنید)

اما عادت‌های شما از انگیزه شما نمی‌آیند. پس همینجا کاملاً مشخص شد که انگیزه شاید بتواند مانند یک هل کوچک به ماشینی باشد که روشن نمی‌شود و در مواقعی کمک کننده باشد اما چیزی که ماشین را همیشه پیش می‌برد، راننده است. راننده‌ای که عادت‌های او به صورت خودکار عمل رانندگی را انجام می‌دهند.

شاید شما هم از خواندن این مطالب تعجب کنید، چون از جمله معدود مطالبی است که تاکید خواستی روی انگیزه ندارد. اما باید گفت که ما بهتر میدانیم که شما بجای پیگیری خواندن کلمات انگیزشی در اینترنت. بهتر است روی ایجاد عادت‌های خوب و عملی خود کار کنید.

[bs-quote quote=”موفقیت تصادفی نیست، بلکه نیاز به استقامت، یادگیری، مطالعه، فداکاری و تمام اینها دارد. شما باید یا عاشق کاری باشید که انجام می‌دهید، یا یادبگیرید که عاشقش شوید-” style=”default” align=”center” author_name=”پله” author_job=”بازیکن فوتبال سابق و مطرح تیم ملی برزیل” author_avatar=”https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2019/11/Pele-box_wide-1.jpg”][/bs-quote]

 

همه چیز به اعتقادات درونی شما و تفکرات ذهنی برمیگردد که عادت‌های شمارا می‌سازد. بنابراین زمانی که ویدئو انگیزشی تمام شد و آدرنالین خون شما افزایش کرد. بجای اینکه فقط نقشه در ذهنتان بکشید. فوراً کاری را انجام دهید. همان کاری که فکر می‌کنید رویای شماست.

یا اینکه سعی کنید یک عادت خوب در راستای رسیدن به هدف خود بسازید.

زمانی که کارهای ما تکرار شوند و به عادت‌های خوب تبدیل شوند، شک نکنید که موفقیت را در پی خواهند داشت. خودتان قضاوت کنید، دیدن ویدئوهای انگیزشی شمارا لاغر می‌کند یا عادت هر روز رفتن به باشگاه؟ اگر میخواهید بهتر موضوع را درک کنید میتوانید مقاله «چطور عادت‌های‌تان را با کوچک‌ترین تلاش‌ از بین ببرید و یا عادت‌های خوب بسازید» را هم که قبلا منتشر شده بخوانید…

هرچه عادت‌های شما عمیق‌تر و محکم‌تر شود، امکان موفقیتتان نیز بیشتر می‌شود. برای اینکه بتوانیدعادت هارا در وجودتان نهادینه کنید از قدرت ناخودآگاه ذهن نیز استفاده کنید. اما اگر خوب نمی‌دانید که ناخودآگاه ما چطورعمل می‌کند اول باید مطالب آموزشی زیر که درباره ناخودآگاه در سایت سوخت جت منتشر شده است را مطالعه کنید:

 

البته بدانید، ما به هیچ وجه قصد نداشتیم در این مطلب جایگاه انگیزه برای رسیدن به موفقیت را نادیده بگیریم یا آن را انکار کنیم. صحبت ما بیشتر با افرادی بود که گمان می‌کنند صرف داشتن انگیزه کافی است. ما می‌خواستیم شما بدانید که انگیزه یک مسئله کلی برای شروع مسیرشماست.

اما چیزی که شما را موفق می‌کند داشتن عادت‌های مناسب، آموزش، مطالعه، استقامت و سخت کوشی است. در واقع انگیزه مانند استعداد است. ادیسون می‌گوید:

برای موفق شدن در کاری نیاز به 1% استعداد و 99% پشتکار دارید.

این نسبت را برای انگیزه هم می‌توان در نظر گرفت.

برای همین است که انگیزه و اشتیاق به موفقیت را همه مردم دارند اما تعداد کسانی که موفق می‌شوند بسیار کم هستند. دلیلش واضح است.

مردم عادی فکر می‌کنند که صرف داشتن انگیزه کافی است اما افراد موفق می‌دانند که باید کار را انجام دهند. نه فقط به طور معمولی بلکه با پشت کار فروان، با سخت کوشی، با یادگیری و با انگیزه.

در همین زمینه مطالب زیر را هم بخوانید:

1 نظر جالب
  1. کاربر سوخت جت ره می‌گوید

    با عرض سلام و خدا قوت به تمامی همکاران سایت پرانرژی سوخت جت.. مطالب و خوندم ، به نکته ظریف و در عین حال مهمی اشاره کردین. (جالب بود چون تو این مدت منم دقیقا به این موضوع فکر میکردم که با انگیزه صرف ، امکان موفقیت وجود داره ؟؟ و جالب تر اینکه مغز کلام و اصل سخن و در این صفحه بیان کردین..)سپاسگزارم.

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**