55 عادت افراد موفق که باعث میشود همیشه بهترین تصمیم را بگیرند

عادت افراد موفق

همیشه عادت افراد موفق و رفتارشان زیر ذره بین بوده ، ما در این مقاله از سوخت جت به جای شما گشتیم و 55 تا از عادات افراد موفق را لیست کردیم، تا شما به راحتی از آن در جهت رسیدن به اهدافتان استفاده کنید.
در عصر کنونی، تکنولوژی انسان را بیش از حد مشغول کرده؛ از این رو، افراد در این عصر از طریق فناوری با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. آن‌ها موضوعات ساده‌ی زندگی را فراموش کرده‌اند و دیگر مانند بشر دوره‌های پیشین خوشحال نمی‌شوند! در نتیجه، ما باید راه‌هایی پیدا کنیم که دوباره خود را به سادگی‌های زندگی برگردانیم.

هشــــدار:
این پنجاه و پنج راهکار را به هیچ وجه ساده و بیهوده تلقی نکنید

فقط کافی است آن‌ها را رعایت کنید
تا شاهد مجعزه باشید

 • عادت افراد موفق چه چیز هایی می باشد ؟

1 » با دیگران به طور مستقیم حرف بزنید، نه با پیامک و فضاهای مجازی:

امروزه، استفاده از پیام کوتاه به روشی رایج تبدیل شده است؛ تا بدان جا که ما چرایی وجود تلفن همراه را فراموش کرده‌ایم: با این وسیه می‌توان با دیگران تماس گرفت و به طور مستقیم با آن‌ها صحبت کرد!

علاوه بر این، فرستادن پیام کوتاه گاه سبب می‌شود که دیگران تعبیر نادرستی از گفته‌های ما داشته باشند؛ همچنین در بسیاری از مواقع، سوءتفاهم پیش می‌آورد. در نتیجه، سر و سامان دادن به امور شخصی یا کاری سخت‌تر می‌شود. گذشته از وقت گیر بودن ارسال پیامک، در این شیوه، احساسات و عواطف نیز حذف می‌شوند. در نتیجه، شما نمی‌فهمید که فرد مقابل در حال حاضر چه احساسی دارد.

آیا ساده‌تر نیست که تلفن را بردارید و تماس بگیرید؟! تماس تلفنی باعث می‌شود که فرد مقابل به سرعت احساسات شما را دریابد. در نتیجه، شما منظورتان را به طور کامل‌تر منتقل می‌کنید. بدین ترتیب، احساسات حذف نمی‌شوند و هیچگونه سوء تفاهمی هم پیش نمی‌آید.

این شیوه‌ی ارتباط گیری سریع‌تر است و زمان کمتری می‌برد؛ زیرا شما دیگر مجبور نیستید که متن خود را بنویسید و در صورت اشتباه کردن بارها آن را پاک کنید. از سوی دیگر، در برقراری تماس، شما راحت‌تر می‌توانید به مشکل سر و سامان دهید و این موضوع شما را شادتر می‌کند.

 

2 » آشکارا احساسات خود را ابراز کنید و آن‌ها را محبوس نکنید:

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که احساسات خود را پنهان می‌کنند؟
آیا شما همه چیز را در درونتان نگه می‌دارید و اجازه نمی‌دهید کسی به عصبانیت شما پی ببرید؟
آیا زمانی که از دست کسی ناراحت می‌شوید اجازه نمی‌دهید او این موضوع را بداند؟

این شیوه‌ی رفتاری استرس زیادی را در زندگی شما ایجاد می‌کند؛ در نتیجه، باعث می‌شود که همیشه ناراحت باشید؛ اما بی‌شک روزی همه‌ی این احساسات یک جا بیرون می‌ریزند و این حالت به هیچ وجه زیبا نیست. از سوی دیگر، این گونه رفتارها از نظر روانی و جسمانی سلامت شما را به خطر می‌اندازند.

در واقع شما، باید احساساتان را به صورتی سازنده هدایت کنید. درباره‌ی احساس خود با دوست‌تان صحبت کنید یا به مکانی امن بروید؛ برای مثال به اتاقتان بروید و در آنجا آشکارا احساسات خود را بروز دهید. به کار بستن این راهکارها در اصلا بیهوده تلقی نکنید طولانی مدت شما را به انسانی سالم‌تر و خوشحال‌تر تبدیل می‌کند.

