فقط 4 قدم ساده و آسان برای اینکه زندگی فوق العاده داشته باشید

* توجه * توجه *
این مقاله درباره مثبت اندیشی نیست.

من به واقعیت اعتقاد دارم، من نمی گویم که شما بروید در حیاط منزل‌تان و به باغچه تان نگاه و روزی ده بار تکرار کنید : هیچ علف هرزی وجود ندارد ! من می گویم علف هرز وجود دارد، باید آن را پیدا کنید و از بین ببرید.

به نظر شما موفقیت چیست؟ ثروت زیاد؟ خانواده خوب؟ شهرت زیاد؟ فرض کنید به این موفقیت ها رسیده اید، حال چه اتفاقی می افتد ؟ خب معلوم است خوشحال می شوید.

موفقیت برای هر فرد چیزی متفاوت است؛ برای برخی ثروت زیاد، برخی خانواده خوب و … اما در آخر همه ما می خواهیم به احساس خوشحالی برسیم.

واقعیت این است که شما وقتی احساس رضایت و خوشحالی پیدا می کنید که کار درست را انجام دهید.

تا حالا این تجربه رو داشتید که، یک فیلم یا کلیپی رو تماشا کردید انگیزه گرفتید و وقتی که تمام شد، با خودتان گفتید، این همان چیزی بود که نیاز داشتم، من از فردا آدم بهتری می شوم، زندگی ام را تغییر می دهم …  ولی روز بعد هیچ کاری انجام ندادید ؟!

نگران نباشید، کاملا طبیعیه و همه مردم حداقل یک بار این کار رو انجام دادند.

من هم انجامش دادم؛ سخنرانی های چند ساعته تماشا می کردم و خیلی چیزهای مفیدی یاد می گرفتم، کلی انگیزه می گرفتم ولی روز بعد باز هم هیچ کاری انجام نمی دادم و به همین دلیل هم خودم رو سرزنش می کردم.

سرزنش کردن خودتون هیچ وقت چیزی رو تغییر نمیده، تنها شما رو تو موقعیت جسمی و روحی بدی قرار میده و وقتی تو موقعیت جسمی و روحی بدی باشید، نمیتونید کارها رو به خوبی انجام بدید.

از بچگی به ما یاد داده اند که وقتی یک نفر صحبت می کند، نباید در آن هنگام چیزی بگوییم، در مدرسه ما را برای چندین سال تمرین داده اند و مجبور کردند هنگامی که زنگ به صدا در می آید برویم به کلاس و یک جا بنشینیم و چیزی نگوییم و فقط گوش دهیم تا هنگامی که معلم از ما سوال بپرسد و یا زنگ تفریح به صدا در آید.

اما متاسفانه کسی به ما یاد نداد که چه طور کاری را یاد بگیریم و انجام دهیم، و به مرور زمان به گوش دادن و نگاه کردن و کاری انجام ندادن عادت کردیم.

می خواهم بگویم، اگر تمام روز یک جا بنشینید و یاد بگیرید، احساس راحتی می کنید ولی مشکل اینجاست که هیچ کاری انجام نمی دهید و به همین خاطر بیشتر چیزهایی که یاد میگیرید با گذشت چند روز، از یادتان می رود.

در این مقاله قصد داریم راه هایی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید این عادت را تغییر دهید و زندگی بهتری داشته باشید.

قدم اول: علاقه‌یتان را انتخاب کنید

کاری را انتخاب کنید که به آن علاقه زیادی دارید و به خودتان یک هفته وقت دهید تا آن کار را یاد بگیرید و انجام دهید. برای مثال : فرض کنیم شما می خواهید طراحی  یاد بگیرید. به خودتان یک هفته وقت بدهید و هر روز حداقل به مدت 15 دقیقه طراحی کنید. بعد از یک هفته طراحی های روز اول و روز هفتم تان را باهم مقایسه کنید. نتیجه قابل توجه ای می بینید و با همین روش ساده بعد از مدتی در طراحی به سطحی می رسید که همیشه آرزویش را داشتید.

