18 راه کوتاه برای بدست آوردن موفقیت و ثروت

18 راه کوتاه برای بدست آوردن موفقیت و ثروت

 

به نظر شما باید موفق شویم تا خوشبخت باشیم، یا هروقت خوشبخت بودیم موفق میشویم؟ این سوالی است که سال ها ذهن اندیشمندان بزرگ دنیا را به خود مشغول کرده، عده ای معتقدند خوشبختی یعنی بدست آوردن موفقیت در زندگی، عده ای دیگر معتقدند موفقیت ها زمانی بدست می آید که احساس خوشبختی میکنیم (مثلا وضعیت ذهنیِ مَد که از اینجا میتوانید بخوانید)

اما، همه ی اندیشمندان بزرگ، بر روی یک ایده کاملا متفق القول هستند موفقیت و ثروت یکی از علایم خوشبختی است.

یعنی شما اگر خوشبخت باشید؛
راحت تر میتوانید در هر کاری موفقیت بدست آورید و بهتر میتوانید برای کسب ثروت تلاش کنید، از طرفی دیگرهم اگر موفقیت و ثروت را همزمان بدست آورید، احساس خوشبختی هم خواهید کرد.

هر دو علت و معلول یکدیگرند… شما هرکدام را داشته باشید، میتوانید به کمک آن دیگری را هم بدست آورید.

اما در این مطلب، میخواهیم 18 راه فوق العاده ساده و کوتاه برای بدست آوردن موفقیت و ثروت را به شما معرفی کنیم. شما به کمک این 18 راه ساده میتوانید خیلی سریع موفقیت و ثروت را بدست آورید و همانطور که خواندید، ناخودآگاه خوشبختی را نیز وارد زندگی تان خواهید کرد.

هرکدام از این 18 راه کوتاه، از تحقیقِ زندگیِ افراد موفق، کتاب های مربوطه و مقالاتی در این زمینه به صورت اولویت بندی در اثربخشی آن انتخاب شده… پس آنها را فقط نخوانید، بلکه از آنها استفاده کنید.

 

18 راه کوتاه برای بدست آوردن موفقیت و ثروت :