در مقاله‌ی پنج حسرت بزرگ زندگی انسان‌ها قبل از مرگ گفتیم که یکی از بزرگترین حسرت‌ها این بود که ای کاش بیشتر احساساتم را ابراز می‌کردم

 

3 » بدون مقایسه‌ی خود با دیگران، به خویشتن رجوع کنید:

مشغول مطالعه‌ی پُست‌های افراد در شبکه‌ها اجتماعی هستید؟
چند وقت یک بار این کار را انجام می‌دهید؟!
شما مردمی را می‌بینید که در جهان سفر می‌کنند، اسکی می‌کنند، با دوستانشان سفر می‌کنند و در رستوران‌هایی زیبا ناهار می‌خورند. در این شرایط، کمی احساس حسادت کرده و خود را با خاطرات دیگران مقایسه می‌کنید:

«چرا من این کارهای شگفت‌انگیز را انجام نمی‌دهم؟!»

خب چرا شما این کارها را نمی‌کنید؟! به جای اینکه روز خود را صَرف پیگری اقدامات دیگران کنید، برخیزید و خاطراتی«مختص به خود» ایجاد کنید. از مکان‌های مورد علاقه‌ی خود دیدن کنید، کتاب‌هایی جدید بخوانید، از کوه‌ها صعود کنید و در آب‌ها شیرجه بزنید.

تمام کارهای مورد علاقه‌ی خود را عملی کنید و مهم‌تر این که از مقایسه کردن خود با دیگران دست بردارید، انقدر تکرار کردن این چیز کلیشه‌ای شده است که کمتر کسی به این توصیه گوش می‌دهد ولی در عین حال مقایسه زندگی اکثر مردم را به ناراحتی و ناامیدی کشانده است. در حقیقت، مقایسه کردن شما را خوشحال نمی‌کند؛ بلکه ایجاد خاطرات مختص به خودتان سبب شادمانی شما خواهد شد.

 

4 » اقدامات جدید را امتحان کنید؛ دو دل نباشید:

آیا شما درباره‌ی عملکرد خود در گام بعدی زندگی‌تان مردد هستید؟!
شاید از امتحان کردن روش‌های جدید می‌ترسید؟
یا شاید از نحوه‌ی تفکر مردم درباره‌ی خود هراس دارید؟

در این شرایط، قاطعانه عمل کنید.
به دنبال تأیید دیگران نباشید و ریسک تأخیر را بپذیرید.
اگر هم خطایی رخ داد، می‌توانید عذرخواهی کنید.

کاری را انجام دهید که شما را خوشحال می‌کند. بنابراین از امتحان کردن هیچ چیز نترسید. فقط با امتحان کردن کارهای گوناگون می‌توانید دریابید که عملکرد خود را دوست دارید یا نه. این کار شما را شادتر می‌کند. در پایان اگر آن کار را دوست نداشتید، هیچ اشکالی ندارد. در این حالت، هیچ اتفاقی برای شما نمی‌افتد؛ زیرا چیزی را از زندگی‌تان حذف کرده‌اید که باعث خوشحالی شما نمی‌شده.

بسیاری از مردم چنان ترسی از شروع کارهای جدید دارند که عملا با اینکه توانایی، فرصت و همه چیز برایشان فراهم است ترس از شروع نمی‌گذارد به جایی برسند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید به شدت توصیه می‌کنم که از استراتژی پل‌های سوزان استفاده کنید. این تکنیک تقریبا برای هر کسی جواب می‌دهد و وقتی آن را امتحان می‌کنید خودتان متعجب می‌شوید که چطور از پس چنین کارهای بزرگی برآمدید. شیوه‌ی استفاده از این استراتژی را به صورت مفصل در ویدیوی مربوطه توضیح داده شده است.

 

5 » فعالانه برای آینده‌ی خود تلاش کنید و از نگرانی دست بردارید:

در بیشتر موارد، ما به جای تلاش فعالانه برای آینده، مدام نگران هستیم و با این نگرانی‌های غیرضروری، بیش از حد امور را پیچیده می‌کنیم. واقعیت این است که شما نمی‌توانید برخی مسائل را کنترل کنید؛ بنابراین از نگرانی درباره‌ی آن‌ها دست بردارید. در عوض، برای اموری وقت صرف کنید که در حال حاضر، در کنترل شما هستند؛ برای مثال، می‌خواهید کسب و کار جدیدی شروع کنید. خب، برای دستیابی به این رویا، شما باید قدم‌های کوچک و ساده بردارید. این اقدام به تدریج شما را شادتر می‌کند.