 

قدم دوم: فقط انجامش دهید !

فقط انجامش بده ؛ شعار شرکت نایکی

فقط انجامش دهید! بیش از حد به کاری که می خواهید انجام دهید فکر نکنید. مثلا اگر بخواهید طراحی یاد بگیرید راه درست این است که 5 تا 10 دقیقه آموزش ببینید و بعد برای چند روز چیزی که یاد گرفتید را تمرین کنید.

بیشتر مردم آن قدر درباره کاری فکر می کنند و تحقیق می کنند تا اینکه آخر سر پشیمان می شوند. هیچ وقت زمان را با پول معاوضه نکنید چون بدترین معاوضه است. همه ما می توانیم با انجام کارهای ساده که به مهارت خاصی نیاز ندارند به پول برسیم اما با میلیاردها تومان هم نمی توانیم حتی یک ثانیه زمان بخریم!

درست است برای زندگی به پول نیاز دارید ولی باید بین پول و علاقه تان یکی را انتخاب کنید. جالب اینجاست که حدودا همه کسانی که علاقه شان را انتخاب کردند و سخت تلاش کردند به ثروت زیادی رسیدند و تمام کسانی که تا الان به موفقیت های زیادی دست یافته اند به مردم دیگر پیشنهاد می کنند که به دنبال علاقه تان بروید.

اجازه ندهید دیگران برایتان تصمیم بگیرند.

 

قدم سوم: از منطقه راحتی تان جدا شوید.

تا اینجا  گفتیم که چگونه می توانید کاری را شروع کنید، اما قسمت مهم دیگر این است که چگونه در آن پیشرفت کنیم.

به نظر شما چه طور میتوان در کاری پیشرفت کرد ؟ برای مثال فرض کنید می خواهیم بازوی بزرگ و قوی ای داشته باشیم، به نظر شما چه طور ممکن است ؟ ورزش کنیم ؟ پروتئین زیادی مصرف کنیم ؟

با ورزش و مصرف پروتئین فقط می توانید عضله فعلی تان را حفظ کنید، ورزش کردن هنگامی باعث پیشرفت تان می شود که از منطقه راحتی تان جدا شوید. در کار های دیگر نیز به همین صورت است.

برای خارج شدن از منطقه امن‌تان، میتوانید مقاله‌های زیر را مطالعه نمایید :

 

قدم آخر: دلیل بیاورید!

چرا تا به حال به هدف و رویا هایتان نرسیده اید؟ وقتش را نداشته اید؟! پول کافی نداشته اید؟…  همه این ها بهانه است و ما به این خاطر این بهانه ها را می آوریم چون دلیل کافی برای انجام آن کار نداریم و از آن مطمئن نیستیم.

اگر دلیل تان برای انجام کاری به اندازه کافی بزرگ باشد باعث می شود که آن کار را هر چقدر هم که سخت باشد انجام دهید؛ همانطور که قبلا در مقاله «قدرتمندترین سلاح در جنگ با سختی های زندگی برای یک هدف» خواندید، برادران رایت، بدون سرمایه، پشتوانه نیروی انسانی و پارتی(!) توانستند هواپیما را اختراع کنند، درحالی که در نزدیکی آنها، یک استاد دانشگاه با نخبه‌ترین نیرو‌های انسانی و سرمایه دولتی موفق به این کار نشد.

من و شما نیز می توانیم زندگی خود را به صورت یکی از افسانه ها در آوریم، به شرط اینکه شهامت داشته باشیم و بدانیم که قادریم اختیار اتفاقاتی را که در زندگیمان می افتد به دست گیریم.

نتیجه گیری


در همین زمینه مقالات زیر را هم بخوانید:

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
  1. کاربر سوخت جت ین می‌گوید

    مقاله خوبی بود، ممنون از سایت خوبتون

  2. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

    ممنون خانم راد از مقاله خوبتون

  3. کاربر سوخت جت ده می‌گوید

    مقاله خوب و مفیدی بود امیدوارم که در راستای اهدافم بتونه کمکم کنه

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**