خلاصه کتاب مراقبه ها نوشته مارکوس اورلیوس

تفکر رواقی یک پادشاهِ فیلسوف

کتاب مراقبه‌ها سفری ست به ذهن امپراتور بزرگ روم، مارکوس اورلیوس. این خلاصه کتاب معنای مرگ و عدالت، ماهیت جهان و چرایی رویدادهای جهان رو از دیدگاه فلسفی بررسی میکنه و به ما میگه چرا همه‌چیز به این شکلی که الان دارن، هستن.

کتاب بهتون کمک میکنه که بدونید چرا ترس از مرگ بی‌فایده ست و چطور میشه با کمک این دیدگاه فلسفی مشکلات و سختی‌های زندگی رو تحمل کرد.

اورلیوس نه تنها امپراتور، بلکه فیلسوفی بود که عقاید خودش رو بر سنت‌های رواقی‌گرایی یونانی استوار کرد، رواقی‌گرایی مکتبی ست که خودکنترلی و آرامش رو راهی برای غلبه بر احساسات منفی می‌دونه.

فلسفه‌ی اورلیوس باعث شد که به  اون لقب پادشاه فیلسوف رو بدن. اما سوالی که به وجود میاد اینه که اون چه ایده‌ها و تفکراتی داشت؟ این کتاب به بررسی این موضوع می‌پردازه که چه چیزی اورلیوس رو به یکی از فیلسوفان بزرگ رواقی تبدیل کرده و چرا افکار او بر نویسندگانی مثل جان اشتاین بک و رهبران سیاسی مثل رئیس جمهور سابق ایالات متحده بیل کلینتون (که به گفته خودش علاقه زیادی به این کتاب داره) تأثیر گذاشته.

 

دانلود خلاصه کتاب

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**