۱۰ کتاب پرفروش ارتباطات برای شیفته کردن هر کسی!

مطالعات نشان می‌دهد که 72 درصد رهبران کسب و کار اعتقاد دارند که ارتباط مؤثر می‌تواند بهره‌وری کار گروهی را افزایش دهد. همچنین لازم است بدانیم که

طبق پژوهش‌ها، 85 درصد موفقیت افراد
به مهارت‌های ارتباطی آن‌ها بستگی دارد.

اکنون که ارتباطات و روابط عمومی تا این حد در زندگی و سرنوشت انسان، نقش و اهمیت دارد، لازم است اطلاعات خود را نسبت به این موضوع اساسی افزایش دهیم و مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود ببخشیم. یکی از بهترین روش‌های افزایش اطلاعات پیرامون شیوه برقراری روابط موثر، مطالعه بهترین کتاب های ارتباطات و روابط عمومی است.

در این مقاله تصمیم داریم با 10 مورد از بهترین کتاب های ارتباطات و روابط عمومی آشنا شویم و اطلاعات مختصری در مورد هر کتاب ارائه دهیم. در صورتی که شما هم تمایل دارید توانایی خود در زمینه برقراری روابط مؤثر را افزایش دهید، پیشنهاد می‌شود 10 دقیقه زمان بگذارید و تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

 

 

1. کتاب چطور کاری کنیم که مردم ما رو در ۹۰ ثانیه یا کمتر دوست داشته باشند؟ اثر نیکلاس بوثمن

کتاب چطور کاری کنیم که مردم ما رو در ۹۰ ثانیه یا کمتر دوست داشته باشند؟ به شما اطلاعات ارزشمندی در مورد شیوه ارتباط با افراد مختلف می‌دهد. همچنین با مطالعه این کتاب، مهارت‌هایی را یاد می‌گیرید که با آن‌ها می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن با افراد ناآشنا ارتباطی مثبت و دلنشین برقرار کنید. اگر تمایل دارید هنر دوست‌داشتنی بودن را فرابگیرید، پیشنهاد می‌شود کتاب چطور کاری کنیم که مردم ما رو در ۹۰ ثانیه یا کمتر دوست داشته باشند را مطالعه کنید.

 


2. کتاب رازهای مذاکره قدرتمند اثر راجر داوسون

یکی دیگر از کتاب‌های ارزشمند حوزه ارتباطات و روابط عمومی، کتاب رازهای مذاکره قدرتمند است. این کتاب را یک استاد حرفه‌ای مذاکره به نام راجر داوسون نوشته است. او در این کتاب، درس‌های مهمی را به مذاکره‌کنندگان مبتدی و باتجربه آموزش می‌دهد. در صورتی که این مهارت‌ها را یاد بگیرید، می‌توانید روابط ارزشمندی را بسازید و در حوزه کسب و کار و فروش هم به موفقیت برسید. در صورتی که تمایل دارید آموزه‌های جذاب و سودمند راجر داوسون را یاد بگیرید، پیشنهاد می‌شود کتاب رازهای مذاکره قدرتمند را مطالعه کنید.

 


3. کتاب حرفت رو بزن اثر اورن جی سوفر

بسیاری از ما توانایی بیان درست و شفاف اندیشه‌ها و افکار خود را نداریم و نمی‌توانیم منظور خود را در قالب گفتگوهایی رضایت‌بخش و تأثیرگذار به دیگران منتقل کنیم، اورن جی سوفر در کتاب حرفت رو بزن به ما مهارت‌های ارزشمندی برای ایجاد یک ارتباط پرمعنا آموزش می‌دهد. در صورتی که تمایل دارید این مهارت‌ها را بیاموزید و رنگ و بوی بهتری به روابط خود ببخشید، خلاصه کتاب حرفت رو بزن نوشته اورن جی سوفر را بخوانید.

 

 

 


4. کتاب چطور شنیده شویم اثر جولین ترژر

بسیاری از ما حرف‌های جذاب و ارزشمندی برای گفتن داریم؛ ولی احساس می‌کنیم کسی به حرف‌های ما توجهی ندارد. اصلاً جلب توجه دیگران برایمان شبیه کابوس است. جولین ترژر در کتاب چطور شنیده شویم، تلاش می‌کند تکنیک‌هایی برای جلب توجه دیگران پیش روی ما بگذارد. در صورتی که تمایل دارید به سخنرانی قدرتمند و فردی تأثیرگذار تبدیل شوید، پیشنهاد می‌شود کتاب چطور شنیده شویم را مطالعه کنید. این کتاب، تکنیک‌های جذاب و اثربخشی را پیش روی‌تان قرار می‌دهد.

 

 

 

 


5. کتاب چهره‌ها را بخوان اثر اریک استنداپ

هنر و علم چهره‌خوانی و سیماشناسی، قرن‌هاست که در بین انسان‌ها جا افتاده است و اکنون کتابی تحت عنوان چهره‌ها را بخوان از اریک استنداپ برای معرفی این هنر و شیوه استفاده از آن، به بازار کتاب عرضه شده است. این کتاب به شما کمک می‌کند که از طریق چهره افراد، اطلاعات خوبی در مورد آن‌ها کسب کنید و روابط بهتر و ارزنده‌تری با آن‌ها بسازید. در صورتی که شما هم تمایل دارید با تکنیک‌های چهره‌خوانی آشنا شوید و بر پایه این تکنیک‌ها، روابط مفیدتر و هدفمندتری برای خود خلق کنید، پیشنهاد می‌شود کتاب چهره‌ ها را بخوان از اریک استنداپ را مطالعه کنید.