هر چقدر شرایط پیچیده باشد ما می‌توانیم بر امور کوچک و کنترل‌پذیر زندگی‌مان تمرکز کنیم و بدین ترتیب، در مسیری صحیح قرار گیریم. به کارگیری این شیوه بی‌شک آینده‌ی ما را بسیار روشن‌تر و شادتر خواهد کرد.

6 » سحرخیز باشید:

یکی از کلیدی ترین عادات افراد موفق این است که صبح زود از خواب بلند میشوند ، این امر باعث میشود که به برنامه ریزی روزانه خود برسند و آن را تکمیل کنند.منافع زیادی در سحر خیزی است برای همین افراد موفق زیادی صبح زود از خواب بیدار میشدند حال برای این که بدانید افراد موفق هنگام بیدار شدن چه کار هایی انجام میدهند مقاله زیر را بخوانید.

7 » اهمیت به مدیتیشن :

مدیتیشن برای روح و جسم ما بسیار مفید است. اضطراب و نگرانی را از بین برده و سبب افزایش خودآگاهی میشود.افرادی که به موفقیت های بالایی در زندگی رسیده اند هیچ گاه از اهمیت مدیتیشن غافل نشده اند. و سعی میکنند هر روز این امر را تکرار کنند زیرا سبب بهبود حافظشان نیز میشود.

عادت افراد موفق : اهمیت به مدیتیشن
عادت افراد موفق : اهمیت به مدیتیشن

8 » عاشق مطالعه و یادگیری هستند :

آیا میدانستید مطالعه روزانه سبب افزایش هوشمندی شما می شود ؟
دانشمندان علوم اعصاب دانشگاه اموری آمریکا تحقیقات گسترده ای انجام دادند که نتیجه آن شگفت انگیز بود ، خواندن یک رمان در روز سبب افزایش عملکرد ذهن شما میشود. مطالعه کمک میکند که هر روز مطالب جدیدی یاد بگیرید و بهتر فکر کنید.

9 » تفکر متمرکز شده رازی که اخیرا فاش شد :

تفکر متمرکز مهم‌ترین حالت ذهنی شما است زیرا به مغز شما اجازه می‌دهد تا با حذف همه حواس‌پرتی ها به بهترین حالت ممکن خود تمرکز کند.
اغلب افراد موفق عادت دارند حدود ۳۰ دقیقه متمرکز فکر کنند که در طی آن‌ها به تمام جنبه‌های ضروری مثل سلامت ، رابطه ، تجارت و غیره فکر می‌کنند تا آن‌ها بتوانند همه چیز را به روش بهتری تجزیه و تحلیل کنند و با یک استراتژی بهتر برای انجام کارها کنار بیایند.
بر اساس تحقیقات انجام شده دانشمندان ، آرامش و سکوت سبب ساختن سلول های جدیدی میشود که به یادگیری و تمرکز بیشتر ، کمک میکند.

10 » ورزش مداوم :

چگونه میخواهید به موفقیت برسید وقتی استرس دارید ؟ بر اساس آمار منتشر شده در سطح جهان 70 درصد از افراد از استرس رنج میبرند، به همین دلیل افراد موفق همواره به ورزش کردن توجه میکنند تا بتوانند بر استرس غلبه کنند و به بهترین نتایج برسند.

عادت افراد موفق : ورزش مداوم
عادت افراد موفق : ورزش مداوم

11 » ارتباط برقرار کردن با افراد موفق :

زندگی در کنار افراد موفق تاثیر زیادی بر موفقیت شما دارد، زیرا آن‌ها شما را با انگیزه نگه می‌دارند. به همین دلیل است که یکی از مهم ترین عادات افراد موفق هم نشینی و دوستی با افراد مثبت اندیش است. آن‌ها نهایت تلاش خود را می‌کنند تا از افرادی با انرژی منفی دوری کنند ، زیرا آن‌ها بر این باورند که این کار می‌تواند تاثیر منفی بر شخصیت آن‌ها ایجاد کند .

12 »  هدف گرایی :

تعیین اهداف یک عادت خوب است چون باعث افزایش تعهد شما در کار می شود و تمرکز بیشتری هنگام تصمیم گیری ها به شما میدهد . تقریبا ً همه افراد موفق دوست دارند اهداف کوتاه‌مدت خود را تعیین کنند زیرا می‌دانند که ایجاد اهداف کوتاه‌مدت و دستیابی به آن‌ها باعث میشود که به هدف بلندمدت مد نظر خود نزدیک‌تر شوند.

