14 عادت افراد دوست داشتنی (که از همین الان باید داشته باشید)

در شبکه های اجتماعی چندنفر دوست دارید؟ در دنیای واقعی چطور؟
امروزه با ورود شبکه های اجتماعی به زندگی انسان ها، معنی واقعی دوستی تبدیل شده به چندتا کلیک ساده و قرار گرفتن در لیستی به نام “دوستان” که هرکسی چندصد،  یا چندهزار از این “دوستان” را دارد. اما تا به حال فکر کردید واقعا چند نفر از آنها دوست واقعی شما هستند؟

ساختن یک برند شخصی در شبکه های اجتماعی میتواند مفید باشد و شبکه انسانی خوبی برایتان بسازد اما یادتان باشد، هرگز شبکه های اجتماعی نمیتوانند جایگزین اعتبار و کاریزمای شخصی در دنیای واقعی شوند.

ناپلئون هیل، نویسنده کتاب جاودانه ی “بیندیشید و ثروتمند شوید” (میتوانید از اینجا دانلود کنید) که یکی از پرفروش ترین کتاب های ثروت آفرینی تا به امروز هست را به رشته تحریر درآورد، در 4-مین قسمت مجموعه کتابهایش با عنوان “علم موفقیت” راز افراد دوست داشتنی را فاش کرد.

ناپلئون هیل به مدت 20 سال، زندگی 500 فرد موفق و ثروتمند دنیا را تحلیل کرد تا به نتایجی رسید که اگر آنها را اجرا کنید شما هم موفق و ثروتمند خواهید بود.

یکی از فاکتور های موفقیت؛ داشتن شخصیت دوست داشتنی است.
ناپلئون هیل می نویسد : “هر فردی ،بدون در نظر گرفتن شخصیت-ش یک سری قابلیت ها و مهارت ها و تخصص دارد که میتواند از آنها درآمدی داشته باشد؛ اما فردی که شخصیت دوست داشتنی دارد، میتواند سقف درآمدی خود را تا چند صد برابر افزایش دهد.”

 • اما چطور یک شخصیت دوست داشتنی داشته باشیم؟
 • چطور کاری کنیم دیگران از صمیم قبل ما را دوست داشته باشند؟
 • چه کارهایی انجام دهیم تا هم با ارزش ها ما سازگار باشد و هم مورد پسند دیگران واقع شود؟
 • و …

شما در این مقاله 14 عادت افراد دوست داشتنی را میخوانید که توسط ناپلئون هیل انتخاب و طبقه بندی شدند. این 14 عادت را اگر دارید حفظ کنید و هرکدام را که ندارید سریعا دست به کار شوید تا آنها را در خود ایجاد کنید.

 

اسکار وایلد 2

 

14 عادت افراد دوست داشتنی (که از همین الان باید داشته باشید) :