 

 


6. کتاب علم فروش اثر دیوید هافلد

یکی از ستون‌های اصلی و اساسی علم فروش، داشتن دانش و توانایی برقراری ارتباط مؤثر است. فروش، یک دانش انسانی و تعاملی است. اگر ما نتوانیم با انسان‌ها ارتباط خوبی برقرار کنیم، قطعاً نمی‌توانیم آن‌ها را متقاعد کنیم و محصولی را به آن‌ها بفروشیم. کتاب علم فروش، اطلاعات مفیدی در مورد ارتباطات انسانی به ما می‌دهد. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد علم ارتباطات و فروش کسب کنید، پیشنهاد می‌شود کتاب علم فروش اثر دیوید هافلد را بخوانید.

 

 

 

 


7. کتاب چرا فریاد میزنیم؟ اثر باستر بنسون

بسیاری از ما روابطی که بحث و جدل در آن‌ها وجود دارد را روابطی مخرب و زیان‌ده می‌دانیم. این در حالی است که گاهی وجود اختلاف در روابط، مقدمه‌ای برای رسیدن به تفاهم و سازگاری است. رابطه‌ای که در آن بحث نباشد، رابطه‌ای مبتدی و سطحی است و چندان عمیق و ژرف نشده است. چنین روابطی خیلی زود شکست می‌خورد و از بین می‌رود. اگر می‌خواهید روابطی عمیق و مفید بسازید، باید بحث و اختلاف را با تمام وجود بپذیرید و آن را جزئی جداناشدنی از ارتباط بدانید.

در صورتی که می‌خواهید روابطی ارزشمند و عمیق بسازید و از اختلاف‌ها برای رسیدن به درک متقابل کمک بگیرید، پیشنهاد می‌شود کتاب چرا فریاد میزنیم؟ از باستر بنسون را مطالعه کنید.

 

 

 

 


8. کتاب افسونگری اثر گای کاواساکی

کتاب دیگری که به‌راستی شایسته قرار گرفتن در بین بهترین کتاب های ارتباطات و روابط اجتماعی است، کتاب افسونگری نام دارد. این کتاب به ما آموزش می‌دهد که چگونه اطرافیان خود را تحت تأثیر قرار دهم و آن‌ها را به حامیان خود تبدیل کنیم. با این کتاب می‌توانید محصولاتی مفید و دوست‌داشتنی برای مشتریان خود طراحی کنید. امروزه افراد بسیاری دنبال متقاعد کردن دیگران و برقراری ارتباط مؤثر با افراد مختلف هستند. در صورتی که شما هم تمایل دارید راه و رسم برقراری ارتباط مؤثر با دیگران را بیاموزید، خلاصه کتاب افسونگافسری نوشته گای کاواساکی کمک خوبی به شما خواهد کرد.

 

 

 


9. کتاب زبان بدن اثر جو ناوارو‌

یکی از بخش‌های مهم روابط انسانی به زبان بدن اختصاص دارد. مطالعات نشان می‌دهد که 38 درصد روابط روزانه ما به زبان بدنمان اختصاص دارد؛ بنابراین اگر بتوانیم قواعد و اصول زبان بدن را یاد بگیرید و این تکنیک‌ها را رعایت کنیم، می‌توانیم روابط جذاب‌تر و اثربخش‌تری با دیگران بسازیم. در صورتی که شما هم تمایل دارید قوانین حاکم بر زبان بدن را یاد بگیرید و با به‌کار بستن این قوانین و تکنیک‌ها، روابط بهتری با دیگران بسازید، کتاب زبان بدن از جو ناوارو‌ را مطالعه کنید.

 

 

 


10. کتاب تاثیرگذاری اثر رابرت سیالدینی؛ یکی از بهترین کتاب های روانشناسی ارتباط

برای داشتن روابط مؤثر با دیگران، باید دانش و مهارت تأثیرگذاری بر آن‌ها را بیاموزیم. افرادی که با هنر تأثیرگذاری آشنا هستند، هر جا که بروند، روابطی ارزشمند و ثمربخش می‌سازند و در روابط شخصی، اجتماعی و حرفه‌ای‌شان، رضایت و سرخوشی بیشتری را حس می‌کنند. اگر شما هم تمایل دارید زندگی و بیزینس بهتری داشته باشید، پیشنهاد می‌شود کتاب تاثیرگذاری از رابرت سیالدینی را بخوانید. این کتاب، به‌راستی یکی از بهترین کتاب های ارتباطات است و نگرش و قدرت ارتباطات انسان را افزایش می‌دهد.

 

 

 

 


با مطالعه کتاب روابط اجتماعی، روابطی بهتر، درخشان‌تر و موثرتر بسازید

در این مقاله تلاش کردیم 10 مورد از بهترین کتاب های ارتباطات را معرفی کنیم. مطالعه این کتاب‌ها، شما را با اهمیت روابط اجتماعی آشنا می‌کند و راهکارهای برقراری ارتباط مؤثر را به شما آموزش می‌دهد. در صورتی که تمایل دارید روابطی بهتر، درخشان‌تر و مؤثرتر بسازید، پیشنهاد می‌شود کتاب‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم را در برنامه مطالعاتی خود بگنجانید.

 

در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود، پیشنهاد می‌شود مقاله شیوه برقراری ارتباط موثر از زبان جان مکسول را مطالعه کنید. این مقاله هم نکات مهمی را در مورد شیوه برقراری ارتباط در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

آیا تاکنونی کتابی در زمینه برقراری ارتباط مطالعه کرده‌اید؟ از نظر شما بهترین کتاب در حوزه ارتباطات، کدام کتاب است؟ لطفاً نظرها و پیشنهادهای خود را در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) با ما و سایر همراهان، به اشتراک بگذارید.

1 نظر جالب
  1. کاربر سوخت جت ان می‌گوید

    عالی

نظرتان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**