13 » سازنده رویاهای خودشان میباشند :

افراد موفق بر این باورند که خودشان رئیس خودشان باشند, چون در این صورت است که آزادی و زمان کافی دارند تا رویاهای خودشان را بسازند ، نه پلی برای پیشرفت دیگران …

14 » سطح انتظار بالایی از خودشان دارند :

همه افراد استاندارد های زندگی خودشان را تعیین میکنند . عادت افراد موفق این است که برای خود استاندارد های بالایی تنظیم میکنند چون این کار بهشان کمک میکند تا تعهد ، حرکت ، و نتایجی که برای موفقیت ضروری هستند را بدست آورند .

15 » توجه کافی به میزان خواب :

افراد موفق همیشه به خواب و میزان آن حساس هستند زیرا داشتن خواب کافی برای موفقیت در زندگی ضروری است . خوابیدن نه تنها مغز شما را تقویت می‌کند بلکه به ارتقای روحیه شما نیز کمک می‌کند.

عادت افراد موفق :توجه به خواب
عادت افراد موفق : توجه به خواب

16 » ورودی های متعدد برای دریافت ثروت دارند:

افراد موفق همیشه تلاش میکنند تا مسیر های گوناگونی برای دریافت ثروت در زندگی خود ایجاد کنند ، زیرا می‌دانند که تکیه کردن کامل به یک منبع درآمد هرگز نمی‌تواند به آن‌ها ثبات مالی بدهد .

17 » هرگز وقتشان را تلف نمی کنند :

برای افراد موفق ، زمان مثل پول است . آن‌ها عادت دارند زمان خود را عاقلانه خرج کنند ، زیرا می‌دانند که هر روز مقدار مشخصی از زمان دارند که باید به طور موثر برای موفقیت صرف شود .

18 » به برنامه روزانه خود اهمیت میدهند :

انجام هر کار در زمان تعیین شده اش برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم است , به همین دلیل بیشتر افراد موفق عادت دارند فعالیت‌های خود را در یک برنامه خاص نگه دارند تا بتوانند دستاوردهای روزانه خود را پی‌گیری کنند . این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا به کار های روزانه خود اشراف کافی داشته باشند تا بتوانند کار های مهم که دارای اولویت هستند را به اتمام برسانند .

19 » شروع روز کاری با کار های سبک و کوچک :

یکی از بهترین روش ها برای اتمام رساندن کار ها طبقه بندی آن ها از کوچک به کار های بزرگتر میباشد . افراد موفق هنگام اتمام کارهایشان ، انگیزه و اعتماد به نفس مضاعفی میگیرند و به راحتی میتوانند از پس وظایف پیچیده و باقی مانده بر بیایند.

20 » با آغوش باز به استقبال مشکلات میروند :

بسیاری از مردم معمولا ً زمانی که با مشکلات مواجه می‌شوند دست از کارشان میکشند و تسلیم میشوند ، زیرا توانایی مقابله با این مشکلات را ندارند . اما افراد موفق داستان متفاوتی دارند ؛ آن‌ها این مشکلات را فرصتی برای بهبود و یادگیری درس‌هایی از این مشکلات می‌دانند تا از اشتباهات آن‌ها در آینده اجتناب کند .

عادت افراد موفق : مواجه آسان با خطر
عادت افراد موفق : مواجه آسان با خطر

21 » مواظب سلامتی خود هستند :

افراد موفق معتقدند که ذهن سالم در بدن سالم است. آن‌ها با خوردن غذاهای ناسالم ، سلامتی خود را قربانی نمیکنند ، زیرا معتقدند این امر آن ها را از مسیر موفقیت دور نگه می‌دارد. داشتن رژیم غذایی متعادل از دیر باز جزو عادات افراد موفق بوده تا بتوانند انرژی خود را در طول روز حفظ کنند.

22 » کمتر فکر و بیشتر عمل میکنند:

برنامه‌ریزی و تعیین اولویت‌ در زندگی عالی میباشد , اما اگر در زمان مناسب اقدام مناسبی انجام ندهید تمام این کار ها بی‌فایده خواهند شد .
افراد موفق در مقایسه با دیگر افراد زود تر تصمیم میگیرند و به آن عمل میکنند چون میدانند عملگرایی یکی از عناصر کلیدی است که به موفقیت کمک می‌کند .

23 » افکار مثبت ، نتایج مثبت می آورد :

نگرش مثبت علاوه بر افزایش اعتماد به نفس و موفقیت باعث میشود که مسیر شما برای رسیدن به اهدافتان هموار تر شود.
نگرش مثبت علت اصلی موفقیت در افراد موفق است زیرا به آن‌ها قدرت کافی برای غلبه بر وضعیت‌های دشوار و طاقت فرسا در زندگی می‌دهد.