 1. آنها وضعیت ذهنی مثبتی ایجاد میکنند و اجازه میدهند دیگران آنرا ببینند و احساس کنند : افراد موفق، افراد خوش بین و مثبت اندیشی هستند. امکان ندارد فرد موفقی را ببینید توانسته باشد با ذهنیت منفی و بد بین به چنین جایگاهی برسد.
 2. آنها همیشه با لحنی دوستانه و با ادب سخن میگویند : افرادی که مهارت زیادی در برقراری ارتباط دارند (این مطلب را بخوانید) همیشه کاملا با لحنی دوستانه و با رعایت ادب سخن میگویند و اجازه میدهند احساس در صدایشان وجود داشته باشد (در مورد طرز صحیح صحبت کردن و جذابیت کلام این مقاله را بخوانید )
 3. آنها توجه شان را کاملا به فردی که درحال صحبت است معطوف میکنند : اگر تمام مدت گوی سخنرانی را در دست خودتان نگه دارید و کمتر اجازه بدهید فرد مقابل شما صحبت کند، شاید غرورتان را ارضا کنید اما شاید هرگز نتوانید دوستی ایجاد کنید و کاری کنید دیگران دوستتان داشته باشند.
 4. آنها میتوانند آرامش-شان در هر شرایطی حفظ کنند : هر بازخورد منفی یا مثبت آنی و زودهنگام میتواند طرف مقابلتان را ناامید کند. سکوت، بارها موثر تر است از کلمات ناشی از عصبانیت تان (این مطلب را بخوانید)
 5. آنها صبورند : یادتان باشد؛ داشتن فرصت قبل از بیان کلمات یا احساساتتان میتواند امتیاز بزگی برایتان باشد.
 6. آنها ذهنی باز دارند : آنهایی که ذهنی بسته دارند و از پذیرفتن ایده های جدید امتناع میکنند و اکثر اوقات با افرادی معاشرت میکنند که همانند هم فکر میکنند؛ نه تنها درحال از دست دادن فرصت پیشرفت شخصی در زندگیشان هستند، بلکه از پیشرفت کاری نیز دور می افتند.
 7. آنها زمانی که با دیگران صحبت میکند ،لبخند میزنند : افرادی که میتوانند لبخندی واقعی بزنند و کاری کنند این لبخند به دیگران نیز سرایت کند، بارها دوست داشتنی تر از افرادی هستند که همیشه اخم بر ابرو دارند.
 8. آنها میدانند نباید تمام افکارشان را بیان کنند : افراد دوست داشتنی و موفق میدانند که نباید هر فکری را که به ذهن شان میرسد، بیان کنند، حتی اگر میدانند که صحیح است.
 9. آنها کارهایشان را به تعویق نمی اندازند : به تقویق انداختن کارها و محول کردن آنها به بعد، مخصوص افرادی است که از انجام کارها می ترسند (این مطلب را بخوانید)
 10. آنها روزانه حداقل مشغول انجام یک کار خیر میشوند : بهترین افرادی که شبکه انسانی قدرتمندی دارند و معمولا دیگران دوست دارند زمان زیادی را با آنها سپری کنند، کسانی هستند که بدون چشم داشت کمک میکنند، می بخشند و دیگران را دوست دارند (در این مطلب کامل بخوانید)
 11. آنها از هر شکست شان درسی می آموزند، به جای اینکه شیون کنند : افراد شاید به ظاهر نه، اما در باطن افرادی را که از شکست ها پلی برای موفقیت می سازند را تحسین میکنند و دوست دارند.
 12. آنها طوری صحبت یا عمل میکنند، گویا فردی که در حال سخن گفتن با آنها هستند مهم ترین فرد بر روی کره زمین است : افراد موفق و دوست داشتنی، مکالمه و ایجاد ارتباطات را یک فرصت برای یادگیری از فرد مقابل و کشف فرصت های نو برای پیشرفت میبینند.
 13. آنها از دیگران به صورت منحصر به فرد و بدون تملق تعریف میکنند : همیشه رفتار و کردار خوب افراد اطرافتان را تحسین کنید. اما هرگز تملق نکنید.
 14. آنها فردی را در زندگی دارند که میتوانند ضعف هایشان را با او در میان بگذارند : افراد موفق، وانمود نمیکنند که دوست داشتنی هستند. آنها دوست داشتنی هستند زیرا به فکر اعتبار و شهرت شان هستند.

این عادات، از بررسی و تحلیل شخصیت 500 فرد ثروتمند و برتر تاریخ گردآوری شده. آنها را دست کم نگیرید و برای آزمایش کافیست 1 ماه بر طبق اصول فوق زندگی کنید تا تفاوت را احساس کنید.

در همین زمینه، مطالب زیر را حتما بخوانید :

32 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت مد می‌گوید

  سلام همه دوستم با من قهر کردن الان من هیچ دوستی ندارم بهشون فوتبال بازی کنم باید چیکار کنم همه دوستم به من دوست باشن

 2. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

  من خودم خیلی رفیق دارم اما اخلاقمو نمیتونم درست کنم گاهی وقت ها موجب دعوای نه یک نفر بلکه کل کلاس هم میشم

 3. کاربر سوخت جت اس می‌گوید

  دختر خاله هام همش با همن اصلن محل من نمیدن چی کار کنممممم

 4. کاربر سوخت جت grin می‌گوید

  عالی

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**