 1. ایجاد عادات مثبتِ روزانه : اولین و مهمترین راه، داشتن عادات مثبتِ روزانه است، برای مثال کتاب میخوانید؟ ورزش میکنید؟ هر هفته با چند فرد جدید آشنا میشود؟ هر روز مهارت هایتان را پرورش میدهید؟ برای این منظور میتوانید یک لیست از عادت های بدی که دارید تهیه کنید و مقابل آنها عادت های خوبی که فکر میکنید مفید هستند را بنویسید و کافیست به مدت 21 روز آنها را انجام دهید تا جایگزین عادت بد قبلی تان شوند، اگر میخواهید بدانید افراد ثروتمند چه عاداتی دارند، این مطلب را بخوانید.
 2. تعیینِ منظمِ اهداف : افراد موفق در راه بدست آوردن اهدافشان حرکت میکنند، در راهی که اکثر مردم حرکت میکنند… اگر میخواهید چیزهایی را که در زندگی میخواهید بدست آورید، باید برای بدست آوردن آنها هدفگذاری کرده باشید، اگر بلدید چطور هدفگذاری کنید، از امروز شروع کنید و اگر نه از این مطلب بخوانید.
 3. هر روز بهتر از دیروز : یکی از راه های تضمیمیِ موفق شدن و بدست آوردن ثروت، هر روز بهتر از دیروز شدن است ! یعنی شما کافیست مهارت هایی که از آنها پول بدست می آورید را هر روز کمی پرورش یافته تر از دیروز شوند تا سیل عظیم ثروت را وارد زندگی تان کنند. افراد ثروتمند فقط مقداری بیشتر از افراد غیرثروتمند متخصص هستند… اگر میخواهید بدانید واقعا چطور یک مقدار متخصص شدن میتواند شما را ثروتمند کند، این تحقیق 65 ساله را حتما بخوانید.
 4. بررسی و تحلیلِ منظمِ سلامتی شخصی : افراد موفق هر سال، هر فصل، هر هفته و هر روز به فکر سلامتی فیزیکی و ذهنی خود هستند. آنها اولویت اول را به سلامتی شان اختصاص میدهند و بعد از آن به پول اهمیت میدهند. اما افراد فقیر، برعکس، سلامتی شان را در راه ثروتمند شدن از دست میدهند… در مورد داشتن هم زمانِ ثروت و سلامتی اگر اطلاعات بیشتری لازم دارید، این مطلب را بخوانید.
 5. اغلب اوقات زمانی را به شبکه سازی اختصاص دهید : افراد موفق، یک تفاوت اصلی با افراد عادی دارند… آنها به صورت منظم درحال گسترشِ دایره دوستی شان هستند. آنها میدانند هرچه بیشتر دوست و آشنا و ارتباطات داشته باشند، سریع تر و راحت تر و با کمک بیشتری میتوانند آنچه را میخواهند بدست آورند. یکی از تمرین های فوق العاده قدرتمند در این زمینه، به خاطر سپردن نام کسانی است که با آنها آشنا میشوید، هرطور شده نام آنها را آنطور که خودشان معرفی میکنند به خاطر بسپارید تا خیلی راحت در دل آنها جا باز کنید و البته در همین زمینه، اگر میخواهید بدانید چطور با هر کسی که خواستید هرکجا که بودید سر صحبت را باز کنید و کاری کنید عاشق گفتگو با شما باشند، این مطلب را حتما بخوانید.
 6. حفظ اعتدال در انجام کارها : کار و کسب و ثروت و پول خوب است، خانواده ،سلامتی ،دوستی ،لذت، عشق و محبت هم خوب است. شما اگر بخواهید یکی را فدای دیگری کنید، هرگز موفق نخواهید شد. البته شاید در بهترین حالت به خواسته تان برسید(!) اما هرگز از آن لذت نخواهید برد. پس اعتدال را در راه کسب ثروت و موفقیت و موارد شخصی و عاطفی حفظ کنید.
 7. کاری را که شروع میکنید، تمام کنید : کار امروز را به فردا افکندند به سانِ ثروت امروز را فردا بدست آوردن است، آیا دوست دارید؟ اگر نه، پس کارهای امروز را باید همین امروز انجام دهید ،تمام کنید و با خیال راحت به فکر کارهای فردا باشید. اگر هر روز به فکر انجام کارهای دیروزتان باشید، بدانید که در حال رفتنِ راهِ اشتباهی هستند و باید مراقب باشید. در همین زمینه، یک فرمول عالی به نام MG2 وجود دارد که به شما کمک میکند با 2 دقیقه در روز در هر کاری پیشرفت کنید، از اینجا بخوانید.
 8. دید مثبت به دنیای خارچ داشته باشید : موفق ترین فرد در زندگی شما کیست؟ او را جلو چشمتان تصور کنید، سپس به این سوال فکر کنید : آیا او فرد مثبت اندیشی است یا منفی نگر؟ من او را نمی شناسم اما میتوانم تضمین کنم حتما فردی مثبت اندیش است. هر فرد موفقی را بخواهید زندگی اش را مطالعه کنید، در خواهید یافت فردی مثبت اندیش بوده. شما اگر دیدی منفی داشته باشید، هرگز نمیتوانید مسائل سر راهتان را حل کنید ! فقط افراد مثبت اندیش میدانند برای هر مسئله ای، راه حلی وجود دارد.
 9. پس انداز منظم پول : در این مورد در مطلب قبلی مفصل با تمام جزئیات و راه حل ها توضیح دادیم، شما میتوانید تمام آنها را در مطلبِ خیلی راحت ماشین پولسازی خودتان را راه اندازی کنید، بخوانید.
 10. افکار مخرب را از خودتان دور کنید : بعضی افکار هستند که شما را از بیرون رفتن از منطقه امن تان منصرف میکنند. این افکار خیلی راحت شما را در منطقه ای به اصطلاح امن نگه میدارند، با اینکه نه تنها این منطقه امن نیست، بلکه بسیار مضر و مخرب است. برای اینکه بخواهید بدانید این افکار مخرب کدام هستند این مطلب را بخوانید و برای بیرون رفتن از منطقه امن تان هم این راهکار را بخوانید.
 11. انسان در جستجوی معنا : این نام کتابیست که بیش از 100 هزار نسخه از آن به فروش رفته، این کتاب توسط دکتری که از اردوگاه کار نازی ها جان به در برده بود نوشته شده و در آن اشاره میکند که افراد موفق، به هر اتفاقی، هر رویدادی و هر پدیده ای در زندگی اش معنا می بخشد و این معنابخشیدن است که زندگی او را امیدوار کننده میکند. در این رابطه، 3 تصمیم مهم در زندگی وجود دارد که فقط 3 درصد مردم کل دنیا از آن آگاه هستند که باید حتما برای موفقیت از آنها اطلاع داشته باشید، از اینجا بخوانید.
 12. مطالعه منظم روزانه : خیلی ساده، فقط روزانه مطالعه داشته باشید. هر موضوعی، هر مطلبی، هر کتابی که دوست دارید، فقط روزانه مطالعه داشته باشید تا تاثیرشگفت انگیز آنرا در موفقیت تان بدانید. تقریبا تمام افراد موفق دنیا کتابخوان بودند. کتابخوان نیستید؟ به کمک اثر مرکب میتوانید خیلی ساده کتاب خوان شوید ،از اینجا بخوانید چطور به قدم ها کوچک، هرآنچه را میخواهید بدست آورید.
 13. بیش از آنچه نیاز است کار کنید : افراد موفق، منتظر نمیمانند کسی به آنها بگوید چه کاری انجام دهند و کی انجام دهند. آنها خودشان شروع میکنند و بیش از آنچه که لازم است انرژی و وقت صرفش میکنند و کار و تلاش میکنند. البته لازم به ذکر است نباید اصلا برای پول کار کنید (از اینجا بخوانید چرا) اما برای موفقیت در کاری که میخواهید، باید بیش از دیگران تلاش کنید.
 14. کمتر حرف بزنید و بیشتر گوش دهید : موفقیت از آنِ آنهایی است که بیشتر اطلاعات جمع آوری میکنند تا اطلاعات انتقال دهند. اگر دقت کنید، افراد موفق، کتابخانه های بزرگ دارند، افراد ناموفق تلوزیون های بزرگ ! آنها میدانند چیزی نمیدانند، بنابراین روز و شب به فکر یادگیری هستند و زمانی که با کسی صحبت میکنند، بیشتر گوش میدهند تا صحبت کنند. البته این یکی از رفتار های افراد کاریزماتیک نیز هست.
 15. تلوزیون ممنوع ! : شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید، افراد موفق نه تنها تلوزیون نگاه نمیکنند، بلکه به شدت بیزارند از آن. افراد موفق وقتشان را غنیمت میدانند برای همین آنرا با تلوزیون دیدن هدر نمیدهند. شما هم کافیست تلوزیون دیدنتان را محدودتر کنید، تا تغییراتی که در زندگی تان پدید می آید را با دقت بیشتری پیگیری کنید.
 16. تسلیم نشدن : هنگام سختی شرایط، تسلیم نشوید. شما نام افرادی را که به عنوان فرد موفق امروزه می شناسید و الگویتان قرار میدهید، دقیقا آنهایی هستند که در بدترین شرایط هم تسلیم نشدند… واگرنه امروز نام شان هم مانند دیگران افراد عادی فراموش میشد.
 17. گذران وقت با افراد همفکر : میخواهید موفق شوید؟ با 5 نفر از افرادی که مانند شما فکر میکنند دوستی کنید. درباره تاثیر دوستان در موفقیت و ثروت، بهتر است مطلبِ چرا افراد موفق دوستان بازنده شان را ترک میکنند را بخوانید.
 18. پیدا کردنِ “چرا”- ی تان : چرا میخواهید موفق شوید؟ چرا میخواهید ثروتمند شوید؟ چرا میخواهید آن ماشین ِ چند صد میلیونی را بخرید؟ چرا میخواهید به دور دنیا سفر کنید؟ چرا میخواهید حساب بانکی تان 11 رقمی شود؟ و چرا و چرا و چرا … کافیست بدانید چرا واقعا در راهی تلاش میکنید، تا هرگز در هیچ شرایطی نه تنها تسلیم نشوید، بلکه وقتی به فکرِ “چرا” یتان باشید، قدرت و انرژی و انگیزه بیشتری در شما دمیده شود.
6 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت وز می‌گوید