24 » مردمداری را فراموش نمیکنند:

رابطه خوب با افراد دیگر اهمیت زیادی برای افراد موفق دارد ، زیرا آن‌ها می‌دانند که شادی واقعی در زندگی با این که شما با دیگران چقدر خوب رفتار می‌کنید ، به دست می‌آید .

عادت افراد موفق : مردمداری
عادت افراد موفق : مردمداری

25 » 100 بار هم شکست بخورند باز شروع میکنند :

افراد موفق هرگز در گذشته زندگی نمی‌کنند زیرا طرز فکر متفاوتی دارند . آن‌ها چیزهای جدید را امتحان می‌کنند ,در این مسیر اشتباه می‌کنند و از آن‌ها یاد می‌گیرند . این نگرش چیزی است که در میان عموم مردم رایج نیست زیرا آن‌ها ترس از شکست دارند , که آن‌ها را از امتحان کردن تجربه های جدید دور نگه می‌دارد .

26 » عادات روزانه ایده آلی برای خود میسازند :

داشتن یک برنامه روزانه کامل برای یک زندگی موفق ضروری است . افراد موفق یک روتین بی‌عیب و نقص برای کل ۲۴ ساعت خود دارند و در طی آن به کار های اولویت بندی شده میپردازند.

27 » آن ها به روتین خود پایبند هستند:

ایجاد یک روتین روزانه به تنهایی برای موفق شدن کافی نیست. افراد موفق به عملکردن به روتین ها نیز بسیار توجه میکنند زیرا می‌دانند که این روند نه تنها زندگی آن‌ها را تغییر خواهد داد بلکه باعث صرفه‌جویی در زمان و موفقیت آن ها خواهد شد.

28 » عاشق ریسک هستند:

برای رسیدن به چیزهای خارق‌العاده در زندگی خود ، لازم است ریسک‌ کنید چون اگر شما بیش از حد از امتحان کردن چیزهای جدید وحشت دارید پس رسیدن به موفقیت برای شما توهمی بیش نیست ، عادت افراد موفق این است که ریسک کنند زیرا میدانند که در ریسک کردن فرصت های زیادی برای تجربه کردن و یادگیری وجود دارد.

29 » به جزییات توجه میکنند :

توجه به جزئیات می‌تواند کیفیت کار ها را افزایش دهد . بسیاری از مردم به جزئیات توجه نمیکنند ، همین سبب میشود تا زمان آن ها با دوباره کاری تلف شود. برای همین افراد موفق همیشه به جزییات توجه میکنند چون دوست ندارند وقتشان را برای کاری که یکبار انجام داده اند تلف کنند .

عادت افراد موفق : توجه به جزئیات
عادت افراد موفق : توجه به جزئیات

30 » به توانایی های خود اعتقاد دارند :

اعتماد به نفس برای داشتن ذهنیتی مثبت ضروری است . این کار نه تنها به بهبود عملکرد شما کمک می‌کند بلکه به شما این امکان را می‌دهد که در محیط‌های اجتماعی احساس آرامش بیشتری بکنید . افراد موفق به توانایی‌های خود قبل از رسیدن به موفقیت اعتقاد دارند . این سطح اعتماد به نفس به آن‌ها در رسیدن به اهداف بزرگ‌تر در زندگی کمک می‌کند .

31 » هوشمندانه احساسات خود را کنترل میکنند :

داشتن ذهنی قوی برای هر فردی ضروری است زیرا به کمک یک ذهنیت خوب و قوی چالش ها به فرصت ها تبدیل میشوند. عادت افراد موفق این است که هر روز زمانی را به خود اختصاص میدهند تا از لحاظ ذهنی در شرایط خوبی قرار بگیرند چون از تاثیر احساسات بر رفتار و افکار آگاه هستند.

32 » ارتباط خوب و موثر میگیرند :

این که شما بتوانید هر جا و هر زمانی که خواستید ارتباط برقرار کنید مهارت بسیار بسیار ارزشمندی است که افراد موفق به سادگی از کنار آن رد نشده اند. آن ها از منافع این کار با خبر هستند و با تمرین های روزانه سعی میکنند تا حرفه ای تر شوند.

عادت افراد موفق : ارتباط موفق با دیگران
عادت افراد موفق : ارتباط موفق با دیگران

33 » کنترل کامل بر روی خودشان :

توانایی تصمیم گیری بهتر و تمرکز کامل نتیجه خویشتن داری یا کنترل خودمان میباشد. این کار تاثیر زیادی بر روی موفقیت میگذارد برای همین افراد موفق همیشه نیم نگاهی به آن داشته اند

34 » از تنهایی و خلوت کردن با خودشان نمیترسند :

انزوا به شما این فرصت را می‌دهد که خودتان را کشف کنید زیرا فضایی برای تفکر عمیق شما ایجاد میکند. افراد موفق به دنبال آرامش هستند ، زیرا می‌دانند که این کار خلاقیتشان را افزایش داده و به این واسطه میتوانند هنگام مواجه با مشکلات روش های متعددی را انجام دهند.

عادت افراد موفق : تعیین استاندارذ های بهتر
عادت افراد موفق : تعیین استاندارذ های بهتر

35 » آنها با وجدان هستند :

داشتن وجدان در زندگی سبب تغییرات مثبتی در زندگی میشود. این کار سبب رضایت بیشتر شما در زندگی میشود.
افراد موفق دوست دارند وجدان کاری و ارزش های اخلاقی را حفظ کنند زیرا این امر به آنها این امکان را می دهد در حالی که با سخت ترین موانع زندگی روبرو هستند ، اهداف خود را تعیین کرده و به آنها برسند.

36 » در زندگیشان تعادل را حفظ میکنند :

از شاخص ترین عادت افراد موفق میتوان به برقراری تعادل در کار ها اشاره کرد. افراد موفق سعی میکنند تعادل کامل بین کار و زندگی را حفظ‌ کنند چون می‌دانند که لازمه انجام دادن یک کار به شیوه خوب داشتن انرژی کافی است ، پس گاهی اوقات از کار فاصله میگیرند تا با قدرت بیشتر دوباره بازگردند.

37 » فرصت های بی فایده را تار و مار میکنند :

هنگامی که اهداف خود را ایجاد می کنید ، کارهای زیادی وجود دارند که چیز زیادی به هدف اصلی شما اضافه نمی کنند. بهترین راه برای مقابله با آنها این است که از لیست شما حذف شوند، این دقیقا عادت افراد موفق است زیرا می دانند وقت گذاشتن بر روی کارهای غیر ضروری باعث می شود که آنها از رسیدن به اهداف خود دور شوند.

38 » دنبال راه حل میگردند :

بسیاری از افراد هنگام شکست در کارهایشان ناراحت میشوند کلی بهانه می آورند و در آخر سعی میکنند اتفاقات پیش آمده را فراموش کنند . اما ، داستان در افراد موفق کاملا متفاوت است. آنها برای یافتن راه حل مناسب برای مشکلشان بسیار سخت کار می کنند حتی اگر برای دیگران غیرممکن و احمقانه به نظر برسد و هیچ گاه در طی این مسیر تسلیم نمیشوند.

39 » دنبال سرزنش کردن نیستند :

این که به جای احساس مسئولیت در کارمان دیگران را سرزنش کنیم کار بسیار آسانی است. یکی از عادات مهم افراد موفق مسئولیت پذیری است. افراد موفق در بازی سرزنش شرکت نمی کنند زیرا می دانند که این صرفاً اتلاف وقت است. آنها به جای سرزنش دیگران ، اشتباهات خود را می پذیرند و از آنها درس می گیرند تا دوباره دچار این مشکل نشوند.

40 » همیشه در حال آموزش دیدن هستند :

آموزش یک روش عالی برای کشف روشهای جدید مقابله با کارها است. یادگیری کمک می کند تا با دستیابی به مهارت های جدید ، شما در مقابل همه تغییرات غیر منتظره در زندگی آماده باشید .افراد موفق معتقدند که در یادگیری شما رشد میکنید ، برای همین زمان زیادی را به مطالعه و آموزش اختصاص میدهند.

عادت افراد موفق : مطالعه کتاب
عادت افراد موفق : مطالعه کتاب

41 » با شجاعت کامل با یک روز بد رو به رو میشوند :

قرار نیست که هر روز شما موفق و پیروز باشید. گاهی اوقات شما پیروز میشوید و گاهی اوقات شکست میخورید . هنگام شکست ذهنیت و رفتار شما معنی پیدا میکند ، که چگونه و با چه نقشه ای میخواهید آن مشکل را برطرف کنید.
افراد موفق همه چیز را براساس داشتن یک روز بد قضاوت نمیکنند و تسلیم نمیشوند . آن‌ها بر این باورند که این بخشی از زندگی است و با انرژی و انگیزه بیشتری از روز بعد شروع می‌کند .