  چیز های خوبی رو گذاشتید ولی همه این ها راه های فرعی است راه های اصلی نگزاشتید
  اولین قدم ایمان به خودمان است هرکسی که به خودش ایمان دارد موفقیت بدون هیچ تردیدی پیروز خواهد بود. بیش از ۹۵ درصد مردم دچار بیماری عذر تراشی هستند حتی شما مدیر سایت.آلودگان به عذر تراشی دلیلی را برای عدم موفقیت خود میسازد که پشت آن پنهان شود و از پرسش های دیگران ترس نداشته باشند،من با یکی از دوستان خود که آدمی با پشتکار و تلاش در کارهایش نسبتا موفق بود او دانشجوی سال فیزیک بود بحث یکی از بزرگترین فیزیک دان بزرگ شد آن دانشجو گفت او فیزیک دانی بزرگ بوده ولی من نمی توانم مثل او یا برتر از او شوم،این را که گفت از او ناامید شدم و آینده خوبی را برای او تصور نکردم او دچار بیماری عذر تراشی بود ولی وقتی مشکلش را به آن گفت همه چیز در آن تغیر کرد…….(انسان هر مقامی را که بخواهد می‌تواند به دستش بیاورد بدون هیچ تردیدی و گمانی حتی کسی بهتر از آلبرت انشتین)موفقیت را به چنگ بیاورید

 2. کاربر سوخت جت reza می‌گوید

  عالی مثل همیشه 🙂

 3. کاربر سوخت جت desz می‌گوید

  عاشق ديدگاهتونم به زندگي ❤️
  با قدرت ادامه بدين.. اين راه شما خيلي از نوابغ رو به اينده معرفي ميكنه..

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   دوستون داریم ❤️

 4. کاربر سوخت جت taei می‌گوید

  سلام ببخشید من درمورد کارم به مشکلی برخوردم میخوام بهم مشاوره بدین اگه ممکنه. کجا مطرح کنم؟

  1. کاربر سوخت جت dmin می‌گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما بعد از عضویت در پروژه سوخت جت، در قسمت محتوای مربوط به اعضای پروژه سوخت جت میتوانید پل ارتباطی با مشاورین ما را مشاهده فرمایید

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**