42 » چالش ها را قبول میکنند :

چالش‌ها بخشی از زندگی همه هستند و عادت افراد موفق غلبه بر آن ها میباشد، زیرا می‌دانند که در زندگی همه چیز بر طبق خواسته آن ها برنامه‌ریزی نشده است. اما ، چون آن‌ها چالش‌ها را می‌پذیرند ، شهامت مقابله با موقعیت‌های پیش‌بینی‌نشده را دارند و به چیزهای غیر منتظره‌ای دست می‌یابند که دیگران نمی‌توانند به آن دست یابند .

43 » از منطقه امن دوری میکنند :

بسیاری از مردم علاقه مند به ماندن در نقطه امن هستند که همین باعث میشود که بسیاری از فرصت ها را از دست بدهند ، اما افراد موفق خروج از نقطه امن را مانند یک چالش برای خودشان میبینند تا به وسیله آن بتوانند به بهترین ورژن خود تبدیل شوند.

44 » پول همه چیز نیست :

خیلی از افراد فکر میکنند که موفقیت در پول خلاصه میشود در حالی که اصلا این طور نیست ، پول یک بخش از زندگی یک فرد ثروتمند و موفق میباشد

عادت افراد موفق : پول عامل موفقیت نیست
عادت افراد موفق : پول عامل موفقیت نیست

45 » از تنبلی متنفرند :

تنبلی قاتل مفید بودن است ، برای همین افراد موفق هیچگاه تنبلی نمیکنند و هوشمندانه به سمت رسیدن به اهدافشان قدم بر میدارند ، . اما این بدان معنا نیست که آنها هیچ تفریحی در زندگیشان ندارند. افراد موفق وقتی که لازم باشد با دوستان و خانواده خود هم نشینی میکنند و از آن لحظه لذت می برند .

عادت افراد موفق : تنبلی نکردن
عادت افراد موفق : تنبلی نکردن

46 » به بازخورد ها توجه میکنند :

بازخورد می‌تواند مثبت یا منفی باشد ، اما این واکنش به بازخورد است که تعیین کننده پتانسیل شما برای رسیدن به موفقیت است.از عادت افراد موفق این است که از بازخورد ها (انتقادات) در جهت بهبود و بهتر شدن استفاده میکنند.

47 » دنبال میانبر نیستند :

بسیاری از مردم دنبال راه حل سریع موفقیت هستند که اصلا درست نیست چون موفقیت یک شبه رخ نمیدهد. لازمه آن کار هوشمندانه همراه با صبر است.
تصمیمات منطقی جزوی از عادت افراد موفق است که به واسطه آن دنبال راه های میانبر نمیروند و با تمرکز و تلاش کافی در جاده موفقیت حرکت میکنند.

48 » با پایان کار ، شروع میکنند :

افراد موفق دور اندیش هستند ، آن ها هیچ گاه هدفی را قبل از تصور کردن نتیجه ایجاد نمیکنند چون معتقدند ایجاد تصویر ذهنی بزرگتر ، در مسیر موفقیت لازم و ضروری است. این کار دید کامل و واضحی از مقصد را به آن ها نشان داده و سبب ایجاد انگیزه بیشتر برای طی کردن مسیر میشود.

عادت افراد موفق
عادت افراد موفق

49 » قبل از حرف زدن ، فکر کردن را تمرین کرده اند :

بسیاری از مردم عادت به ارائه سخنرانی‌های برجسته در مقابل دیگران دارند ، اما وقتی پای عمل به وسط می آید ، خبری از شباهت بین کارها و صحبت ها نمیباشد . اما این امر در افراد موفق برعکس دیگران است زیرا ،رفتار افراد موفق در خیلی از مواقع الگویی برای دیگران محسوب میشود چون خودشان مروج این موضوع بوده اند.

50 » قدرت تا آخرین حد ممکن :

یکی از دلایلی که باعث موفقیت تمرکز بر روی نقاط قوت می باشد. افراد موفق به جای تمرکز بر روی موارد زیاد ، بر روی یک مسئله که در آن خوب هستند، تمرکز میکنند زیرا معتقدند این امر سبب هموار شدن مسیر آن ها می شود.

51 » از قبل موفقیت را تصور کرده اند :

تجسم، به افراد این قدرت را میدهد تا مشکلات دلهره آور در طی مسیر را مشاهده کنند تا شجاعت رو به رو شدن با آن را داشته باشند. مهم ترین عادت افراد موفق این است که مدتها قبل از رسیدن به موفقیت آن لحظه را تجسم کرده اند . این کار افکار مثبت را در آن ها افزایش داده و باعث میشود عملکردشان به بالا ترین حد ممکن برسد.

52 » منتظر یه روز یا زمان خوب نمی مانند :

بسیاری از مردم به این باور دارند که باید صبر کنیم تا زمان مناسب فرا برسد ، که فقط بهانه ای برای انجام ندادن کار ها است چون هیچ وقت زمان عالی که فکر میکنیم فرا نمیرسد .برای همین عادت افراد موفق است که به جای صبر کردن زیاد ، سریع دست به اقدام میزنند.

عادت افراد موفق : فرصت ها را از دست نمیدهند
عادت افراد موفق : فرصت ها را از دست نمیدهند

53 » شانس را خودشان میسازند :

در میان مردم باوری شکل گرفته مبنی بر خوش شانسی و بد شانسی ، اگر کار ها بر وفق مراد پیش برود ، خوش شانس هستند و اگر به مشکلی دچار شوند دچار بد شانسی شده اند ، اما افراد موفق عادت دارند تا شانس را خودشان به وسیله تلاش و سخت کوشی بسازند.

54 » متواضع و فروتن هستند :

یکی از عادت های افراد موفق که تقریبا در همه آن ها نیز مشترک میباشد ، تواضع و فروتنی است.افراد موفق به راحتی و بدون بهانه آوردن اشتباهاتشان را میپذیرند. آن ها مشکلی با آموزش دیدن و یادگیری ندارند ، چون بر این باورند که این امر مسیر موفقیت را برای آن ها هموار تر می کند.

55 » دنبال غر زدن و شکایت نیستند :

وقتی که اوضاع از کنترل خارج شود ، بیشتر مردم به جای پیدا کردن راه حل شروع به شکایت کردن میکنند. ولی افراد موفق عادت دارند به جای هدر دادن زمان و انرژی خود پای شکایت کردن ، به ریشه یابی و حل مشکل بپردازند.

9 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. کاربر سوخت جت یر می‌گوید

  ممنون بابت نوشتن و تدوین حرفه ای این مقاله که باعث میشه ادم شوق خوندنش بیشتر بشه مخصوصا اون قسمت هایی که مقاله های مرتبت بهش رو گذاشتین باعث خوندن اون ها هم میشه در کل عالی

 2. کاربر سوخت جت یر می‌گوید

  ممنون بابت نوشتن و تدوین حرفه ای این مقاله که باعث میشه ادم شوق خوندنش بیشتر بشه مخصوصا اون قسمت هایی که مقاله های مرتبت بهش رو گذاشتین باعث خوندن اون ها هم میشه

 3. کاربر سوخت جت ضا می‌گوید

  عالی

 4. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  ممنون بابت مطالب اموزنده برام افتخاره عضو کانال سوخت جت و دانشجوی ۱۲ ستون پولسازی هستم

 5. کاربر سوخت جت ری می‌گوید

  باسلام و احترام خدمت شما (سوخت جت)nبسیار لذت بردم و سپاسگزارم nحتما از این مطالب بسیار آموزنده استفاده میکنم.nای کاش چندین سال پیش خونده بودم این مطالب رو،ولی بازم خداروشکر .nهمیشه میشه شروع کرد

 6. کاربر سوخت جت mani می‌گوید

  مرسی از سوخت جت
  با خوندن این مقاله انرژی بسیار خوبی گرفتم و میخوام سعی کنم که منم از عادات افراد موفق تقلید کنم

 7. کاربر سوخت جت می می‌گوید

  مرسی مفید و کاربردی

 8. کاربر سوخت جت ور می‌گوید

  مقاله بسیار خوبی بود

 9. کاربر سوخت جت poor می‌گوید

  دقیقا این موضوع پیامک و چت کردن داخل دنیای مجازی خیلی برای من دردسر شده. چون شخص مقابل معمولا اون لحن صحبت کردنی که خودش داخل ذهنش داره رو تصور میکنه و ممکنه برداشت کاملا متفاوتی از منظور شما داشته باشه.
  و از ابراز نکردن احساساتم هم خیلی جاها پشیمون شدم. هم ممکن بود که اگر احساساتم رو ابراز میکردم، موجب نزدیکتر شدن من به شخص مقابل و افتادن اتفاقات بهتر میشد. هم حال خودم بهتر میشد و بعدش عصبی و استرسی و پشیمون نمیشدم

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**